Пропадане на обороти при натискане на газта

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от Tobi » 29 Юни 2020, 17:37

Здравейте,имам проблема откакто съм купил колата.Ходил съм при майстори,които много уж разбират,правят бмв та,но никой не може да ми каже къде е проблема,с изключение на един от тях който твърди,че е дебитомер макар ,че не го изписвало като грешка.:mhihi: Колата е 520 единичен ванос.Проблема е следният,когато натисна леко педала на газта,оборотите започват да падат до 500 и се вдигат,светва лампата за маслото,колата се опитва да изгасне.Проблема се появява,когато вдигне 60-70 градуса,докато е студена проблема го няма,прави го и на бензин и на газ.По принцип оборотите са ниски,когато завъртя волана падат още повече,но там проблема ще е в рейката,натисна ли педала на газта става кошмарно.Другото което ми направи впечатление е,че педала на газта става доста твърд,когато колата загрее,първоначално мислих,че проблема е от клапана за картерни газове,смених го,но нещата са по същият начин.Вдигнал съм ръце ,вероятно и старият собственик заради това да е продал колата. :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от stony1 » 29 Юни 2020, 19:58

Не знам по какви майстори си ходил, както и кой с какво ти е правил диагностика, но явно все на "разбирачи" си попадал. Ако си от Бургас, както пише в профила ти, нека да се видим и ще прегледаме люБимата, пък да видим какво точно ѝ има.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от SpeedyMan » 30 Юни 2020, 0:09

Вероятен проблем: Скрита цепнатина на маркуч по въздуха.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от stony1 » 30 Юни 2020, 7:50

SpeedyMan написа:Вероятен проблем: Скрита цепнатина на маркуч по въздуха.

Да, но ще пали трудно и на студен двигател цилиндрите ще се прескачат, а като подаде газ ще се оправя.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от SpeedyMan » 30 Юни 2020, 20:43

Не е задължително да пали трудно. При мен си палеше от раз. Трябва да се проверят щателно всички въздушни пътища и кутии, лека цепнатина някъде и може да прави това което прави.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от Tobi » 30 Юни 2020, 21:04

Като се замисля наистина колата сутрин пали малко трудно.Ако става въпрос за маркучите които влизат в дросела и дебитомера уж са проверявани.Днес като работеше колата,излязох и се заслушах,чуваше се едно фюлкане ту спираше,ту почваше,като отворих капака ми се стори,че идва от клапана за картерните газове.Евентуално нещо да се е прецакал,но е сменян преди около 6-7 месеца заедно с маркучите.Проблема го имам от преди това предполагам,че проблема няма да е в него. :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от NewLine » 02 Юли 2020, 6:10

Ще следя за резултат, надявам се положителен, защото имам сходен, дори на не кажа същия проблем като на автора на темата, но не мога да си спомня кога ми е направило впечатление за пръв път.
При мен пали нормално на студена и топла кола, както и липсва описания проблем при студена или напълно загрялала кола.
Зимата, пролетта, есента също не забелязвам да го прави, докато след значителното подобрение на времето и особено жегите напоследък, когато и колата е била на слънце през целия ден, след като запаля, температурата на антифриза е в границите около и над 30 градуса, тогава щом подам нормално газ, за да тръгна с колата, се усеща това агресивно спадане на оборотите до около тези 500, след което отиват на иначе нормалните за положението на педала на газта.
При натиснат педал на газта и съответно очакване да тръгна, при това спадане на оборотите до около 500, колата се разтриса за момент, светва лапмата на маслото за секунда и това ще се повторя, докато колата не загрее в по-високи граници от тези, на които съм я намерил след престоя й под слъце.
Загрее ли при движение или се охлади добре при дълъг престой на сянка например, това силно заглъхване почти до изгасване на колата, отшумява.
С други думи, нито сутрин, нито вечер през иначе летния сезон, не наблюдавам този казус, а само ако колата е престояла на слънце в жегите и следователно няма и как да изстине под тези около 30 и надолу градуси, ситуацията с агресивното глъхнене от обороти на празен ход до нормални обороти при подаване на газ за потегляне от спряло положение, е налична.
Вече дори свикнах с този проблем през летните жеги, но не е и за подценяване все пак.
Извинете ме за дългия пост и включването ми в темата на колегата, но намирам сходство с проблемът на автора и липса на адекватно решение за момента, предвид и конкретната ситуация в която се забелязва, не, а ми направо натяква проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от cerberus » 02 Юли 2020, 14:01

А дроселовата клапа почиствана ли е някога?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от Tobi » 02 Юли 2020, 20:59

Днес развих буксата на дебитомера,запалих колата,но без дебитомер нещатата са още по зле,оборотите падат още повече.На газ тръгва и директно изгася,на бензин с форсиране може да достигнеш до някои завои. :mhihi: Направих едно клипче,другата седмица ще се видим с stony1 да си каже мнението.

https://dox.abv.bg/download?id=df15f118d7#

cerberus написа:А дроселовата клапа почиствана ли е някога?


До колкото знам е чистена,освен,ако не са ме излагали :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от SpeedyMan » 02 Юли 2020, 21:38

На M52TU има една пластмасова кутия която виси на маркуча зад кутията на въздушния филтър. С времето понеже виси се напуква маркуча на който виси и от тези цепнатини се получават подобни проблеми. Не се вижда, защото е скрита. Оправя се с малко силикон и тел докато стегне силикона.

На картинката е номер 12

Изображение
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от Tobi » 14 Юли 2020, 13:44

За сега,като причинител на проблема е набелязън клапана за картерните газове,съска и свири.Задължително ли е,смяната да бъде с оригинален,или има качествени афтърмаркет,какъв ще ми препоръчате?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от Hip-hopotam » 14 Юли 2020, 19:12

Аз съм го сменял вече два пъти с някви афтърмаркет ти, първия беше Топран и след 15-20000км взе на празен ход да прави звук като на Магаре :)
Втория е пак някъв подобен като качество но вече 30000км не прави ядове, набелязал съм скоро да сложа оригинален да видя дали нещо по различно се усеща.
Иначе тоя мотор на празен ход винаги си има едно свистене характерно.,като на смучене на въздух.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от Tobi » 27 Авг 2020, 18:55

Здравейте проблема е решен,но първо искам да споделя какви огромни проблеми ми създаде stony.За смяна на клапан картерни газове и гарнитура на клапаните,цената беше 350лв,стори ми се много,но му се доверих.Явно твърде много,изках да оправя този проблем.След смяната на клапана с Феби,смени се и гарнитурата на капака,имаше масло по свещите и бобините.Колата се запали,започна да тресе цялата, да патка,едва държеше 500 оборота.Оставих колата и на другият ден,ми се обажда и казва,че е готова,да дойда да я взема,но трябва да сменя 6-те бобини,защото са заминали,а проблема с оборотите бил в стъпковият мотор.Сложил е работещ,но трябвало да намеря друг работещ и да върна неговия.Взех колата,с много гаснене и ядове,едва я прибрах.Така и на другият ден отидох за бобини,когато извадихме бобините ,всичко беше в масло.Имаше дори вътре в буксите,почистихме всичко,сменихме бобините,но разлика нямаше.Общо от 4 коли,вадихме бобини и никакакъв резултат.Платих 40лв на племенника му,за да изкараме неговите от колата му и да ги сложим на моята.И отново нямаше разлика,звънях на stony, но не вдигаше телефона,тръгнах към него и колата тотално умря.Продължих да звъня с часове,но без резултат.Накрая я прибрах с пътна помощ до вкъщи.Вечерта ,едва,едва ми вдигна телефона,казах му какво е станало и,че е редно да ми върнат поне част от парите които им дадох.Отговора беше "ще говоря с колегата и ще ти се обадя" и не се обади.На другият ден звънях и пак същата драма,няколко дена след това влязох в болница защото здравето ми доста се влоши и нямах възможност да се занимвам с тези глупаци.Месец и половина колата стоя в гаража,преди 2 дена реших да я запали,и я закарах на майстор който според stony е пълен мухльо.Колата беше изгасена 10-15 минути пред сервиза,след което я запалих и започна да свири нещо подобно на корабна сирена,оказа се,че клапана на картерните газове,който уж е нов е издал багажа.С клапана колата,не е минала повече от 120км.Клапана отново се смени с оригинален заедно с маркучите,почисти се дросела и сложихме моето стъпково моторче,което уж не работеше.В крайна сметка се оказа,че влиза масло в 6-тия цилиндър,когато се свали капака гарнитурката изобщо не беше сложена на мястото,а висеше на една страна и черешката на тортата,че големите майстори са ми пукнали и капака на клапаните.В момента капака е временно залепен и колата работи перфектно и на бензин и на газ.Много вероятно,е да имам части по колата които са откраднати и подменени със счупени,също така ме съмнява силно клапана който stony сложи да е нов.В крайна сметка му дадох 440лв. за да ми счупи колата.Сега няма да ми купи капак,клапана които сложи е развален,няма да ми върне и парите.Какво бихте предприели вие в такава ситуация? :bang: :bang: :bang: :banghead:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от stony1 » 27 Авг 2020, 20:25

Само не знам защо лъжеш хората, нали ти се обадих и ти писах?! Или това ти е удобно да не го споменаваш.
Screenshot 2020-08-27 at 21.13.53.png

А за колекторът пълен с масло нещо да кажеш, а за прецакания край на жилото на газта, които постоянно се размества, за откачените вакуми на газовото?! Или след като обиколи цялата облатст с осраната си кола, реши точно аз да съм ти виновен?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.03.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е90 330

Re: Пропадане на обороти при натискане на газта

Мнение от SlayHot » 27 Авг 2020, 20:48

Това че купуваш кола с проблеми и очакваш да стане без пари си е лично твой проблем. По полека с негативните мнения и оплалвания гарнитура на ерлин няма как да изпадне така, при положение че влиза изключително плътно в канала. Нали за това седя и гледа всяко нещо едно по едно. Капака също ти го е спукал някой друг, защото се чува пукане когато се стяга, ако има такъв проблем и двамата щяхме да го установим на място... Няма как от седене пред вас колата да реши, че ще почне да си свири(колкото и да е зле това не е Алфа ромео да се чупи сама). Силно възможно е този майстор който ти е сменил клапан за картерните газове на Феби на кола, която не е карана въобще, защото ти и 100км не си минал с нея да ти е пукнал капака и да е направил още нещо. ;)

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook