Проблеми с въздушно окачване

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Проблеми с въздушно окачване

Мнение от jorfii » 09 Дек 2020, 21:59

Здравейте, имам проблем с въздушното окачване на е39 комби. Проблема е от около седмица при престой от един ден или една нощ колата ляга от ляво. Утре или вдругиден ще търся проблема ако е по системата някъде. Въпросът е ако се окаже възглавница някой знае ли от къде да взема на нормална цена. Имаше във София на захарна фабрика някъде, едни момчета, които ги рециклирана ако знаете дайте координати моля. Друг проблем е, че до колкото си спомням възглавниците бяха два вида с черна или с бяла основа. Единия вид за нормално а другия за спортно окачване, но кои за какво бяха не помня. Проверих, но тези сайтове за проверка по вин нещо са ги затворили и сега не мога да открия със какво окачване е излязла колата от завода. Понеже съм си карък явно предишния собственик е имал подобен проблем и предполагам е купил най изгодно попадналата му възглавница втора употреба от някъде, без да знае за тези подробности та сега колата е с една възглавница с бяла основа и една с черна. С какви трябва да е не знам. Нещо ми се върти в главата, че беше със спортно окачване ама не знам. Та ако имате идеи как да си реша проблема както и някакви насоки, какво да прегледам по системата заради изпускането от ляво ще съм благодарен да споделите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Проблеми с въздушно окачване

Мнение от txl » 10 Дек 2020, 0:48

Декодерът на VIN на http://bimmer.work все още работи, трябва да се въведат всичките 17 знака.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Проблеми с въздушно окачване

Мнение от dankata » 11 Дек 2020, 8:58

Освен да огледаш маркучите от компресора до всяка възглавница, обърни внимание на двата клапана, които са монтирани на самия компресор. Всеки отговаря за всяка възглавница, магнитни с пружина вътре. Преди години и моята клякаше след престой и се оказа, че пружините са омекнали и не затварят плътно клапана и оттам изпускаше.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook