Въпрос за Андроид мултимедия при Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.05.2017
Пол: Мъж

Въпрос за Андроид мултимедия при Е39

Мнение от Lenux » 15 Мар 2021, 21:40

Колеги, как мога да накарам Ерси-на да работи и когато колата не е на контакт? Идеи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпрос за Андроид мултимедия при Е39

Мнение от PeReZ » 21 Мар 2021, 21:08

В момента мултимедията ти е захранена с постоянни 12V, както и с Terminal R (ACC - 12V след положение1 на ключа).
Въпросния Terminal R позволява на мултимедията да се включи, когато завъртиш ключа до положение1, както и да се изключи, когато махнеш ключа.
Та, ако вместо Terminal R, там свържеш постоянни 12V, мултимедията ще работи винаги, няма да се изключва, когато извадиш ключа.
Обаче имай предвид, че когато я изключиш от копчето (а не с премахване на въпросните 12V), мултимедията не се изключва напълно, а общо взето просто изключва няколко от модулите си (дисплей, крайно стъпало и др.), така че за разлика от истинското и изключване, при което консумира по малко от 5мA ток, с изключване само от бутона тя си има солидна консумация (500мА и дори повече).

Аз, ако бях на твое място, бих помислил за друг начин на свързване.
Не към постоянни 12V, защото така няма да имам нормален метод, чрез който да я изключа правилно и ще работи безсмислено дълго без спиране, а бих я свързал към терминал "CONSUMER SHUTDOWN".
Consumer shutdown е кабел, на който имаме 12V, когато колата е будна, и 0V, когато колата заспи (16 минути след последната активност в колата).
Така мултимедията ще се стартира, когато отключиш колата и ще гасне чак, когато колата заспи.
Колата винаги можеш да я събудиш или да рестартираш 16 минутния таймер до заспиването с отваряне на врата, натискане на бутон (за централния плафон например) или натискане на бутон от дистанционното на ключа.

Другият, само че доста по-ретро, вариант е да се пуска и спира с ключ (копче, бутон), който да прекъсва заменения с постоянни 12V кабел Terminal R към мултимедията.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook