Проблем след смяна на челно стъкло

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.02.2021
Пол: Мъж

Проблем след смяна на челно стъкло

Мнение от Калин Драганов » 04 Мар 2021, 7:17

Здравейте колеги ,
Колата е Е 39 фейс 525d , сваленото стъкло беше оригиналното !
Вече две стъкло ми слагат и ппоблема не се решава - при скорост над 80 км/ч почва да се чува вятърят който бие по стъклото в областта над чистачките .
Първото стъкло беше марка фуяло , второто пилкингтън и няма никаква разлика все така шумно . Гумената лайсна я смениха с хубава / забравих марката /
Питането ми е дали има шумоизолация между стъклото и таблото / от дунапрен / която е възможно да са изронили при демонтажа на стъклото и оттам да идва шумът ?
Приемам всякакви съвети

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Проблем след смяна на челно стъкло

Мнение от ивчо » 04 Мар 2021, 17:50

Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.02.2021
Пол: Мъж

Re: Проблем след смяна на челно стъкло

Мнение от Калин Драганов » 04 Мар 2021, 22:41

Да прочетох го разбира се , но търя и информация за това дали има дунапрен под стъклото

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Проблем след смяна на челно стъкло

Мнение от Grozdanoff » 07 Мар 2021, 22:11

Калин Драганов написа:Да прочетох го разбира се , но търя и информация за това дали има дунапрен под стъклото


според мен не са ти залепили стъклото на 100%, гуменото уплътнение е декорация, не е шумоизолиращо.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Проблем след смяна на челно стъкло

Мнение от ares2 » 08 Мар 2021, 18:36

изолация освен лепилото за стъклото няма. има дунапрен на самото табло към стъклото, но то е друго нещо.
А ти чистачките пипал ли си ? Защото оригиналните си имат едни спойлери за да отвеждат потока от въздух. Мислено е и за това.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.02.2021
Пол: Мъж

Re: Проблем след смяна на челно стъкло

Мнение от Калин Драганов » 09 Мар 2021, 6:21

Благодаря на отзовалите се ...
Значи стъклото е зарепнало навсякъде , проверено е с въздух отвътре и пяна отвън , но вероятно е много дебело лепилото защото стъклото и тавана са почти на едно ниво , съдейки по информацията от инструкцията по- горе ?
Дунапрена според мен е важно да си го има , едва ли е там случайно ?
Чистачките са оригинални за модела със спойлерчета ...

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook