Борд. компютър за навигации с Андроид.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от wladio » 06 Фев 2024, 11:57

Имам питане и аз-с малкия борд съм, сложих си мултимедия андроид 12, та има ли начин да излиза на нея показанията от борд компютъра, разход, км, температура, и там каквото още е възможно, ако е разбира се?оригинално беше със касетофон, след това със СД ако има значение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 06 Фев 2024, 16:14

Когато колата е с малък борд, таблото не изпраща по IBUS следните неща:
:arrow: среден разход,
:arrow: средна скорост,
:arrow: range.
Тези 3 неща си остават само в таблото и IBUS-APP няма как да ги показва.


Така че ако сложиш модул за бордови компютър и инсталираш IBUS-APP, ти ще виждаш в мултимедията:
:arrow: Температура на антифриз
:arrow: Външна температура
:arrow: Оставащо гориво в резервоара
:arrow: Напрежение
Екстри като: визуализация на парктроник; троен мигач; отключване при гасене на двигателя; затваряне на стъкла; халоген при мигач - ще работят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от wladio » 06 Фев 2024, 18:39

Разбрах.
Благодаря за конкретиката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от wladio » 13 Фев 2024, 15:21

А сега вече я втасах,
Влезнах в едно от подменютата,-от любопитство, мисля че беше калибриране на тъча, и сега е мазало, изобщо не реагира там дето натискам,по тъча, или реагира нещо съвсем друго. Даже не мога и да върна фабричните настройки.
Поправимо ли е това. Направо толкова да ме е яд на мене си че, немам думи.
Андроид 12 е медията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 13 Фев 2024, 15:48

Вземи една USB мишка, включи я в мултимедията и ще успееш да стигнеш до калибриране на тъча. Калибрирай го и ще заработи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от wladio » 13 Фев 2024, 15:52

PeReZ написа:Вземи една USB мишка, включи я в мултимедията и ще успееш да стигнеш до калибриране на тъча. Калибрирай го и ще заработи.

Какво значи да калибрирам
Не съм час
Какво по точно да направя

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 13 Фев 2024, 17:00

Значи да кажеш на Андроид къде е центърът на тъчскрийна, както и къде е всеки един от четирите му ъгъла, за да може да го запомни и оттам нататък да знае къде всъщност натискаш.
Сега ще стигнеш до същото меню чрез USB мишка, а когато се отвори екран за калибриране на тъча, ще гледаш къде те кара да натиснеш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от wladio » 13 Фев 2024, 17:35

PeReZ написа:Значи да кажеш на Андроид къде е центърът на тъчскрийна, както и къде е всеки един от четирите му ъгъла, за да може да го запомни и оттам нататък да знае къде всъщност натискаш.
Сега ще стигнеш до същото меню чрез USB мишка, а когато се отвори екран за калибриране на тъча, ще гледаш къде те кара да натиснеш.


Мале да си жив и здрав.
Бях готов да поръчвам ново....
Браво колега. Всичко си дойде на мястото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от wladio » 13 Фев 2024, 20:02

А може ли да ми препоръчате навигация не изискваща Интернет, медията имаше страхотна, мисля че да беше Исраел, може : да бъркам произношението, но в суматохата май да я изтрих.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 8.05.2017

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от St.Trinity » 14 Фев 2024, 16:38

Аз карам с iGO. Дали е добра или не - незнам (нямам база за сравнение), но е офлайн и е за Android (с нея съм по препоръка). Веднъж ме прекара през изоставен и обезлюден път, в края на който имаше участък от няколко километра с дупки (които можеха да се обикалят) по маршрут по който минавах за пръв път. Това беше, защото беше настроена да минава по най-краткия път. В крайна сметка се влях в магисталата и всичко се оправи, беше на връщане, следобед, края на лятото и си удължих пътуването с 30-тина минути, не беше драма. Иначе навигацията сама се настройва към нощно (тъмно) меню когато се смрачава, също така разпознава участъци в които има тунели и индикира че минаваш през такъв, има българско меню както и гласово напътствие на български.
Примерни изображения от интернет:
iGO Exapmle.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от wladio » 15 Фев 2024, 20:31

Май така да пишеше igo israel, беше много хубава, лека, тръгваше веднага, 3д сгради, говори при превишена скорост, много готина, поне за мене де.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: E39, 530dA M-tech

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от mugen » 20 Мар 2024, 17:07

Здравейте, монтирах устройството, свързах го, пуснах приложението, чета вина, ама не е моя вин. Става дума за е46, понеже е с друг Лайт Модул, явно вади от него. Вина на колата е един, вина от приложението друг. Кой да изпратя за отключване и може ли да ми помогнете с това отключване, съответно искам да си платя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 20 Мар 2024, 21:35

Приложението чете VIN-а от лайтмодула. Когато лайтмодулът не е кодиран правилно, тогава в него е записан VIN-а от колата донор, а не този от колата, в която е монтиран.

Сега имаш 2 варианта:
Вариант1 (по-правилният според мен): да прекодираш лайтмодула, така че в него да се запише правилната рама, т.е. тази от твоята кола. Тогава ще си платиш лиценз за твоя си VIN.
Вариант2: да платиш лиценз за VIN-а, който IBUS-APP вижда в момента в твоя лайтмодул. Преписваш това, което IBUS-APP изписва като VIN в "Информация за автомобила" и го предоставяш в полето VIN, когато си поръчваш лиценза.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: E39, 530dA M-tech

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от mugen » 20 Мар 2024, 22:25

Аха със скенера ще го прекодирам за 5 минутки.
LCM-a съм го сменял с такъв, който има auto позиция, понеже стария нямаше auto и пак не беше нейния (така си дойде колата), а пък има сензор светлина и дъжд заводски по вин. Просто не ме е дразнила точката на таблото и всичко си тръгна тогава.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook