смяна горивен филтър

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 21.10.2007

смяна горивен филтър

Мнение от ifko » 25 Дек 2007, 15:42

искам сам да си сменя горивния филтър,та ако може да помогнете с напътствия къде е точно,как се сменя,какъв да си купя и колко ще ми струва.много благодарности предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.12.2005

Мнение от marione » 25 Дек 2007, 16:48

вдигаш колата на канал или както ти е удобно и сваляш кората под шофьорската седалка
точно там се намира горивния филтър
смяната е лесна а можеш да го купиш почти от всеки магазин където продават части за нашта марка
не е скъп но колко точно беше немога да ти кажа
цялата операция ще ти отнеме около половин час
аз го сменям при смяна на маслото през 10 000 км
ако не семеня редовно колата се тормози вървежа намалява а тормозиш и бензиновата помпа
успех

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 21.10.2007

Мнение от ifko » 25 Дек 2007, 17:04

благодаря ти за бързия отговор,ще се заема още утре

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 21.08.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535d e60

Мнение от defect » 14 Май 2008, 12:23

marione написа:вдигаш колата на канал или както ти е удобно и сваляш кората под шофьорската седалка
точно там се намира горивния филтър
смяната е лесна а можеш да го купиш почти от всеки магазин където продават части за нашта марка
не е скъп но колко точно беше немога да ти кажа
цялата операция ще ти отнеме около половин час
аз го сменям при смяна на маслото през 10 000 км
ако не семеня редовно колата се тормози вървежа намалява а тормозиш и бензиновата помпа
успех


Дали и на дизелите се намира там този филтър? Смятам да си го сменя тези дни, но колкото и да търсих из тоя форум не открих друга информация. Още повече някой има ли идея задната седалка как се сваля? Искам да видя там цедката на помпата, но тая седалка няма кьорав болт, а не смея да я напъна само за да разбера дали е на щипки.
Сексът е като игра на бридж: ако партньорът ти не е добър, дано имаш добра ръка . . . :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 21.08.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535d e60

Мнение от defect » 14 Май 2008, 12:27

Ам, и още нещо - така и така ще го сменям тоя горивен филтър - мисля да пусна и 1 дизел шпулунг да мине да разкара некви боклуци ако се намират случайно из горивната система. Маркуча от горивния филтър (докато самият филтър го няма) ли трябва да вкарам във флакончето?
Сексът е като игра на бридж: ако партньорът ти не е добър, дано имаш добра ръка . . . :)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Мнение от zAcK » 14 Май 2008, 12:52

marione написа:аз го сменям при смяна на маслото през 10 000 км


Колега евала за ентусиазма и за поддръжката дето и осигуряваш на Баварката :D
Хмм....
Чудех се дали това не е често ама като прочетох:

"One of the basic maintenance projects that you should perform on your BMW is the replacement of the fuel filter. I recommend that you replace your fuel filter about once a year, or ever 10,000 miles. It seems that with today's fuels, there always seems to be some gas station that has problems with dirt or grime in the gasoline that can clog your tank. I don't think quality control with gasoline stations is really what it used to be. Needless to say, I try to replace all the fuel filters at least once a year."

Явно в БГ и на по-малък интервал трябва да го сменяме. Ма аз
взимам само оригинални филтри, ремъци, свещи, части и т.н. че
не знам къде ще се нахендря на някой ментак :evil:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Мнение от El Diablo » 14 Май 2008, 13:30

на 150 000 км колата ми беше с оригиналния бензинов филтър още от завода, но бенз. в германия си е добър :mhihi:
ест. беше малко позапушен :lol:
задни седалки на лимузина или комби ?
мн лесно се махат на лимузина - долната седалка я дърпаш нагоре и се маха супер лесно, само смело дърпаш нагоре, а тая седалка дето се облегаш е на два болта - доло от двете страни няма как да НЕ ги видиш като махнеш долната седалка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 14 Май 2008, 13:42

defect написа:Дали и на дизелите се намира там този филтър? Смятам да си го сменя тези дни, но колкото и да търсих из тоя форум не открих друга информация. .....

При ТДС горивния филтър е при дввигателя, горе в ляво пред шофьора, до ботуша на амортесоьора. Може да се мсени и на ръка, но обикновенно се ползва специален лентов ключ.
Когато търсиш, гледай да е с пласмасова пробка отдолу за източване на вода, събрала се от нафтата в него. Ориентировачна цена - над 60 лв. В противен случай рискуваш да попаднеш на менте.
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 11.07.2003
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW X3 3.0d '04

Мнение от DIDO » 14 Май 2008, 14:32

BMW-E39 написа:на 150 000 км колата ми беше с оригиналния бензинов филтър още от завода


Може и да ти е бил сменян. Моята беше с оригинален филтър от 2006г.
Ако е правена в оторизиран BMW сервиз, слагат само оригинални.
При мен ремъци, накладки и всякакви консумативи бяха оригинални
като я взех. И това става в Италия ;)
BMW - Усещане за автомобил

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 21.08.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535d e60

Мнение от defect » 14 Май 2008, 15:33

pazokolarov написа:Когато търсиш, гледай да е с пласмасова пробка отдолу за източване на вода, събрала се от нафтата в него. Ориентировачна цена - над 60 лв. В противен случай рискуваш да попаднеш на менте.


Ам вероятно се прецаках, защото вчера го взех от камор и сега като го гледам няма такава пробка, нищо, че е Made in Austria:

Снимка на филтъра

Но благодаря за инструкциите, pazokolarov, следващият път ще знам какво да купя. Сетих се и къде точно е, и че съм го виждал като съм проверявал нивото на маслото. На самия филтър пише да не се използват инструменти за поставянето му, само върху гарнитурката да се сложи тънък слой моторно масло (чудя се дали олио няма да свърши по-добра работа, нали го използват 50/50 с нафтата :mhihi: и кат' караш зад някой такъв се чудиш що ти мирише на пуканки) и да се завие на ръка.
А за Дизел Шпулунг-а оттам ли трябва да ползвам маркуча, за да прочистя системата? Доколкото прочетох, той не трябва да минава през филтъра.
Последна промяна defect на 14 Май 2008, 15:53, променена общо 1 път
Сексът е като игра на бридж: ако партньорът ти не е добър, дано имаш добра ръка . . . :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 21.08.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535d e60

Мнение от defect » 14 Май 2008, 15:51

BMW-E39 написа:задни седалки на лимузина или комби ?
мн лесно се махат на лимузина - долната седалка я дърпаш нагоре и се маха супер лесно, само смело дърпаш нагоре, а тая седалка дето се облегаш е на два болта - доло от двете страни няма как да НЕ ги видиш като махнеш долната седалка


Благодаря, лимузина е, просто се притеснявах да не чупя седалката ако е на некви болтове, щото като съм я пробвал да я опъвам нагоре оказва сериозно съпротивление :) тия дни ще я разглобя :)
Сексът е като игра на бридж: ако партньорът ти не е добър, дано имаш добра ръка . . . :)

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: смяна горивен филтър

Мнение от Smile9449 » 02 Сеп 2020, 12:24

Здравейте а при смяна на горивен филтър на 163 к.с дизел.
После как се процедира направо палиш или?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: смяна горивен филтър

Мнение от vesoyanev2011 » 10 Сеп 2020, 7:44

Даваш на контакт ,без да палиш и изчакваш...,горивната система сама ще се обезвъздуши.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook