Проблем в горивна система 525dA

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.03.2022
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525D

Проблем в горивна система 525dA

Мнение от Tonski » 25 Окт 2023, 15:59

Здравейте, колеги,

От много време се мъча с един не безизвестен проблем писано много по него, но ми се иска да централизираме информацията и да се отърва от него. Именно гаснене под 15/30 литра гориво. Преди ми гаснеше само под 15, смених двете помпи в резервоара и под шофьора с втора ръка .... /най-голямата глупост очевидно/ и за момент се оправи, но само за момент. От скоро започна и гаснене под 30 литра гориво. Като записва няколко грешки /по-долу/. Също така при празен ход получавам едно тресене /неравномерно работене на мотора/ и е по-зле с климатик. Дилемите ми са няколко:
1. Да сменя двете помпи с чисто нови.
2. Да сменя датчик на горивната помпа и рейл.
3. Да пренапиша МАП-а /забравих да спомена, че колата е с дюзи от 3.0 дизел и настройка, предстои турбо/
Моля за съвет и мнение по темата.
Благодаря!
IMG-7286-min.JPG

IMG-7287-min.JPG

IMG-7288-min.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем в горивна система 525dA

Мнение от zvetiko » 27 Окт 2023, 16:54

Колега добре си се насочил към помпите в резервоара, но с части втора ръка неопределеностите са големи. Налягане от 1 бар е ниско, но трябва да определиш на какво се дължи, защото и подкачващата помпа е втора ръка. От това, което описваш не се вижда да имаш проблем с високото налягане, затова т.2 отпада. Вече по т.3 и свързаното с нея никой нищо не може да каже, освен този, който го е правил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Проблем в горивна система 525dA

Мнение от SpasT » 28 Окт 2023, 19:14

Колега, огледай през диагностиката в таблото какви са количествата на гориво в двете половини на резервоара. Убеден съм, че проблема ти е в това, че не успява да се прехвърли горивото към половината в която е кошницата( тази която е от страната на зареждането). През годините съм срещал такива проблеми дори от едно скъсано о-пръстенче на връзките между двата резервоара.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook