Изгнили прагове

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.02.2021
Пол: Мъж

Изгнили прагове

Мнение от iliq1520 » 07 Окт 2021, 11:38

За жалост, една доста болна тема за нашите колички... Спуках гума и както всеки нормален човек - тръгвам да слагам резервната. Вдигам колата с крика и тампона хлътва солидно навътре. Като се прибрах прегледах всичките тампони - 3 от тях са хлътнали навътре. Въпроса ми е - дали някой случайно е минавал през тази процедура и дали би могъл да препоръча човек в София и областта ? Предполагам освен смяната на самите прагове, ще се наложат и корекции по вътрешния праг + "конзолата" за крика. А който е минавал през това - избива ли и след колко време на същото място ръжда отново ? И какви пари да си подготвя за цялата операция ?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 3.04.2021
Пол: Мъж

Re: Изгнили прагове

Мнение от mshcraft » 13 Окт 2021, 19:29

Колега и аз съм по същият начин ... Така че ако намериш решение ще се радвам да споделиш

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Изгнили прагове

Мнение от drifty » 13 Окт 2021, 20:52

За цена зависи колко е зле. На мен десен праг ми излезе 330лв, но вътрешната част зад прага беше в окаяно състояние при мен. След година вече беше надигнал пак, а сега 3 години по-късно отдолу си е тръгнала отново ръжда, но прагът е здрав. А и при мен не са хлътвали местата, където се вдига на крик. Снимките не са ми под ръка, ако тия дни стигна до тях, че са на другия компютър, ще кача някоя.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.02.2021
Пол: Мъж

Re: Изгнили прагове

Мнение от iliq1520 » 14 Окт 2021, 1:17

Ъпдейт: Колата около праговете беше много зле. Вътрешния праг също беше тръгнал. Тампоните за крика ми ги изработиха изцяло отново. Както и да е - като цена за два чисто нови прага + изкърпване на вътрешния праг + изработка на тампоните ми взеха 700 лева. В цената беше включена боя и обработка на метала срещу корозия. Но като цяло беше почнало да гние непосредствено до тампоните. Живи и здрави се надявам да изкара още някоя друга година.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 3.04.2021
Пол: Мъж

Re: Изгнили прагове

Мнение от mshcraft » 14 Окт 2021, 9:10

iliq1520 написа:Ъпдейт: Колата около праговете беше много зле. Вътрешния праг също беше тръгнал. Тампоните за крика ми ги изработиха изцяло отново. Както и да е - като цена за два чисто нови прага + изкърпване на вътрешния праг + изработка на тампоните ми взеха 700 лева. В цената беше включена боя и обработка на метала срещу корозия. Но като цяло беше почнало да гние непосредствено до тампоните. Живи и здрави се надявам да изкара още някоя друга година.
Колега къде ги прави точно ?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 453
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '97 Е39 M52B20

Re: Изгнили прагове

Мнение от Karlo » 15 Окт 2021, 18:02

iliq1520 написа:Ъпдейт: Колата около праговете беше много зле. Вътрешния праг също беше тръгнал. Тампоните за крика ми ги изработиха изцяло отново. Както и да е - като цена за два чисто нови прага + изкърпване на вътрешния праг + изработка на тампоните ми взеха 700 лева. В цената беше включена боя и обработка на метала срещу корозия. Но като цяло беше почнало да гние непосредствено до тампоните. Живи и здрави се надявам да изкара още някоя друга година.


И аз се интересувам колега, май бързо си ги оправил. А и цената е по-поносима, от това което аз съм чувал.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Изгнили прагове

Мнение от MrManson » 27 Окт 2021, 13:06

Колега iliq1520, този проблем е наболял и при мен - би ли споделил в темата или на лично?
Благодаря!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook