Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e39 Touring
Мечтае да кара: Mach 1, Hemi Cuda и Chevy SS
Детайли за колата: Много хубави :)

Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от jackass3D » 02 Юни 2021, 21:16

Здравейте колеги, не отдавна колата ми започна да ми прави проблеми (пуши синьо) и постепенно започна да тресе на загрял мотор. И реших да извадя дюзите без да развивам селеноидите им и да почистя разпръсквачите. Съмнявах се за запушени. Разглобяването лесно почистих, очистих разпръсквачите с ултразвук (brake cleaner във ваничката) и всичко стана перфектно. ПРОБЛЕМ обаче при вкарването на иглите обратно в разпръсквачите. Влязоха много трудно, даже не съм сигурен дали ще излязат ако се наложи. Когато ги разглобих излязоха само като ги обърнах. А сега влязоха със сила. Някой правил ли е интервенцията сам и нормално ли е да влизат трудно. Просто съм сигурен, че пружинния механизъм вътре едва ли ще успее да раздвижи иглата ако ги монтирам и запаля. Толкова е плътно всичко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от zvetiko » 03 Юни 2021, 7:16

После не се ли правеше някаква регулировка на стенд...от определена година се дават и корекционни коефициенти, които трябва да се кодират...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от Z3Ro* » 03 Юни 2021, 8:52

Капни нещо за смазка - най-добре по малко двутактово масълце. Brake cleaner-а е доста "сух", а иглата си влиза плътно по принцип... Като ги смажеш би трябвало да се раздвижат. Преди монтаж им пусни стенд, че може да се налага подмяна на шайбите на някоя. На е39 няма корекционни кодове за този мотор. Играта е с регулировъчните шайби - ако не става с тях, нещо е за смяна по дюзата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e39 Touring
Мечтае да кара: Mach 1, Hemi Cuda и Chevy SS
Детайли за колата: Много хубави :)

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от jackass3D » 03 Юни 2021, 12:10

Благодаря много, да мисля да им пусна стенд за по сигурно, днес пак ги разглобих и успях със зор да извадя иглите от разпръсквачите. Мислех, че не е толкова прецизна работа но подцених немските инжинери. Прецизно е като часовникарска работа. Грешката ми е била, че не съм ги забърсал и изчистил добре всеки един елемент най вече разпръсквача и иглата. След ваната с ултразвука остават пак микро частици мръсотия и явно пречи. Вече знам как трябва да станат. Благодаря много пак за отговорите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от ozBMW » 14 Юни 2021, 21:32

Скоро носих дюзи на стенд,мислех че да разглобиш и сглобиш дюза е проста работа,докато човека не ми показа през лупа какви минятурни части има в дюзата.......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от FaceOff » 15 Юни 2021, 11:39

При разпръсквачите няма нищо сложно и миниатюрно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от ozBMW » 15 Юни 2021, 20:44

Същия ми разправя и как някакъв решил да си смени сам разпръсквачите и му се стопили буталата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от FaceOff » 16 Юни 2021, 14:05

Абсолютно! И на мен един гумаджия ми разправя, че ако не смени той джантите, ще изпаднат :wink:

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от vesoyanev2011 » 17 Юни 2021, 8:05

Не е никак добре,че са влезнали трудно.Разпръсквачът/иглата трябва да са перфектно почистени.Ако всичко е наред,само чист дизел е напълно достатъчен за да намажеш разпръсквачът и да вкараш иглата нормално.На сухо,не се пробвай!Всяко прилагане на сила уврежда прецизната двойка.Чистотата е най-важното изискаване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e39 Touring
Мечтае да кара: Mach 1, Hemi Cuda и Chevy SS
Детайли за колата: Много хубави :)

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от jackass3D » 30 Юли 2021, 17:54

Благодаря на всички колеги за отговорите. Всичко беше свалено и почистено наново, влязоха перфектно. Колата е запалена и работи даже мина 700км за морето и нямам стопени бутала. Що се отнася до невероятните майстори аз им посочих неприличния пръст за 270лв на дюза. Щот и да е наред мошенниците пак ще ги вземат, и ще ти обяснява какво е сменил и колко са зле и т.н. От стенд не се нуждаят при смяна на разпръсквачи. Ако се свалят селеноидите тогава да, стенд се налага. Разбрах, че няма нищо сложно и нищо страшно в това да си почистиш разпръсквачите. Питах един майстор :D е на стенда ако излязат наред аз ко да ти плащам и защо изобщо ги проверяваш, ми вика няма как да знаеш. :lol: просто се изсмях и му казах, ади да пробвам ако има нещо тогава ще дойда. И те така, караме стари коли, понякога се налагат и такива ремонти, предпочитам да рискувам да пробвам аз, отколкото да дам 2000лв на сервиз. Защото съм сигурен, че ще ме таковат яко. Разбрах, че много от майсторите лъжат и го правят :) ясно за пари. А няма нищо сложно. Успех на колегите когите биха се осмелили да си почистят разпръсквачите. Аа забравих да добява, също капка може да се получи и от натрупания нагар по върха на разпръсквача, защото поема от мъглата и се събира там, не е само от частично запушени разпръсквачи. Защото най често от такива се получава капки.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Дюзи M57D30, направи си сам. Проблем с иглите.

Мнение от ghostbobi » 01 Авг 2021, 21:01

Браво, колега, евала за труда!
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook