ОТНОСНО ПРАВОПИСА във Форума

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

ОТНОСНО ПРАВОПИСА във Форума

Мнение от ICE » 14 Юни 2007, 2:54

Скъпи колеги,
Знам че е по-лесно да пишем във Форума, така, както си говорим на улицата или както си
чатим, но все пак Вашите постове се четат от хиляди други потребители (от цялата страна).
Читателите ни са от всякаква възраст и пол и невинаги разбират какво искате да им кажете.
Ще съм благодарен, ако спазвате правилата и пишете използвайки българската азбука, без
да заменяте буквата "ш" с числото 6 (шест), или буквата "ч" с числото 4 (четири). Освен това,
буквата "щ" не се състои от двете букви "ш+т". Моля забравете знаците от чата, тъй като
мненията Ви се четат тудно и това изнервя много хора.
Искам да Ви призова да започвате изреченията си с главна буква, както и да ги завършвате с точка.
Нека две изречения да разделяме с празно поле (бутона - Space).

Нека заедно направим този форум, най-добият в България, най-приятният за четене и нека да
е за пример на останалите клубове.Предварително благодаря за вниманието.

Приятна вечер.
8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 13.11.2005

Мнение от Hex » 14 Юни 2007, 11:09

Подкрепям!
'02 BMW 525d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 14 Юни 2007, 11:30

4е правописа е бе3 коментар във форумите като цяло в БГ няма две мнения, НО ... има едно големо НО.
Тоя кредор е доста ограни4ен като функционалност и е мапнат 3а английска подредба. Кофти тръпка (и гро3на) е когато пи6е6 на немска клавиатура и липсват букви като 4, 6 и т.н. тире, удивителна... вижда се в текста по горе какво и3ли3а.

Та в тоя смисъл некой от админите може ли да даде лек 3а то3и проблем (няма вzпросителна)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 868
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: София

Мнение от Фил » 14 Юни 2007, 11:32

Хех, колега, ако знаеш от колко години се опитвам аз и още няколко да въведем същото и в дата.бг ...

Глас в пустиня е, поне там. Но пък там, като се логна, вдигам средната възраст с 10 години. Тук е много по-зрял форум откъм възраст и самосъзнание, все пак почти всички са около и над 18-20, което далеч не може да се каже за форума на дата.бг. Там ако си над 20 си дъртак отвсякъде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 25.03.2007
Местоположение: Варна

Мнение от emok » 14 Юни 2007, 20:00

Аз съм твърдо "За" защото този форум е НУЖЕН на хората които имат честта да притежават БМВ . Стила на писане определено трябва да над средното ниво и ако някой няма какво да допълни по темата по-добре въоще да не пише нищо. Лично аз съм много доволен от този форум и информацията която получавам от него. Нека да си остане най-посещавания в България.
Доста кончета в един обор.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.12.2005

Мнение от marione » 23 Мар 2008, 12:17

Напълно съм съгласен с този призив тази m@imunica е много просташка
Бъдете Българи

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Мнение от Anthony_J » 23 Мар 2008, 12:32

Много тъжно ми става като гледам възрастни (пък и млади) хора да пишат толкова отчайващо неграмотно. Това говори за културата ни. Аз предлагам всеки неграмотен пост да бъде санкциониран от модераторите или дори да бъде изтриван. Мисля, че това ще накара много хора да се образоват поне мъничко. Не знам как не се срамуват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

По темата

Мнение от Triforce » 12 Апр 2008, 13:12

Няма да помогне!!! Аз като им правя санкции на приятелите ми, само ми се сърдят. И пак си знаят тяхната. На българина докато не му бръкнеш в джоба, няма да се оправи. В случая форума е безплатен и няма лек. Не можеш да изтриеш мниение на човек, който наистина знае какво пише, ама пък е неграмотен. Той цял живот оправял БМВ-та и не може 1 фактура да издаде за ремонта (това е пример). Аз лично предлагам първо хората да спрат да слушат чалга, че оттам идва целият проблем на българите. Аз лично съм учил в Москва като малък и правя грешка при пълен и непълен член и двойното НН, но все пак БЪДЕТЕ БЪЛГАРИ!
Със здраве!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 15.08.2007
Местоположение: Варна, до полъхващия бриз :)

Мнение от DiSmiSSaL » 20 Май 2008, 1:22

:) Съвсем по случайност влязох в Е39 подфорум-а и смятам, че трябва тази тема да бъде преместена на някое по-подходящо място!
Нека всички user-и следват тези правила...найстина би било чудесно :)
Дизел в кръвта...... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 27.11.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 520 i 97

Мнение от jordao75 » 15 Мар 2009, 22:38

Подкрепям с две ръце.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: ОТНОСНО ПРАВОПИСА във Форума

Мнение от Vasko » 27 Сеп 2009, 4:39

Аз също съм за правилният правопис,защото и на мен ми писна отвсякъде да ме заливат реклами на чужд език и всички да говорят така все едно никога не са посещавали училище, в чата да заменяме някой букви с цифри за по-лесно писане и в крайна сметка се стига до там,че започваме да се чудим как наистина се пише дадена дума.Сигурен съм,че ако пусна една анкета, в която да избера десет думички на първо четене поне две трети от съфорумците няма да знаят как да ги напишат...:)
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: ОТНОСНО ПРАВОПИСА във Форума

Мнение от sinbad0 » 05 Юни 2010, 19:19

Правилно ЛЕДЕН нека сме пример за останалите..... :clap:


Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 528i

Re: ОТНОСНО ПРАВОПИСА във Форума

Мнение от Massacre » 09 Сеп 2010, 12:21

Вие шегувате ли се?! Ограмотяването не единица неграмотен човек отнема години! В който и форум да влезете ще се убедите в това, колко неграмотен е българина в нашето съвремие. Освен това както казва колегата по-горе:
Anthony_J написа:Много тъжно ми става като гледам възрастни хора да пишат толкова отчайващо неграмотно.

То не е тъжно ами направо непростимо. Айде оставете ги младите (всички знаем, че днешното поколение собствените си имена не могат да напишат без грешка т.е. безумно неграмотни са), но това един улегнал човек на повече от 30-40 години да пише бетер първолак... просто :no: Аз като разглеждам раздел Обяви направо се чудя дали да се смея или да плача. Ама така е то, не може да сме големи мачовци с ракийката и салатката пред нас, да блъскаме по масата, да псуваме всичко около нас и в същото време да сме грамотни... някакси не се връзва нали :kuku:

Като изключим факта, че ограмотяването на неграмотните е мисия невъзможна, аз също съм за инициативата.


Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.05.2010
Пол: Мъж

Re: ОТНОСНО ПРАВОПИСА във Форума

Мнение от kabal » 20 Сеп 2010, 16:57

:dunno: аз не съм съгласен, според мен, както и повечето хора е по изнервящо обратното, относно 4 и 6 например, съгласен съм само за начина на изразяване, иначе вместо авто форум това напаво си се превръща във литературен форум,
повечето хора се отказват да се занимават с форума заради тази огромна пречка, а много от тях разбират повече от средностатистическия потребител тук :dunno:
така както вървят нещата все едно още малко и ще излезне че тези дето не пишат на кирилица едва ли не го правят защото не умеят и не се споменава никъде факта че да пишеш на кирилица е много трудно с клавиатурата, мисля че подхода ви кара много хора да мразят кирилицата, а това според мен не трябва да се случва понеже живеем в БГ все пак
според мен за да правите такива дискриминиращи правила трябва да измислите някакъв конвертер да сложите да го обръща от латински букви на кирилица, като вземете на предвид и 4 и 6 и всички ще са доволни
кажете ми аз какво да правя примерно като съм на виста и всичко което пробвах като програмка за кирилица "ж" е на мястото на "в" ?!?!? както и други разни такива супер глупости, и не ми разрешава да си им оправя местата на клавишите... не става така това си е дискриминация, още малко и ще поискате потребителите да се научат да пишат на кирилица за да напишат нещо вместо да ползват помощни средства, а това вече.... :OT:


Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 528i

Re: ОТНОСНО ПРАВОПИСА във Форума

Мнение от Massacre » 20 Сеп 2010, 19:08

kabal написа::dunno: аз не съм...


Колега нищо лично, но ако някой е успял да ти разбере мисълта евала! Опитай с малко по-кратки изречения, малко повече точки и запетайки, малко по-ясни мисли... и всичко си заспива ;)

И пак с най-чисти мисли казвам - не се засягай и помисли върху съвета ми... все пак, когато пишем нещо, най-важно е на края то да бъде правилно разбрано от останалите хора :yes:

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook