Градусите на колата играят

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.07.2021
Пол: Мъж

Градусите на колата играят

Мнение от mysticchemist » 20 Юли 2021, 14:25

Здравейте, аз съм нов във форума извинявам се ако темата се повтаря. Имам е39 528i и преди една седмица му сменихме перката на климата. Предишната имаше луфт и се чуваше едно чукане, когато върти. Сложихме му втора употреба, обаче идва момент колата загрява до 100 градуса и после се нормализира това го прави понякога т. Е не е редовно обикновено по-често се случва през ноща и рано сутрин. През деня нямам проблеми. От една седмица тичам зад майстори,но никой не може да го хване. Забелязъл съм, че когато загрее над нармалното перката на климатика не се включва. Дали ще е от перката или някой друг датчик. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Градусите на колата играят

Мнение от drifty » 01 Авг 2021, 15:39

100 градуса е висока температура, но не е крайно висока. Мисля, че перката се включва на по-високи градуси, ако е един ванос.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: M-Power

Re: Градусите на колата играят

Мнение от FireFoXa » 06 Авг 2021, 9:55

Как ги следиш тези градуси? Ако е по стрелката на таблото, тя от 75 до 105 градуса седи в изправено положение.
Перката на климатика с 3 или 4 пина е? Ако е с 4 пина, 1ва степен на вентилатора работи при пуснат климатик, 2ра при налягане между 17 и 20 бара на фреона, а 3та се пуска аварийно след 105 или 110 градуса. Климатичната перка е по-скоро спомагателна, виж си виското по-скоро дали работи адекватно.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook