Изчезна всякакъв ток. Изведнъж.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Изчезна всякакъв ток. Изведнъж.

Мнение от jorfii » 18 Ное 2020, 18:12

Здравейте, момчета. Проблема е следния: Сутринта паля колата към пет без нещо и тръгвам за работа. Трябва да пътувам от София за Бургас за това толкова рано. Пътуваме със седемтонни бусове с тахограф и за това спим в Поморие и се прибираме на следващия ден. Колата е тройка дизел ако има значение. Значи стигам аз до работата, паркирам гася я и си взимам сака и якето. Слизам от колата натискам копчето на ключа да я заключа и нищо. Ееее викам си сега ли намери да си забрави ключа, защото беше и валяло малко, но оставих си багажа на земята и влязох в колата да и обучавам ключа. Първо ми направи впечатление,че плафоните не светнаха, но викам си сигурно аз съм ги изключил, правя го понякога да не дърпат ток. Давам на контакт и от там вече шах. Нищо не свети нито по табло нито нави нищо. Колата все едно няма акумулатор. Не успях да отворя багажника естествено защото е комби. Заключих я ръчно и тръгнах за морето. Утре като се прибера ще търся проблема. Насочил съм се към пиропатрона на кабела при акумулатора. Не съм ръчкал до сега там някой знае какъв му е принципа на работа? Нещо вътре прекъсва веригата ли? Нещо изгаря ли? Има ли начин да се включи отново ако е изключил? Или ако някой е имал подобен проблем а е било от нещо друго моля споделяйте.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Изчезна всякакъв ток. Изведнъж.

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2020, 18:51

https://www.youtube.com/watch?v=kXk4CqD8q2A

Тук е обяснено почти всичко за плюсовия кабел. Аз имах подобен проблем: понякога от нищо тока изчезва и се оправяше само след разкачане и закачане на акумулатора. При мен някога в миналото тоя пиропатрон е гърмял (няма видими следи от тежки удари колата :dunno: ), само го стиснах доколкото можах и вече над 2 години нямам проблеми
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Изчезна всякакъв ток. Изведнъж.

Мнение от jorfii » 18 Ное 2020, 19:26

Don_Diego написа:https://www.youtube.com/watch?v=kXk4CqD8q2A

Тук е обяснено почти всичко за плюсовия кабел. Аз имах подобен проблем: понякога от нищо тока изчезва и се оправяше само след разкачане и закачане на акумулатора. При мен някога в миналото тоя пиропатрон е гърмял (няма видими следи от тежки удари колата :dunno: ), само го стиснах доколкото можах и вече над 2 години нямам проблеми

Благодаря,колега естествено не разбрах 80 процента от това дето казва човека,но добих някаква представа. Единствено нямам спомен да тръгват два кабела от плюса ама най вероятно нещо се бъркам. Ще видя утре като я отворя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Изчезна всякакъв ток. Изведнъж.

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2020, 20:39

Единия отива в малкото табло с бушони над акумулатора, другия продължава напред към двигателя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Изчезна всякакъв ток. Изведнъж.

Мнение от jorfii » 18 Ное 2020, 21:01

Don_Diego написа:Единия отива в малкото табло с бушони над акумулатора, другия продължава напред към двигателя.

Да видях го на клипа. Мисълта ми е,че по спомен имам един кабел от буксата ама както писах сигурно се бъркам нещо. Ще видя утре като се прибера.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Изчезна всякакъв ток. Изведнъж.

Мнение от jorfii » 20 Ное 2020, 11:10

Да споделя какво е развитието. Значи отворих багажника пробвах минусовата клема стегната. Пробвах плюсовата като гледам дали ще светнат плафоните. И тя си беше стегната. Поразбутах кабела, заради пластмасата върху пиропатрона не мога да видя какво става отдолу. Да обаче всичко уж е наред ама плафоните не светят. Зачудих се какво да правя за няколко секунди, поглеждам пак и плафоните светнали. Прибрах се до вкъщи и пред блока същата работа първо видях на навигацията,че волтажа е 13,5 волта тя го държи винаги между 13,8- 14,1 викам си нещо не е наред гася и гледам плафона не светна хайде пак никакъв ток. С две думи не успях да извадя кабела от буксата както на клипа по горе и за това се опитах да го набия по добре и на вътре не мръдна. Единствено ми направи впечатление, че плюсовата клема е стегната до край и не може да влезе хубаво до долу за съжаление не помня като я разглабях Дали беше така. Щеше да ми направи впечатление ако стърчеше нагоре и да беше захванала само в горната част, но за съжаление не помня да съм видял нещо такова. Набих я хубаво и за сега няма проблем но до кога? Ще видим.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook