Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от e60

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.06.2012
Пол: Мъж

Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от e60

Мнение от doktorino » 17 Авг 2021, 17:42

Здравейте колеги,ако се замени и дали го е правил някой сервото от e60 на e39ка.
Според вас дали ще спира малко по добре.Не искам да сменявам дискове и апарати но ми се иска да подобря спирането поне малко.Моята е 1996г.цилиндъра в диаметър на спирачната помпа ми е 20мм на e60то е 27мм.Според мен ще има по голямо налягане и може би да има осезаема промяна.Благодаря за вниманието ви.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от

Мнение от Владо » 22 Авг 2021, 17:14

Даже сметнато и на коляно, няма как да стане... И това е така, защото нямаме само елемент, а цяла система от елементи, работещи съвместно.
Нека приемем, че хода на педала е 10 см до задействане на абс системата, и да натискаш нагоре, няма сми, няма да стане по-ефективно.
Увеличавайки площа на буталото със 70% ще доведе до това, че изтласкването на същото количество сп течност към буталата на апаратите ще стане с по-малко от 6 см ход на по-голямото бутало. Съответно за толкова ще се задейства и абс-а. Всъщност това ще е единствения ефект.
Увеличавайки площа на изпълнителната група, тоест на буталата на спирачните апарати, + увеличаването на площа на контакт между накладки и диск, би довело до по-друг резултат, по-близо до търсения в случая.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от

Мнение от gentata » 27 Авг 2021, 21:17

Ето едно видео в което може да се види как може да се подобри спирачната система сравнително лесно с помпа от Е60.
Между другото в канала на пича M539 Restorations има какво да се види ами и да се гледа с настроение :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от

Мнение от Grozdanoff » 30 Авг 2021, 20:09

Няма да има ефект колега, освен това аз нищо от Е60 не бих си сложил :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от

Мнение от Владо » 31 Авг 2021, 13:09

след инфото от колегата по-горе, а и според други източници, може да се замени мс на е39, но не с такъв от е60, а от е65 ! което ще е със съвсем леки преработки... печалбата е леко по-къс ход на педала, ако тва се брои за положителен ефект, то го има... най-малкото ще се подмени и 20-25 годишната спирачна течност...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от

Мнение от In_Memoriam » 31 Авг 2021, 14:06

Grozdanoff написа:Няма да има ефект колега, освен това аз нищо от Е60 не бих си сложил :mhihi:

Пръскалки, чистачки и шифтъра (който се явява шорт в Е39) са топ модове. :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Дали е възможно да се замени сервото на e39 със серво от

Мнение от Grozdanoff » 31 Авг 2021, 18:03

:OT:

In_Memoriam написа:
Grozdanoff написа:Няма да има ефект колега, освен това аз нищо от Е60 не бих си сложил :mhihi:

Пръскалки, чистачки и шифтъра (който се явява шорт в Е39) са топ модове. :yes:


Надявам се става ясно, че се шегувам за Е60 като цяло, но моя стил е малко по-различен, аз обичам всичко да е оригинално за модела.

Към автора на темата: ако ще пръскаш пари(за мен Е39 спира достатъчно добре), защо не вземеш комплект спирачки от М5, един приятел имаше Alpina B10 (E39) там спирачната система също е доработвана. Повечко пари ще пръснеш, но ще има много по-голям ефект...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook