Проблем с чистачки

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Проблем с чистачки

Мнение от red_bull92 » 04 Апр 2021, 11:28

Здравейте, имам проблем с чистачките, който не намерих в никоя от изписаните теми, за това направих нова. Значи колата е комби '98 набор, предните чистачки си работят само на една степен (не работят на бързи обороти). От долно положение на лоста до най-горно си работят с едно темпо. Задната пък при бутане на лоста се мести от ляво в дясно и там спира, чак след като се върне лостът назад тогава и чистачката се връща в начално положение (според мен не е така фабрично, би трябвало с бутане на лоста напред чистачката да си прави 1 оборот, а не половин). Ще кача видео за по-голяма яснота. Някакви идей какъв може да е проблемът- реле, модул?!
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с чистачки

Мнение от vladobate » 04 Апр 2021, 17:21

Задната чистачка прави половинка , почива и пак връща в начално , така работи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Проблем с чистачки

Мнение от red_bull92 » 05 Апр 2021, 11:42

vladobate написа:Задната чистачка прави половинка , почива и пак връща в начално , така работи.

А колко време задържа между половинките, че при мен май задържа повече, даже май не връща докато не върна лоста в начално положение.
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с чистачки

Мнение от vladobate » 05 Апр 2021, 21:09

Между 7 и 10 секунди , сравнително бавничко е . Това при мойта кола , пурва 39-ка .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Проблем с чистачки

Мнение от dokie » 05 Апр 2021, 23:42

По отношение на задната чистачка (за фейса съм сигурен, преди фейса само предполагам) - при бутане на лоста стартира на default интервал и върви на половинки оборот, НО ако бутнете лоста, след което го върнете, изчакате брой секунди по ваш избор и пак го бутнете напред - реално вие определяте интервала между движенията й...
По отношение на цялата мизерия - бих започнал с четене на GM-а и евентуалната му подмяна за тест (+/- кодиране на новия)...

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook