Заключване на волан.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 31.08.2021
Пол: Мъж

Заключване на волан.

Мнение от radi22022008 » 01 Окт 2021, 19:46

Здравейте колегки,проблемът е че воланът ми се заключи и при всеки опит да го отключа се пуска клаксонът.Съседите ще ме линчуват :bang: Също така ми направи впечатление че дневният километраж се е занулил.Ако може съвет какво да правя. 1997г.2000куб. 150 коня е39 ако има значение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Заключване на волан.

Мнение от NewLine » 02 Окт 2021, 11:11

Не знам доколко заключването на волана е свързан с просвирването на клаксона, но при моите случаи на заключване и то през голям интервал от време и никаква закономерност, в крайна сметка за пореден път прочетох темата тук за заключен волан и причината за това и разпробих патронника в основата, както е показано на снимка в темата за това.
Извадих пружината през отвора, който мисля направих със свредло ф10, която връща пластината за заключване и вярвам, че с това проблема с волана е остранен. Вече и ключа след завъртане се усеща с по-свободен ход, докато преди разпробиването и махане на пружината усещах някакво заяждане по време на завъртането.
Относно зануляването, поне при мен не се е случвало, но от време на време, изключително рядко дори, при постоянно нагласено показване на външната температура на таблото, виждам своеволно превключване на друга информация, а именно данни за разход на гориво. Все едно аз съм натискал бутона на лостчето за борда за преминаване из менютата, а реално не съм.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 31.08.2021
Пол: Мъж

Re: Заключване на волан.

Мнение от radi22022008 » 02 Окт 2021, 18:03

Благодаря ,ще се радвам и на други мнения.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 31.08.2021
Пол: Мъж

Re: Заключване на волан.

Мнение от radi22022008 » 21 Окт 2021, 19:05

Указа се счупен палец ,точно този който заключва волана.Може би съм помогнал защото улицата ми е много стръмна ,ръчната ми не е добре и я паркирам с цялата и тежест в бордюра и накрая нарочно заключвам волана.Не знам какво общо има алармата но като разглобявахме се видя че някой преди мен е преправял и е слагана друга аларма.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook