Fuel inject. system error

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.05.2021
Пол: Мъж

Fuel inject. system error

Мнение от sarabender » 31 Май 2021, 21:12

Здравейте, имам е39 525д 2002г фейс. Преди два месеца докато си карах изведнъж колата ми изгасна в движение без да изписва никаква грешка на таблото. Пробвах да запаля отново като стартера въртеше, но никакъв шанс да запали. Имах под 10 литра в резервоара и помислих, че може би е свързано. Прибрах се с пътна помощ и след няколко дни я закарах при един майстор. Заредихме акумулатора, тъй като беше паднал и пуснахме диагностика. И оттук вече започват проблемите. Диагностиката изобщо не успя да прочете компютъра на колата. Компа не беше наводнен и дори не беше влажен. Майстора каза, че в този случай не може да помогне и запалихме със спрей като си работеше добре. Прибрах се без проблеми и в следващите седмици колата си палеше от раз и си вървеше идеално като нито е губила мощност, нито нищо. Предположих, че нещо помпата в резервоара се ебава и поради малкото количество гориво колата е изгаснала.

Заредих я до горе и си карах докато не се случи същото при около 25 литра гориво. Колата пак изгасна в движение като този път изписа тази грешка на таблото - FUEL IJECT. SYSTEM. Отново се прибрах с пътна помощ и на другия ден налях 12 литра гориво и разкачих акумулатора. Колата успя да запали трудно, но започна да се тресе цялата и да пуши доста бяло. Досега не е проявявала тези симптоми.

Тъй като познавам предишният собственик го разпитах за подобни проблеми в миналото и ми каза, че преди 6-7 години се е случило нещо подобно, като тогава проблема се е оправил след смяна на датчика на помпата за високо налягане.

Та въпроса ми е според вас какъв може да е проблема сега? Подкачващата помпа под предната седалка, проблемни дюзи, отново този датчик или друго? Ако можете да препоръчате добър сервиз, който да помогне. Още повече и че не показва с диагностиката нищо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Fuel inject. system error

Мнение от Z3Ro* » 01 Юни 2021, 13:17

Виж или от скритото меню, или с диагностика, в коя половина е горивото в резервоара, когато си под 30 литра. Ако е в лявата, помпата отзад е тръгнала и ти прави проблеми - понякога с 10 литра, понякога с 20 и нагоре ще гаснеш, докато не я смениш...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.05.2021
Пол: Мъж

Re: Fuel inject. system error

Мнение от sarabender » 02 Юни 2021, 19:06

Не може да ми се отвори скритото меню поради някаква причина, а и на диагностика не го показва...може ли по друг начин да се разбере или направо да сменя на сляпо помпата в резервоара? За пушенето може да е от това че не беше палена дълго време колата, но това силно тресене с какво може да се обясни освен с дюзи?

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook