Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 8.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: m52b20 i kawasaki kx250 1999
Мечтае да кара: 2002 tii

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от e36monsta » 15 Фев 2021, 13:46

Някой в София занимаващ се с андроид навигации?
Изображение
Обичам bmwpower-bg.net

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.02.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от AP0306 » 17 Фев 2021, 10:41

c04 написа:
AP0306 написа:Здравейте колеги. Мисля да сменям салона(моят сега е механичен без нищо) искам да сложа салон с екстри но се чудя трудно ли става монтирането и свързването. И вторият ми въпрос е според вас кожа или плат. Поразгледах и аз мисля плат.
Благодаря предварително!!!

https://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=425876
Ето четиво. Дали кожа или плат, само ти си знаеш, но ако искаш салон с екстри ще трябва да е кожен, тъй като ел.плат трудно ще намериш.

Намерих плат не питай колко търсех. но ме притеснява свързването на паметта, ако и за там ми пуснеш нещо

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.02.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от AP0306 » 17 Фев 2021, 10:42

c04 написа:
AP0306 написа:Здравейте колеги. Мисля да сменям салона(моят сега е механичен без нищо) искам да сложа салон с екстри но се чудя трудно ли става монтирането и свързването. И вторият ми въпрос е според вас кожа или плат. Поразгледах и аз мисля плат.
Благодаря предварително!!!

https://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=425876
Ето четиво. Дали кожа или плат, само ти си знаеш, но ако искаш салон с екстри ще трябва да е кожен, тъй като ел.плат трудно ще намериш.

Колата е фейс салона и той.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.06.2016
Пол: Мъж
Кара: E39 530d Автоматик

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kyka1 » 18 Фев 2021, 10:49

dokie написа:
kyka1 написа:Здравейте колата ми е 530д 193 к.с автомат именно автомата ме притеснява при позия паркинг при включване на директна се усеща удар отзад същото става и като включа към задна но е по леко при каране си ги сменя горе долу добре от какво може да са тези удари :)

По принцип подобно нещо се получава от гуменото каре пред скоростите - погледни го и ако не изглежда добре - смяна... Иначе можеш да погледнеш и тампони на задния мост, но те обикновено тупкат и в движение и особено при отнемане/подаване на газта... На канал лесно се виждат дали са скъсани като някой дава леко напред-назад колата...
PS: като си смених гуменото каре смених и двата тампона на скоростите (евтини са) за всеки случай и погледнах висящия лагер и карето при дифа (доколкото се виждат и пипат)...
Другите варианти са по-скъпи и не ти ги пожелавам...

Не е нито от карето нито от тампоните :cry:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ares2 » 22 Фев 2021, 22:33

колеги, може ли някой да раясни какво става при бедна смес на дизела?
едни ми говоят, че е опасно за повишаване ан температурата и топене на бутала?? което няма много логика за мен..
а други, че няма подобно нещо и всички бели пък стават от много богата смес

може да е тъп въпрос, но все пак да каже някой компетентен
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от MrManson » 04 Май 2021, 8:47

Здравейте колеги! Колата ми сравнително често си забравя ключа. Разбирайте 1-2 на месец. Това се случва и с двата ключа. Не е кой знае какъв проблем да я обучавам наново, ама е дразнещо. Някой сблъсквал ли се е? Имате ли идеи кой е виновника - ключа или автомобила?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Z3Ro* » 26 Май 2021, 0:17

Един бърз въпрос за малко даунгрейд - в момента съм с комфорт салон с подгрев. Салонът е платнен и шоферската седалка вече е зле, а отделно има проблеми и с корите, та не ми се занимава с него вече. Въпросът е ако си намеря кожено рекаро с подгрев, но ръчно, дали буксата отдолу е еднаква и дали ще си тръгне подгревът? За паметта е ясно, че я губя, но мисля да я прежаля... Колата ми е 03.2000г. Благодаря ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dyakov » 26 Май 2021, 15:23

Буските са два вида, до 09/98 г. и след 09/98 г. Вторият вид жълти, като твоите са с плоски пинове, по-старите са с кръгли. На въпроса всичко което имат новите седалки ще тръгне без никакъв проблем, просто ще загубиш частта от екстрите на комфортния салон. Преди да вземеш новия погледни буксата на едната седалка да е от по-новия тип, защото в противен случай ще трябва да преправяш.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.06.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от fippess » 07 Юни 2021, 22:42

Здравейте, имам проблем от доста време. 520 бензин/газ 150 кс . Проблема е с паленето, когато колата е карана градско и е загряла. След като я изгася на загрял двигател, след това няма палене (мога да я запаля принудително на газ). Другия проблем е че го прави този номер понякога и на студен сутрешен двигател.С две думи кола с характер, пали когато и е кеф. Ходих в София на няколко сервиза, на диагностиките показва реле на горивна помпа. Смених го, ефект няма същото дередже, няколко майстора на които я поверих не можаха да ми кажат какво е . Моля да дадете съвет, или сервиз, който могат да помогнат.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.06.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Joby » 10 Юни 2021, 20:10

Здравейте, колеги! Имате ли представа колко време мога да стоя с включени angel eyes, при изключен двигател?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 16 Юни 2021, 12:50

Joby написа:Здравейте, колеги! Имате ли представа колко време мога да стоя с включени angel eyes, при изключен двигател?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колкото ти е кеф, въпросът е после да намериш кабели някой да ти подаде ток...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Tobi » 09 Юли 2021, 12:30

Здравейте,имам за смяна заден десен абс датчик.Задължително ли е,смяната да бъде с оригинален,или има качествени афтърмаркет,какъв ще ми препоръчате? Колата е 520i 96г. :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.06.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Joby » 09 Юли 2021, 23:51

Какво е нужно да взема от колата донор, за да прехвърля телефона на моята кола? Има ли начин да се използва са разговори?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 22 Авг 2021, 12:33

Ekran-Monitor-Navi-Wyswietlacz-BMW-X5-E53-Producent-czesci-BMW-OE.jpg
Някой с фабрична навигация и голям борд да каже как да се възстановят данните отново на големия борд. След натискане при зануляване на данните от навито на опцията Memorise изчезнаха данните на големия борд , там се появяват само радиостанциите и Prog при натискане на BC от лоста?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.07.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stephan.peltekov » 01 Сеп 2021, 19:15

Привет колеги, спрял съм се на ето този модел е39ка - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9558393176 . Някой от форума има ли някакво инфо за колата, дали е ходил да я гледа случайно? Колата изглежда прилично на снимките, като изключим някой детайли, странното само ми е, че изглежда прекалено запазена за тези пари. Ясно ми е, че километрите няма как да са реални...

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook