3 въпроса за борд компютър, сензор чистачки и крайно гърне

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

3 въпроса за борд компютър, сензор чистачки и крайно гърне

Мнение от Tsureto » 28 Дек 2020, 21:26

Здравейте колеги. Имам три питания, за някой може да са глупави, но все пак ми трябва отговор.
Колата е 3.0d 2000 година.

1. Спря да ми работи борда на таблото, като натисна BC бутона на лоста за мигачите. С големият борд съм. Седи черен дисплей. Външната температура работи. Километрите сегашни и минали, също. НО, когато натисна BC бутона, нищо не се показва на дисплея. Проверих бушоните в жабката и са ок. Смених лоста с друг лост, да видя дали ще има промяна, няма, продължава да не сработва. Самият лост функционира, пускат се мигачите, дългите и т.н. Не се усеща да е счупен. До последно работеше и изведнъж спря. Направих и хард ресет с плюса на акумулатора и пак не иска. Идеи?

2. Сензора за чистачките също спря. Като пусна лоста една идея нагоре, работи на равни интервали, а не както беше по сензор - по бързо и по бавно автоматично. Абсолютно нищо не съм пипал по инсталацията. Бушоните са ок. На трите степени на лоста, чистачките си работят прекрасно. Просто на първа степен, работи на равни интервали и не се влияе от силата на дъжда, скролчето също не виждам да прави нещо като му местя чертите | - || и т.н. Пак ... идеи?

3. Както казах колата е 3.0d. Понеже съм с М броня, задното гърне, накрайника се крие и седи като дупка. Взех едно от един колега, двуцевка от 3.5d e60. Гърнето на пръв поглед е същото на визия, просто от а60 е двуцевка, която мисля че ще седи супер, а мойто си е с трабата забита към асфалта. Това е разликата, поне на пръв поглед. Питането е, има ли разлика в тези гърнета, при рязането и заварването ще се сблъскам ли с разлики и как реално ще седи на колата, ще пасне ли на дупката, захвата за тампоните различен ли е и т.н.? Ако някой е минал през това вече, нека сподели.

Благодаря ви предварително за отговорите! :lalala:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: 3 въпроса за борд компютър, сензор чистачки и крайно гър

Мнение от Hip-hopotam » 29 Дек 2020, 19:39

Първия и втория проблем най-вероятно са свързани.
Трябва ти някои електричар, или човек които се занимава с подобни проблеми.
Може да е от някои проблемен модул или от клеморед. Аз имах загуба на клаксон, круиз контрол, задна ел.щора и забравих още какво и след смяна на клеморед се оправи.
Може би един бмв скенер би те ориентирал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: 3 въпроса за борд компютър, сензор чистачки и крайно гър

Мнение от dankata » 02 Яну 2021, 22:36

По отношение проблем 1.
Преди време и при мен спря, свалих лоста, разглобих и се оказа едното кабелче към бутона прекъснато. Ти казваш си пробвал с друг лост, той сигурен ли си дали е изряден?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: 3 въпроса за борд компютър, сензор чистачки и крайно гър

Мнение от Tsureto » 03 Яну 2021, 19:28

Ами да ти кажа, не колега. Не съм сигурен. То даже е различно от мойто, но буксата стана и пак не сработваше. Утре ще сваля ръчката и ще видя какво става по кабелите...
Точка 3, гърнето пасна и го направихме супер. И звука се промени и стана супер готин.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook