Колата има завишен разход на гориво 25/ 26л

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.11.2022
Пол: Мъж

Колата има завишен разход на гориво 25/ 26л

Мнение от makaveli1611 » 28 Ное 2022, 15:04

Здравейте колеги, предварително се извинявам ако е имало подобна тема, но поне лично аз не успях да я намеря. Става въпрос за личният ми автомобил, който е бмв е39 520i 150коня, проблемът е там, че през годините смених доста неща по него, но от 2 години насам не мога да намеря решение на високия разход на гориво, който до скоро беше 19/20л а сега явно понеже стана по-студено и се вдигна на 25 26л, ходих при майстора каза, че със сигурност е от дебитомера, а моят дебитомер попринцип е нов, както и да е каза ми да намеря втора ръка оригинален понеже моят явно е бил китайски и не ставал, смених още 2 дебитомера и няма и няма разхода си е същия извън градско пада на 14 15л, градско 25 26л, та въпросът ми е според вас възможно ли е да е наистина от него и аз да не съм попаднал на читав такъв или може да е от нещо друго( по колата съм сменял свещи,бобини,датчик на разпределителен вал,ламбди сонди,филтъра на картерната вентилация)одеве четох тема за някакъв датчик който се води датчик за входящия въздух и се чудя от него ако е възможно ли е толкова много да ми вдигне разхода.
Благодаря предварително!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колата има завишен разход на гориво 25/ 26л

Мнение от zvetiko » 28 Ное 2022, 19:52

Колега, дебитомер се сменя само веднъж, с оригинален, но трябва да си много сигурен, че проблема е в него. Високия разход може да се дължи и на неработещи или неправилно работещи ламбда сонди, но те също се сменят при горните условия. Ако не можеш да го направиш, по-добре не си харчи парите напразно и карай колата такава каквато е- по-голямата част от алтернативите работят неправилно или изобщо не работят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Колата има завишен разход на гориво 25/ 26л

Мнение от Ивайло Димов » 29 Ное 2022, 15:26

А колата като динамика как е ,върви ли като я настъпиш ,има ли ряз от 1-ва на 2-ра ?Катализатора и на мястото си ли е ?Датчика за температура на входящия въздух би следвало да ти излезе на диагностика ако е развален .Ако дебитомера и този датчик са прецакани ще преобогатява сместта и ще усетиш по миризмата от ауспуха .Без диагностика трудно може да се каже каква е причината ,а най-добре е в движение да се вземат живи данни при различните режими на работа .Маслото мирише ли на бензин ,да не би да имаш някой пикаещ инжектор -малко вероятно е но и това е вариант за висок разход .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Колата има завишен разход на гориво 25/ 26л

Мнение от The Heartlistener » 29 Ное 2022, 15:30

makaveli1611 написа:Здравейте колеги, предварително се извинявам ако е имало подобна тема, но поне лично аз не успях да я намеря. Става въпрос за личният ми автомобил, който е бмв е39 520i 150коня, проблемът е там, че през годините смених доста неща по него, но от 2 години насам не мога да намеря решение на високия разход на гориво, който до скоро беше 19/20л а сега явно понеже стана по-студено и се вдигна на 25 26л, ходих при майстора каза, че със сигурност е от дебитомера, а моят дебитомер попринцип е нов, както и да е каза ми да намеря втора ръка оригинален понеже моят явно е бил китайски и не ставал, смених още 2 дебитомера и няма и няма разхода си е същия извън градско пада на 14 15л, градско 25 26л, та въпросът ми е според вас възможно ли е да е наистина от него и аз да не съм попаднал на читав такъв или може да е от нещо друго( по колата съм сменял свещи,бобини,датчик на разпределителен вал,ламбди сонди,филтъра на картерната вентилация)одеве четох тема за някакъв датчик който се води датчик за входящия въздух и се чудя от него ако е възможно ли е толкова много да ми вдигне разхода.
Благодаря предварително!!!

Предполага се че катализатори вече няма, а софтуера си е същия - с работещи и предни, и задни сонди?
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: Колата има завишен разход на гориво 25/ 26л

Мнение от Ivo.Ganchew » 29 Ное 2022, 15:42

Не уточняваш колата има ли газова уредба?
Как си замерил този разход? По принцип най-точното замерване е пълниш докато прещрака пистолета (без да клатиш, тресеш и допълваш) след това караш 104-105км и се връщаш на същата колонка да допълниш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Колата има завишен разход на гориво 25/ 26л

Мнение от Jordana » 30 Ное 2022, 13:59

Ако гори толкова много би трябвало да дава някакви грешки по смесите и да има други аномалии по работата на мотора . Дебитомера измерва въздуха който постъпва в мотора , ако е повреден и показва повече въздух от реалния ще се подава и повече гориво . Но тия стойности не могат да бъдат до безкрай или да стоят на максимум постоянно , компа ще ги отчита като грешки . Ще се вижда и на диагностиката в реално време . Освен това ще има проблеми с вървежа и преходните режими . Тоя автомобил би трябвало да дава в най лошия случай 15-16 литра максимум на градско , до 25 са 10 литра разлика което е почти двойно . С китайските дебитомери обикновено е обратен ефекта , колата не върви и съответно не гори повече .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook