Комби 520d започна да ускорява само.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.06.2023
Пол: Мъж

Комби 520d започна да ускорява само.

Мнение от cho_0 » 24 Юни 2023, 8:56

Здравейте,
Преди 3 години го взех на старо и съм супер доволен от возията и като цяло от колата. Изобщо не си представям с какво бих го сменил, а и не ми се иска. Досега съм оправил помпата на резервоара и горивно натегателната.. имаме си и други дребни проблеми с -40 градуса, скърцане на врати и счупено копче на звука на радиото, но беши кахъри са това.
Снощи обаче карам София - Варна и като се качих на магистралата преди града натиснах малко повече 150-60, усетих някакво леко придърпване 2-3 пъти за части от секунда, но малко след ъова колата изведнъж започна да ускорява сама без крака ми да докосва педала. Стигна 180 минах ма неутрална, оборотите удариха почти макс, цъкнах леко газта върнаха се, но колата изключи мотора и така по инерция влезнах в аварийната лента. Не искаше да запали, поседяхюе със семейството 15 мин да организираме някой да ни събере и понеже бяхме близо до удобно място се пуснах на аварийни в лентата. Спирачките и волана бяха камък, понеже не беше запалена и за да ускорява много вкарах на втора и след 5м запали ... и се прибрахме успешно.
Въпроса ми е от какво беше цялата драма, дали мога да се прибера до София в неделя или да търся тук някой сервиз? Колата е на близо 280К км но бих я карал с удоволствие още толкова.
Благодаря и хубав уикенд на всички.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.06.2023
Пол: Мъж

Re: Комби 520d започна да ускорява само.

Мнение от cho_0 » 30 Юни 2023, 10:50

Изглежда турбото е глътнало масло, което е изгоряло и колата е могла да тръгне отново. Все пак е за ремонт защото се чува леко свирене и се надявам, както останалите части и тази да не е скъпа и да се поправи лесно и бързо.
Трябва ми свестен жичкаджия за -40 на таблото, лампите вътре в колата и радиото. Някой в или около Дупница.
Лек ден !

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Комби 520d започна да ускорява само.

Мнение от ceco_kd » 17 Юли 2023, 21:06

Евала колега..... въпреки това, че никой нищо не е писал, ти все пак си казал какво се е случило. Малко са като теб. Респект за което и успех!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook