Скрити екстри в Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 10.05.2007
Местоположение: Бургас

Мнение от BIKA_73 » 24 Юни 2008, 15:04

Мерси gpt , ще проверя, но иначе имам една джаджа, като отворя капака, която стои точно над левия ботуш и излиза някакво жило от нея, и много се чудех какво е, гледам и че не всички я имат, и много се чудех какво е. Ще направя снимка ако никой не се сети да каже какво е.[/quote] Да не би да говориш за темпомата- автопилота,зависи как виждаш лявата страна-дали като си седнал на шофьорското место или като застанеш пред колата ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 24 Юни 2008, 15:28

BIKA_73 написа:Да не би да говориш за темпомата- автопилота,зависи как виждаш лявата страна-дали като си седнал на шофьорското место или като застанеш пред колата ?


Лявата страна като си седнал на шофьорското място.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 10.05.2007
Местоположение: Бургас

Мнение от BIKA_73 » 24 Юни 2008, 16:17

badsharki написа:
BIKA_73 написа:Да не би да говориш за темпомата- автопилота,зависи как виждаш лявата страна-дали като си седнал на шофьорското место или като застанеш пред колата ?


Лявата страна като си седнал на шофьорското място.
Значи точно затова става въпрос!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 17 Окт 2008, 13:12

При някои модели има настройка за автоматично усилване на аудиото в зависимост от скоростта на движение. Степените на увеличение могат да се задават в настройките на автомобила (фунцията е GAL-TCUI). Праговете за регулиране са за всеко увеличение на скоростта с 30, 48 или 56 км/ч.

Малко извън темата, но предполагам полезно.
Това е от Е46 подфорума, не съм го пробвал, но предполагам, че и за Е39 ще стане:

With the engine running and radio on, turn off the radio.
Turn the radio back on and then (just before the radio display turns on) hold in on the "m" key for about 5 second or so until it goes into maintenance mode.
After holding "m" button to enter Maintenance Mode, it changes the LED screen to show the radio's serial number. "SN=xxxxxxxx"
Use the "+" or "-" buttons for scrolling
Press "+" to next function reads "GI 06", using the <|m|> arrows to scroll to, "HI 020101", "SIM 501100", "SIP 505020" and then back to "GI 06". No adjustment via any controls.
Press "+" to "GAL" use the arrow keys <|m|> to set the "GAL" setting from 1 (min) to 6 (max) or use 1-6 preset keys. Default is 3.
Press "+" and the radio station frequency is displayed along with two radio frequency signal strength meters that display the signal strength from 0-15. 15 is max signal strength.
Press "+" shows "DSP 0 V 00". No adjustment via any controls.
Press "+" shows a blank screen. Using the <|m|> arrows or 1-6 keys brings up different test patterns to test the display.
Press "+" displays "AREA USA". Using preset key 1 to scroll through, "AREA CANADA", "AREA OC+RDS", "AREA JAPAN", "NO AREA", AREA EUROPE", and back to "AREA USA".
Press "+" shows "VIEW 1". Using 1-4 keys to display "VIEW 1", "VIEW 2", "VIEW 3", "VIEW 4". Looks like brightness control for the display.
Press "+" shows "AF MAN" which is adjustable with the arrow keys <|m|> to turn "AF OFF" or to "AF MAN".
Press "+" returns back to serial number screen.
To get out of this maintenance mode, turn off the radio.
-----------------
Последна промяна pazokolarov на 17 Окт 2008, 23:14, променена общо 1 път
Изображение
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Велико Търново

Мнение от vladi_nn » 17 Окт 2008, 16:15

Да попитам нещо за да не пускам нова тема. Как да оставя колата с вкючени габарити следкато съм извадил ключа от таблото?

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Мнение от Runnaway » 17 Окт 2008, 16:40

Не знам кой я изкопа тая тема ама е страшна :)
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 861
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: София
Кара: AUDI S6

Мнение от bmwmania » 17 Окт 2008, 16:48

pazokolarov написа:При някои модели има настройка за автоматично усилване на аудиото в зависимост от скоростта на движение. Степените на увеличение могат да се задават в настройките на автомобила (фунцията е GAL-TCUI). Праговете за регулиране са за всеко увеличение на скоростта с 30, 48 или 56 км/ч.

При мене се увеличава на 70 км/ч :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Мнение от Sivako » 17 Окт 2008, 18:11

vladi_nn написа:Да попитам нещо за да не пускам нова тема. Как да оставя колата с вкючени габарити следкато съм извадил ключа от таблото?

Еми оставяш фаровете включени и готово имаш габарити,другото което е са parking light тях ги управляваш с лоста за мигачите
Лев габарит = лев мигач
Десен габарит = десен мигач
:yes: успех :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 31.10.2007
Местоположение: София
Кара: Е39 520i, Suzuki GSXR 750 (K7)

Мнение от DjFace » 17 Окт 2008, 19:29

Малко офф, но любопитен (според мен). Това с лостчето на мигачите (паркинг светлините) явно е стандарт при немците тъй като го имат всички немски коли, в това число Трабант и Вартбург.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.12.2005
Местоположение: PB

Мнение от bai.ilia » 17 Окт 2008, 22:32

1 когато светят авариините и дадеш мигач започва да мига само тои,и когато го изключиш отново светят и двата
2 когато си дал мигач и загасиш колата преди да си спрял мигача габарита(бил тои ляв или десен) не свети,трябва да върнеш лостчето на мигача в изходно положение и пак да го преместиш ако искаш да остае да свети единият габарит
мисля че и двете неща са много качествено обмислени (спрял си някъде, забравяш аварииките и даваш мигач да тръгваш и всичко е ок., или даваш мигач, спираш но тои не се е изключил и габарита не остава да свети без ти да искаш)

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: София

:)

Мнение от BaVaRiShaN^E39 » 18 Окт 2008, 17:33

Колега нито тва със стаклата става нито тва с фаровете 98-ма година е мойта и не става от копчето вътре да се свалят и да се вдигат само с клиуча в клиъчалката ми се вдигат ..... ???? и евала за темата :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2050
Регистриран на: 29.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от ja » 18 Окт 2008, 17:57

Аз като взех колата номера с ключа и стъклата ставаше. Сега обаче нещо се прецака май и не иска. Я дайте съвет, нещо ключа ли съм преебал или съм изключил тази ексра някак си?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

:D

Мнение от twake » 18 Окт 2008, 20:04

Наистина, темата е :bowdown: За мен беше чудно от къде се пускат пръскалките на фаровете и тук намерих отговора.
:lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 525DА

Мнение от toi_78 » 15 Ное 2008, 20:35

ако натиснете и задържите bs на мигачите повече от 5 сек на големия борд се показват всички опции които искате да ви показва компа на дисплея на километража ,дори може да си ги променяте по ред на показване!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: в гаража

Мнение от Ultimate_driver » 16 Ное 2008, 5:04

toi_78 написа:ако натиснете и задържите bs на мигачите повече от 5 сек на големия борд се показват всички опции които искате да ви показва компа на дисплея на километража ,дори може да си ги променяте по ред на показване!


Я дай повече инфо. как може да се подредят. Моя проблем е че от известно време като натискна копчето ми се появява само разхода и ако го натисна пак не се появчва температутра или ост гориво.... Може би съм прецакл някакви настройки.с големия БК съм, Мерси

Иначе темата е супер много са мислели когато са правели тези коли :idea:

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook