E39 прекъсва и губи мощност

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 523i
Мечтае да кара: BMW e39 540i

E39 прекъсва и губи мощност

Мнение от andreshko.georgiev » 04 Авг 2017, 18:03

Здравейте колеги,

Имам следният странен проблем с моята Е39-ка 523i. Колата я карам на бензин, няма газ и никога не е имала. Както си карам най-спокойно независимо от оборотите колата изведнъж прекъсва и придърпва все едно някой и "дърпа тока" и след това няма мощност да върви. От време навреме се случва и да загасне. Пробвах да извадя буксата на дебитомера докато колата работи, но не се получи такъв ефект. Иначе преди да се получи въпросното прекъсване и придърпване всичко си е 6. Колата си върви много хубаво, ускорява си и видимо няма проблеми. Въпросното нещо се получава и в спряло положение на светофар да кажем, и по време на движение с ниска и с висока скорост. Прави го и на междуградско докато съм на 5-та със 90-100, но тогава придърпването не е толкова осезаемо поради високата скорост. Дайте някакви идеи какво да гледам или при кой мога да закарам колата да я оправи, защото моите майстори ме гледаха с недоумение когато им обяснявах за проблема.
Ако нямаш време да свършиш едно нещо правилно кога ще намериш време да го свършиш отново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: E39 прекъсва и губи мощност

Мнение от Z.Nikolov » 08 Авг 2017, 8:56

Огледай кабела за замасяване на двигателя. Всъщност огледай всички кафяви кабели. Това са ти минусовите. Възможно е да има закъсан и от вибрации да не прави добър контакт. Ако си правил нещо скоро някъде, оглдай гайки , болтове, които държат кабелни обувки. Огледай си и клемите на акумулатора. Една диагностка няма да навреди. Виж да не дърпа от някъде и паразитен въздух след дебитомера. Дкъсан маншон, изваден маркуч т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.09.2017

Re: E39 прекъсва и губи мощност

Мнение от BumerM52_power » 28 Юни 2020, 15:09

Някой друг с такъв проблем и решение на проблема ? И мойта така прави пак 523-ка.. има газ и ходих до газаджията, но там не го направи тоя номер и тоя ми вика ,че може би била бубината..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: E39 прекъсва и губи мощност

Мнение от Z.Nikolov » 17 Юли 2020, 18:32

Чете ли я с диагностика? И има ли записани грешки?

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook