Борд. компютър за навигации с Андроид.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 29 Ное 2021, 15:58

Това поне показва, че с 1.5.5.2 имаме връзка с интернет, но лицензите след 2.0 не са съвместими с приложение версия по-стара от 2.0.
Според мен ще им бъде полезно това, за да разберат къде може да е грешката. Дано скоро намерят решението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Eмилио Димитров » 30 Ное 2021, 15:54

PeReZ написа:Това поне показва, че с 1.5.5.2 имаме връзка с интернет, но лицензите след 2.0 не са съвместими с приложение версия по-стара от 2.0.
Според мен ще им бъде полезно това, за да разберат къде може да е грешката. Дано скоро намерят решението.


След като му писах, какво съм направил, немеца ми изпрати бета версия на следваща версия. И с нея излезе по-конкретен тип на грешката.
262114118_689559725762012_6572093031844463215_n.jpg

Също така ме накара да направя още няколко неща. Всичко му го бях направил с видеоклип. Разпита ме каква версия ползвам на андроида. И според него, в крайна сметка има някакъв SSL проблем с по-старите версии на андроида и ще се заемат да го разрешат. Та, ако някой има подобен проблем на моя, ще се наложи да поизчакаме и да се надяваме, че ще го открият.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Eмилио Димитров » 16 Дек 2021, 12:08

един ъпдейт по темата - 2-3 дни след като като бях писал на немеца и тук, той се свърза с мен и ми изпрати бета версия на нова версия. Помоли ме да я тествам и проблема беше решен. Днес видях, че е пуснал и официална версия, в която на първи ред като решени проблеми и нови благинки е посочено, че е оправен бъг с връзване към сървъра на андроиди по-стари от 7.1. Така че някой ако е имал или получи проблем подобен на моя, нека изтрие своята версия и да качи най-новата 2.2.1.0

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от valkov1989 » 19 Дек 2021, 13:34

Аз имам същия проблем на е46,но не мога да сваля новата версия от сайта?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от NewLine » 19 Дек 2021, 16:40

След коментара на колегата за нова актуализация 2.2.1.0, свалих и я инсталирах ръчно, защото през самото приложение не позволяваше.
На 18.12 имаше нова актуализация с номер 2.2.1.1, която свалих и информация за съдържанието й, но сега при опит да сваля отново файла от сайта на приложението, сваля безпроблемно, но версия 2.2.1.0
Не знам защо е премахната, вероятно е имал причина, така и още не съм я инсталирал 2.2.1.1. на медията в колата си, а само на телефона, за да я разгледам.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от valkov1989 » 19 Дек 2021, 18:41

Писах им днес на германците и те предположиха че съм 7.1 или по стара версия и да си изтегля от сайта актуалната 2.2.1.0 и съответно проработи,но ме кара приложението да кача 2.2.1.1 и не смея


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от NewLine » 19 Дек 2021, 18:56

Мисля, че няма причина да не смееш.
Ако видиш нещо нередно в 2.2.1.1, информираш за проблемите създателят на приложението, махаш го и инсталираш отново 2.2.1.0, от която си доволен.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 2.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMX X3 E83
Детайли за колата: BMW X3 E83 2.5i 2005

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Borkooo7 » 05 Мар 2022, 9:53

viber_изображение_2022-03-05_09-47-29-152.jpg


Здравейте,имам мултимедия от скоро,колата е Х3 Е83 проблема ми е следния
всичко работи само не мога да подкарам километражите ако някои има такъв проблем или го е решил
моля да помогне
ANDROID 11
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 07 Мар 2022, 10:41

Моят опит с това приложение е, че то работи по CAN-BUS.
Сега нямам време да проверя схемите, но може би ти може да провериш дали изобщо тази мултимедия е свързана към CAN шина в колата ти, или не.

Та, това приложение в момента не успява да се разбере правилно с CAN-BUS комуникацията в колата ти.
Ако мултимедията има връзка с CAN-BUS (а не само с I/K-bus), pровери дали има настройка за модел на автомобила някъде из Factory settings.
При тези, които съм виждал аз, паролата за CAN настройките във Factory settings е 3368can, но при твоя модел може да е друга.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 2.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMX X3 E83
Детайли за колата: BMW X3 E83 2.5i 2005

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Borkooo7 » 08 Мар 2022, 23:53

влизал съм в factory settings няма избор на автомобил има доста други настройки от който нито една не е свързана с това.
При мен паролата е 8888.
Иначе медията има приложение ibus и там ми вади всичко неща от борд компютъра че даже могат и да се кодират някои неща.
Не съм много на ти с тези неща даже по едно време бях си прецакал idrive контролера и едвам го оправих.
За това търся някои да ми покаже как или да го направи.Ще си платя каквото е нужно


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 09 Мар 2022, 10:29

IBUS-APP е съвсем отделно нещо от китайското приложение, което си снимал.
Няма K-CAN canbus в Е83, така че ако съм прав и това е същото приложение, каквото китайците слагат за Е60/Е90, няма да успееш да го подкараш в Е83.
Попитай производителя.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 2.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMX X3 E83
Детайли за колата: BMW X3 E83 2.5i 2005

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Borkooo7 » 09 Мар 2022, 19:41

друго което се случва настойвам някъкви модули
с I-bus правя и неговите настройки и катомизляза от колата и я заклпча след 5 минути всичко изчезва.
Трябва да се върже към постояннен ток ли не знам.
Но пък всички останали настройки извън приложението си запазват настройките.
На самия i-bus (модула) ли трябва да се подаде постоянен ток ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 11 Мар 2022, 20:04

Какво имаш предвид с "настройвам някакви модули"? Кодираш ги през менюто КОДИРАНЕ или си мислиш, че например, като си включиш троен мигач от IBUS-APP, той го записва в лайтмодула?
Всички настройки, които правиш, са в приложението IBUS-APP (в Андроида), така че относно настройките, няма никакво значение дали ще спазиш инструкциите и ще свържеш IBUS interface към постоянен плюс, или не.
Всички функции, екстри, показания и настройки (освен чрез кодиране) изчезват в момента, в който приложението IBUS-APP се затвори, т.е. всички функции са функции на приложението, то не ги записва в модулите на колата ти или пък в IBUS интерфейс модула. IBUS интерфейс модула няма памет и няма настройки.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 2.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMX X3 E83
Детайли за колата: BMW X3 E83 2.5i 2005

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Borkooo7 » 13 Мар 2022, 20:06

Следователно ако задам в I-bus да вдига стъклата след изваждане на клоча от стартера след първото изваждане после няма да работи та.
Ще трябва всеки път при зареждане да го включвам
така ли да го разбирам ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 15 Мар 2022, 18:53

Трябва да работи. Т.е. трябва да ти вдига стъклата всеки път, когато извадиш ключа. Просто ти казвам, ако видиш, че не ти работи, да провериш дали IBUS-APP (приложението) е отворено (дори да е заден план), когато ще вадиш ключа.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook