Проблем със спирачна течност

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.07.2005
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 530, М54В30

Проблем със спирачна течност

Мнение от pagu1 » 10 Май 2022, 9:41

Здравейте колеги,
Имам един досаден проблем, за който искам да споделя и ако може някой да предложи някакво решение.
Светна чека и на компютъра ми изписа Control liquido freni. Проверих нивото на спирачната течност, беше си в норма. Проверих течността с тестер за наличието на вода, нямаше изменение. Продължих да си карам. Тъй като малко след това изгубих и километража и се наложи да я закача на диагностика. Проблема с километража се установи в датчика на ABS на задна лява гума, а за спирачната течност нямаше записани грешки.
Този който прави диагностиката ми каза, че няма идея от какво може да е, като препоръча да видя датчиците за накладките. Оказаха се здрави.
Като последен вариант реших да изолирам датчика в казанчето за спирачната течност, но отново без резултат.
Наскоро сменях маслото, като занулих сервиза и инспекшъна. Пак продължи да свети.
Като последен вариант мисля да сменя спирачната течност, говорих с друг майстор, но той ми каза, че нямало как да се оправи от това.
Колата я карам от 8 години, 110к, съм и навъртял само аз. Спирачна течност никога не съм сменявал. Зная че периодично се сменя, но при положение, че изолирах датчика в казанчето, проблема си остана.
Моля за съвети. Благодаря на отзовалите се.
Колата е е39, 520, бензин, 1997г

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем със спирачна течност

Мнение от zvetiko » 10 Май 2022, 10:08

Колега, датчика измерва независимо само нивото, но не и качеството на спирачната течност. Провери с мултицет на буксата дали работи датчика, като го движиш от единия край до другия. Ако работи провери буксата, проводниците, ако не откриеш нищо, проблема може да е в таблото.
Разликата в температурата на кипене на нова и стара спирачна течност е над 100 градуса, това е и една от причините да се сменя по предписания. Освен това има присадки, които пазят от вътрешна корозия спирачната система. С течение на времето спирачната течност променя вискозитета си и не работи както трябва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Проблем със спирачна течност

Мнение от philip_vd » 10 Май 2022, 22:14

Извади буксата от датчика на казанчето за спирачна течност, покарай така и виж дали пак ще ти дава пак грешка.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook