Активирай телефона

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 31.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520I и 525D

Активирай телефона

Мнение от iohybmw » 13 Май 2021, 20:44

BMW E39 525D 2003г.комби,на барчето имам стойка за телефон NOKIA 6310.Като я поставя ми изписва(активирай телефона).Аз ли пропускам нещо ,обаче нищо не се получава? В настройките на телефончето нищо не откривам? Не открих нищо по темата.Ако някой знае нещо,ако не ЗДРАВЕ ДА Е!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Активирай телефона

Мнение от gentata » 23 Май 2021, 15:43

1. Къде го изписва?
2. С Навигация ли е колата?
3. Включен ли е Bluetooth-а на телефона?
Ако отговора на последните два въпроса е "да", то из форума има описана подробно процедурата по сдвояване на телефона със системата в колата.


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 31.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520I и 525D

Re: Активирай телефона

Мнение от iohybmw » 28 Май 2021, 17:35

Колата е с гоямата навигация,изписва го когато включа от менюто телефон.Доколкото знам блутут не е нужен,връзката е с букса на барчето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Активирай телефона

Мнение от gentata » 05 Юни 2021, 14:08

iohybmw написа:Колата е с гоямата навигация,изписва го когато включа от менюто телефон.Доколкото знам блутут не е нужен,връзката е с букса на барчето.

Хубаво е някоя снимка да се добави че системи с телефон има доста в Е39.
А по принцип при варианта с Nokia, буксата в поставката (гнездото) е за зареждането само. NOKIA 6310 има порт отзад на гърба, който е за антената за GSM - сигнала за който когато телефона е на мастото си, трябва да има порт в поставката. Връзката с колата за разговори става чрез блутута. Отзад в багажника (в ляво при навигационния комп.) има един модул който е Bluetooth модула, на него има стикер на който е написан кода за сдвояването на телефона с колата, след като се стартира процедурата.


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 31.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520I и 525D

Re: Активирай телефона

Мнение от iohybmw » 08 Юни 2021, 20:38

Благодаря колега.Ще направя както си описал нещета и ще пиша.Само да взема колата от ремонт(тампони,масла, филтри)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook