Смяна на фарове Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 20.04.2018
Пол: Мъж

Смяна на фарове Е39

Мнение от luddd » 18 Апр 2021, 12:16

Здравейте, малко импулсивно един приятел си купи фарове на Хела ксенон с лупа и ме помоли да му ги 'инсталирам'. Колата му е 2000 преди фейслифта и се появи лек проблем който се надявам да има някакво дори и странно решение. Предния Ляв фар си влезе от първия път и само трябва да взема преходник адаптер за да не правя цигании с буксата за мигача, но при десния идва 'лекия' проблем.
Изображение
Изображение
Това доколкото виждам е за климатика и пречи да влезе до край фара. Има ли решение и ако да какво е то?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: Смяна на фарове Е39

Мнение от gido » 19 Апр 2021, 14:44

Предполагам че леко трябва да се навие тази тръбичка.с нагряване с топлодух и лекичко внимателно.
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 20.04.2018
Пол: Мъж

Re: Смяна на фарове Е39

Мнение от luddd » 20 Апр 2021, 20:25

Но тя не е пластмасова? Предполагам по нея има и високо налягане!? Някой който реално се е сблъсквал с този проблем?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 20.04.2018
Пол: Мъж

Re: Смяна на фарове Е39

Мнение от luddd » 20 Апр 2021, 21:52

gido написа:Предполагам че леко трябва да се навие тази тръбичка.с нагряване с топлодух и лекичко внимателно.

Здрасти, не знам защо преди малко поста ми не излезе. Та относно навиването не съм сигурен, че ще стане понеже тръбата не е от пластмаса, а е и високо налягане. Никой ли не се е сблъсквал с този проблем? Понеже само една преходна букса за мигачите ми трябва и всичко заспива на място!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Смяна на фарове Е39

Мнение от drifty » 26 Апр 2021, 20:13

На ръка се криви. На две коли сме го правили и двете нямат проблеми. То трябва съвсем малко да се изкриви.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook