Скрити екстри в Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 20 Юни 2008, 23:32

КАто стана дума за светкане, на таблото на радиото има едно ствеоИдиодче, което регулира яркостта на освелтението на арматурното табло и лампите по средната козола. При по-силна светлина засилва яркостта, а вечерно време я намалява. Допълнително може да се задава и рчна настройка с потенциометъра до включвателя на фаровете.
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 1.10.2006
Местоположение: Sofia

ами не знам,пинизи...

Мнение от Entusiastka_83 » 21 Юни 2008, 3:10

ако все още не си разбрал,отзад на задния капак отдолу има едно бутонче,което доколкото съм чел първо бмв го правят,може и да греша ,разбира се,та тва бутонче отзад ти отваря само стъклото на багажника...

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 1.10.2006
Местоположение: Sofia

други...

Мнение от Entusiastka_83 » 21 Юни 2008, 3:17

освен това има едно друго бутонче,в завсимост в какво положение се намира,стъклата или се вдигат,или не се вдигат,като това се отнася и за шибедаха(двоен,или не),при заключване на колата...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 17.04.2008

Мнение от syntaxerr » 21 Юни 2008, 6:46

може да е малко тъп въпроса но от скоро я имам моята Е39-ка и не знам когато натисна копчето на лоста за чистачките какво ми показва едното знам че е разхода но другите неща не са ми ясни... :uups:
много ще съм ви благодарен ако някой ми обясни!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 21 Юни 2008, 8:41

говориш за копчето което се намира на лостчето за мигчите на което пишр BC това е за борд компютъра. значи показва ти температурата, среден разход на 100 км, колко гориво имаш в резервоара и средна скорост. поне при мен е това.

а аз искам да попитам това за светлините което е, значи изгасям колата и присветвам с фаровете, това присветване за светкавицата ли става дума или трябва да включа фаровете и да ги изключа.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 14.08.2006
Кара: ги да спират на пешеходните пътеки.

Мнение от TheClergyman » 21 Юни 2008, 10:57

hellbull написа:а аз искам да попитам това за светлините което е, значи изгасям колата и присветвам с фаровете, това присветване за светкавицата ли става дума или трябва да включа фаровете и да ги изключа.


Светкавицата, не да пускаш дългите и да ги изключваш. След като си изключил фаровете и изгасил колата, извадил си ключа - мигваш с дългите и те остават светнати 30 сек, след като си заключил. И пак казвам, това е допълнителна функция, нямат го всички.
По-добре да паднеш духом, от колкото да духаш паднал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 21 Юни 2008, 11:08

map13 написа:колега и аз съм с комби и това не го имам за екстра сам да си пускам задната чистачка на интервал... по тази логика и баничарката ми е със сензор за дъжд

Не просто интервал колега, а да си регулираш интервала ;)
Имах преди много време един голф 3 и при него така беше и останах озадачен, как нито един познат голфаджия не го знаеше този номер :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 23 Юни 2008, 10:26

Някой може ли да каже как да разбера дали имам печка, защото имам за настройка два таймера, които като ги настроя ми включват климатроника в определено време.
Но четох в някакво упътване че автомобила може да е оборудван с две системи, "auxiliary heater"(печка) и "parked-car ventilation". В това упътване също пишеше, че ако автомобила има първото(печка) има и второто, но някои може да имат само втората система. Доколкото разбрах от там, коя от двете системи да се включи зависи от външната температура( под и над 16 С). Та за втората система разбрах че я имам, ама за печката не мога да разбера дали имам, и изобщо дали има такава при бензиновите Е39-ки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Мнение от Teogop » 23 Юни 2008, 15:59

hellbull написа:говориш за копчето което се намира на лостчето за мигчите на което пишр BC това е за борд компютъра. значи показва ти температурата, среден разход на 100 км, колко гориво имаш в резервоара и средна скорост. поне при мен е това.


При мен пък показва температура, среден разход, оставащи километри с наличния бензин и средна скорост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 23 Юни 2008, 16:11

е да де,, аз кво съм написал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 20.12.2007
Местоположение: София

Мнение от JJ » 23 Юни 2008, 21:14

badsharki написа:Някой може ли да каже как да разбера дали имам печка, защото имам за настройка два таймера, които като ги настроя ми включват климатроника в определено време.
Но четох в някакво упътване че автомобила може да е оборудван с две системи, "auxiliary heater"(печка) и "parked-car ventilation". В това упътване също пишеше, че ако автомобила има първото(печка) има и второто, но някои може да имат само втората система. Доколкото разбрах от там, коя от двете системи да се включи зависи от външната температура( под и над 16 С). Та за втората система разбрах че я имам, ама за печката не мога да разбера дали имам, и изобщо дали има такава при бензиновите Е39-ки.


Ще ти бъда благодарен, ако напишеш това което си открил, защото и аз имам два таймера и изобщо нямам идея за какво са??? :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 20.12.2007
Местоположение: София

Мнение от JJ » 23 Юни 2008, 21:16

pazokolarov написа:КАто стана дума за светкане, на таблото на радиото има едно ствеоИдиодче, което регулира яркостта на освелтението на арматурното табло и лампите по средната козола. При по-силна светлина засилва яркостта, а вечерно време я намалява. Допълнително може да се задава и рчна настройка с потенциометъра до включвателя на фаровете.


На мен този сензор ми е в самото табло и да ти кажа честно, понякога малко ме дразни, че се променя яркоста. Имали някакъв начин да го изключа или да го регулирам както аз искам?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 1.12.2007
Местоположение: София

Мнение от gpt » 23 Юни 2008, 22:46

badsharki написа:Някой може ли да каже как да разбера дали имам печка, защото имам за настройка два таймера, които като ги настроя ми включват климатроника в определено време.
Но четох в някакво упътване че автомобила може да е оборудван с две системи, "auxiliary heater"(печка) и "parked-car ventilation". В това упътване също пишеше, че ако автомобила има първото(печка) има и второто, но някои може да имат само втората система. Доколкото разбрах от там, коя от двете системи да се включи зависи от външната температура( под и над 16 С). Та за втората система разбрах че я имам, ама за печката не мога да разбера дали имам, и изобщо дали има такава при бензиновите Е39-ки.


Колега, по принцип всички комън-рейл дизели имат печка, макар и не на всички да е отключена софтуерно. За да разбереш дали имаш печка, трябва да погледнеш под колата, зад лявото предно колело. Ако видиш едно малко ауспухче, значи имаш. Другият вариант е да разкачиш корите зад колелото и да погледнеш дали имаш печка. Разбира се, има вариант да имаш печка, но тя да не работи. Също така, ако имаш, то трябва да се отключи софтуерно и ще ти се появи в менюто "Aux vent/heating" нов, четвърти ред "Aux heating"
Като гледам, ти си с бензин, тъй че се съмнявам да имаш. Иначе ако имаш възможност да си сложиш печка, ще се родиш. Това е една от най-яките екстри. Забравяш да студен старт, стържене на стъкла сутрин, каране 5-6 км докато почне на духа топло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 24 Юни 2008, 0:09

сигурно струва майка си и баща си да сложиш тая екстра :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 24 Юни 2008, 14:16

JJ написа:
badsharki написа:Някой може ли да каже как да разбера дали имам печка, защото имам за настройка два таймера, които като ги настроя ми включват климатроника в определено време.
Но четох в някакво упътване че автомобила може да е оборудван с две системи, "auxiliary heater"(печка) и "parked-car ventilation". В това упътване също пишеше, че ако автомобила има първото(печка) има и второто, но някои може да имат само втората система. Доколкото разбрах от там, коя от двете системи да се включи зависи от външната температура( под и над 16 С). Та за втората система разбрах че я имам, ама за печката не мога да разбера дали имам, и изобщо дали има такава при бензиновите Е39-ки.


Ще ти бъда благодарен, ако напишеш това което си открил, защото и аз имам два таймера и изобщо нямам идея за какво са??? :?:


Не съм го изтествал още обстойно, но общо взето имаш опция за настройка на две времена да ти се включи вентилатора (мисля че ти се включва климатика с настройки както си го оставил преди да загасиш колата, но не съм го тествал още дали е така), който работи 30 минути, и температурата трябва да е над 16 градуса. Това са ти таймерите и за печката, ако имаш такава. Също така когато ключа ти е на позиция 1 (ако си с радио с МИД, двуредовия дисплей) на менюто от часовника, ти се появява още една функция - Ventilator (при тебе може да е различно защото аз съм на италиянски) откъдето можеш да включиш климатика без да палиш колата.

gpt написа: ......


Мерси gpt , ще проверя, но иначе имам една джаджа, като отворя капака, която стои точно над левия ботуш и излиза някакво жило от нея, и много се чудех какво е, гледам и че не всички я имат, и много се чудех какво е. Ще направя снимка ако никой не се сети да каже какво е.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook