ГНП проблем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 24.02.2010
Пол: Мъж
Кара: Бмв Е39 М47
Мечтае да кара: Ягуар

ГНП проблем

Мнение от FragNatic » 23 Авг 2020, 17:55

Здравейте ,
Проблема е следния:
е39 с двигател 2.0д 136кс (по масов при е46)
изгоря електрониката (култовия транзистор) на ГНП , при пълен рециклаж в София Дизел Център , 2 техни издънки и още 2 такива на моя "Майстор",
взех 2ра ръка , като моето ГНП остана с рециклирана механика и умряла електроника (не подлежи на ремонт - според София Дизел център в Драгалевци)
При Рециклирането на моето ГНП вътре нещо забиваше и така и не можаха да го оправят за това взех 2ра ръка. Ок , колата работи , НЕ забива , има нормална тяга/ускорение (като за тоз умрял мотор), разхода на гориво е от нормален до леко завишен (за завишаването може да си внушавам). Също така колата НЕ пуши, дори е доста чистичка като за 20г дизел. И така проблема е че сега с това ГНП колата тресе доста сериозно. Волана и цялото купе има финна силна вибрация постоянна когато е изключена от скорост без значение загряла или студена , в покой или движение. Скоростния лост не вибрира повече от нормалното! Тампоните на двигателя и скоростната(ръчна) са проверени и са наред. В никъв случай не желая да се връщам при същия майстор , а гайкаджия приятел ме съветва да намеря човек да презацепи ГНП-то. Подчертавам че колата не тресе на скорост , и не е проблема с "другото" тресене във високите скорости свързано с Гуми , джанти , спирачки , накладки и т.н. (запознатите ще ме разберат). От много четене из форума и покрай ядовете оставам с впчетление че е центровката и/или настройка на Предверение и закъснение или нещо такова. Ако имате идеи , мнение и предложения пишете тук. Аз се намирам в Бургас и ако знаете читав човек дето разбира от тези болки можете да споделите тук или на лично.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: ГНП проблем

Мнение от zvetiko » 24 Авг 2020, 10:37

Колега, дали е правилна центровката може да се види при диагностика. Така ще уточниш какво да правиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 24.02.2010
Пол: Мъж
Кара: Бмв Е39 М47
Мечтае да кара: Ягуар

Re: ГНП проблем

Мнение от FragNatic » 24 Авг 2020, 13:20

Според майстора , със сегашната центровка дава най-добри стойности на компютъра :dunno: ,от 6-те му опита, като аз мисля че на 3ти път беше добре
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook