Мнение за мултимедийна навигация!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от nightdriver » 17 Апр 2017, 20:25

ясно , благодаря ви леко съм поизостанал :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от FaceOff » 18 Апр 2017, 17:58

Колеги, какво ще загубя, ако сменя огигиналната 16/9 с такъв андроид? Таймера на печката? Изобщо как ще мога да си включвам печката принудително? С дистанционно? ЦД чейнджъра ще се управлява ли от Ерисин-а?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от hummer » 18 Апр 2017, 20:10

Има вече модул с който може да си пускаш печката когато си поискаш с дистанционно.Губиш таймерите но пък има голям обхват и може от вас да си я пуснеш ..
За къв чеп ти е чейнджъра, като имаш usb вход и слот за карта памет :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 28.04.2016

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от RadkoPower » 18 Апр 2017, 20:40

FaceOff написа:Колеги, какво ще загубя, ако сменя огигиналната 16/9 с такъв андроид? Таймера на печката? Изобщо как ще мога да си включвам печката принудително? С дистанционно? ЦД чейнджъра ще се управлява ли от Ерисин-а?

При колите с фабрична навигация е по трудно инсталирането на китаец понеже трябва да се дръпне един кабел от багажника до отпред. На твое място бих си сложил само цифров тунер. Иначе ерисина е най доброто решение.
Някой колега да разкаже за тия дистанционни за печката тук или на лични? От къде, колко... И как се свързва?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от FaceOff » 18 Апр 2017, 20:55

hummer написа:Има вече модул с който може да си пускаш печката когато си поискаш с дистанционно.Губиш таймерите но пък има голям обхват и може от вас да си я пуснеш ..
За къв чеп ти е чейнджъра, като имаш usb вход и слот за карта памет :dunno:


Прав си :yes: , ама аз съм малко по-дърт, както знаеш, още са ми дискове в главата :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от bioz » 19 Апр 2017, 8:26

Само за информация, за да не останете неприятно изненадани като дойде време за монтаж - ерисина и другите пободни китайчета точно за е39 не пасват добре защотото ги правят универсални и за х5 и е39. Както знаем таблата на 2те коли са различни. Който иска да запази ОЕМ фита да търси навигация правена специално за е39. Еонон имат такава и някой китаици от алиекспреса имат такива. Примерно:

http://www.eonon.com/Other-Car-DVD-GPS/ ... 5201Z.html

https://www.aliexpress.com/item/Android ... 5100540974

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 19 Апр 2017, 20:47

RadkoPower написа:
FaceOff написа:Колеги, какво ще загубя, ако сменя огигиналната 16/9 с такъв андроид? Таймера на печката? Изобщо как ще мога да си включвам печката принудително? С дистанционно? ЦД чейнджъра ще се управлява ли от Ерисин-а?

При колите с фабрична навигация е по трудно инсталирането на китаец понеже трябва да се дръпне един кабел от багажника до отпред. На твое място бих си сложил само цифров тунер. Иначе ерисина е най доброто решение.
Някой колега да разкаже за тия дистанционни за печката тук или на лични? От къде, колко... И как се свързва?


Всичко по твоите въпроси описано тук...

viewtopic.php?f=63&t=410863

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от AGT » 20 Апр 2017, 20:19

Сега остава някой да напише точно време на буутване ( защото при всяко палене буутва и отнема време ) при двете системи . Също така като ме боли фара ( мен лично ) за WiFi (3G) примерно дали го има или няма какво е значението (изключвам "гъзарията " щото в Бг почти целият живот се гради на това ? Да не не го цитирам , но някой написа ,че много народ имали андроидски и не се оплаквали . Ок ама по западните форуми положението е обратно ..... най вероятно мнението на 100- 200 човека в Бг ( макар силно да се съмнявам , че има и толкова с монтирани устройства ) е по "точно " от на доста повече хора по световните форуми .... сигурно е така щом някой си го мислят .... моето си е най хубаво !! Както и да е..... моля нека да споделят хора които имат устройствата и ги ползват да кажат плюсове и минуси - кой какво е забелязал а не мойто си е най хубаво щото се натрещях с маса пара и не искам да си призная . Екстрите на андроида пред WinCE са ясни ..... говорим за безпроблемна работа . Благодаря на всички включили се в дискусията и НАЙ ВЕЧЕ НА ХОРА ПРИТЕЖАВАЩИ ТАКИВА УСТРОЙСТВА . Благодаря .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от hummer » 20 Апр 2017, 20:39

Ся . За първия старт...Ундолса няма как да не бие . То и при телефоните е така ,даже Ерисина (андроид) се включва малко по-бързо от Самсунг с4 с последеден ъпдейт..

Може да си го нагласиш да стои 2 часа в standby ,като врътнеш ключа и да се включи веднага(на предната страница на клипа съм го показал)

СЯ РЕАЛНО ти казвам,като го пускам сутрин докато зареди всичките си там процеси е леко лигав ..но това е при всяка ОС.(то и студен мотор не бачка добре докато не загрее :mhihi: ) След 2-3 мин е ок и така докато не минат тия 2 часа Standy (ако е изгасена колата)
,после пак тряя се примириш ,че ще има едни 5мин със стартирането дето няма да е като стрела :mhihi: Ако тия 5 мин са ти проблем изобщо не се набутвай с Андройд ОС.

Други драми не съм имал,не е спичало до сега,аз съм си сложил само 3-4 прогами,които ползвам и това е ,повече го ползвам за ГПС и музика.

На мен нито Ерисин ,нито Андроид ми плащат за реклама..казвам всичко както си е ,който иска идва до Димитровград и му давам да си разцъква.

А от кога Wi-Fi е гъзария :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от AGT » 20 Апр 2017, 21:10

Е това е мнение :yes: Точно и ясно . Благодаря за което . :yes:
P.S. Относно WiFi - 99% няма да го ползват за нещо смислено това имах в предвид . Изключвам да дремеш до някой хотспот и да "правиш " нещо с WiFi . Е сигурно ще има някой дето ще "правят нещо " докато управляват автомобила - ама хора разни . :yes:
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от hummer » 20 Апр 2017, 21:20

Мен като ми се прислуша някоя песен като си карам по магистралта ,много ме е дразнило...добре че китайците го измислиха и това :lalala:
Пускам си хотспот и си я дърпам и гас :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от PeReZ » 21 Апр 2017, 14:16

AGT написа:P.S. Относно WiFi - 99% няма да го ползват за нещо смислено това имах в предвид . Изключвам да дремеш до някой хотспот и да "правиш " нещо с WiFi . Е сигурно ще има някой дето ще "правят нещо " докато управляват автомобила - ама хора разни . :yes:


Колега, през интернет можеш да гледаш клипове (youtube), да слушаш онлайн радиа (тогава не си зависим от FM антени, покритие и т.н.) и най-интересното - можеш да гледаш 180 програми цифрова телевизия през приложението на Bulsatcom или през програми за IPTV като KODI. Аз ползвам windows-ка навигация, но няма как да си изкривя душата и да кажа, че изброените по-горе неща не са сериозен плюс за навигациите с Андроид. Естествено и без тях си живея нормален живот и не чувствам нещо кой знае какво да ми липсва.
А дали ще си пуснеш hotspot от телефона или ще закачиш 3g/4g модем или джобен рутър, това вече е въпрос на вкус, но определено с интернет нещата са доста по-съвременни.

AGT написа:най вероятно мнението на 100- 200 човека в Бг ( макар силно да се съмнявам , че има и толкова с монтирани устройства ).

Много повече са, ако искаш ми вярвай. :D
Въпросът е, че българинът не е човек, който пише отзиви, особено когато става дума за положителни такива. Забележи, че и във форума се пускат предимно теми за проблем с някой/нещо. Много рядко някой пише, че си е купил нещо и е доволен. Говоря общо, не само за навигациите. Така че си прав, много по-меродавно е да четеш мнения от белия свят, където хората има такава култура на пазаруване и споделяне на обективни мнения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от AGT » 21 Апр 2017, 19:09

Благодаря и на теб за отговора :D На мен пределно ми е ясно какво може да се прави с интернет ( дали в кола или не е друга тема ) . Относно екстри е повече от ясно , че андроида бие отвсякъде !!! На мен лично ми е повече от интересно двете системи как се държат като бързо зареждане ( не знаех за настройката на андроид до 2 часа както колегата написа по горе ) , проблеми със забиване , лагване и подобни . Също така някой ако е имал възможност за сравнение на звук от едната и другата система - предполагам използват едни и същи схеми и стъпала но все пак софтуера също е от голямо значение . Мисля , че се получава добра тема най-вече от собственици на такива устройства . Аз също мисля да купувам скоро ( EONON ) и темата ми е от значение . Благодаря на всички писали най вече от собствен опит . :bchug:
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от hummer » 21 Апр 2017, 19:18

За хардуера не знам ,но софтуерно ето ти клип да видиш с Viper4Android FX как свири :shock: :shock: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=e4nU78OZkcI&t=10s

А и PowerAmp e брутален плеър.Може би най-доброто за Андроид :yes:

Ето и един клип само с бутане по Еквалайзера звука е перфектен(за мен) на фабрични колони ,без буфери>>

https://www.youtube.com/watch?v=JksZNWlk1Ao

Някой който разбира от музика може да го направи и по-добе ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от hummer » 24 Апр 2017, 14:54


ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook