Цифрова тв

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.10.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e39 530d

Цифрова тв

Мнение от Стоян 1982 » 24 Юни 2016, 7:47

http://pibus.info/tv/
Някой пробвал ли е,изглежда лесно да се направи

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от meha » 24 Юни 2016, 10:30

Да аз ,работи добре. Има колега който ги поръчва и преработва.Виж темата в продава.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 24 Юни 2016, 10:37

Да, но с моя платка: http://dox.bg/files/dw?a=72ed2f959a
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от PeReZ » 24 Юни 2016, 19:11

Аз съм с това:
https://youtu.be/wva4P8CKGnA
Не качих звук, за да не писка youtube.

Това е моята имитация на pibus, само че не на tv версията, а по-скоро на другата. Лош отзив за pibus не съм чел, така че няма какво да му се чуди човек.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е38 4.4
Мечтае да кара: Вече го кара

Re: Цифрова тв

Мнение от Mony 520 » 24 Юни 2016, 19:32

Колега Perez ще дадеш ли инфо как да се сдобием и ние? И горе долу колко излиза?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Цифрова тв

Мнение от ares2 » 24 Юни 2016, 19:37

нали обърнахте внимание, че на линка от темата в цената не е включен самият тунер
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от PeReZ » 24 Юни 2016, 20:45

Моята система я няма в продажба, тъй като съм си я правил и нагласял сам, за мен. Не е с ефирна цифрова телевизия, а с телевизия през интернет.
Но съм взаимствал идеи от pibus. Ако някога ми остане време и възможност да завърша изпълнението на 100%, ще съобщя :) .
Със сигурност има и други варианти освен австралийския.
Гледам, че pibus е out of stock, но по спомен излиза около 300 или малко нагоре лева (като включим необходимия му контролер, за да работи).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от meha » 24 Юни 2016, 21:25

PeReZ написа:Гледам, че pibus е out of stock, но по спомен излиза около 300 или малко нагоре лева (като включим необходимия му контролер, за да работи).


Около 320лв мисля ,че ми дойде на мен с доставката до BG + около 40 пари за освобождаване от Митница (че тунера го бях взел от един сайт дето се нахендрих) :banghead:

Перез разкажи малко като имаш време ,как си я прекарал през интернет,че и ibus си синхронизирал? И да си изтупаш стелките :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Цифрова тв

Мнение от Ivo_Borisov » 24 Юни 2016, 21:54

Мда, и горе на сайта пише че всичко излиза около 140 евро с доставките. Ама пък става оригинално. Цял ден разучавам темата на сайта и реших и аз да го правя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 24 Юни 2016, 23:32

Абе не са 140 евро, защото само тунерът сътрува 90 евро.
Аз лично съм се захванал да си направя един Idrive бутон, защото десният енкодер ми е малко неудобен, далечко ми идва. Idrive бутонът ще е или на мястото на пепелника или някъде около него. Идеята е да е свързан с Ibus шината и да замести напълно десния енкодер. Това ще наложи пренаписване на софтуера на интерфейсната платка, но ще даде голяма свобода при добавянето на функции по колата.

П. П. Интетфейсната платка от линка представлява емулатор на дистанционното управление на тунера. Една серийна комуникация Rx, Tx с параметрите на Ibus ще е доста по добра за управлението не само на тунера, а и на всяко допълнително добавено устройство.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 25 Юни 2016, 0:22

И търговеца от Aliexpress който продава тунерите предлага разни варианти, по думи на автора от Австралия но трябва да се поразпита. Ако се вземе от Aliexpress и интерфейсната платака поне транспорта ще излезе безплатен. Като гледам Feedback-а има редовен клиент от BG и ако няма против да сподели впечатления (предполагам чете тук).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 25 Юни 2016, 6:22

Транспортът е безплатен и тунерът пристига за около две седмици. Пратката е с номер за проследяване и по всяко време се вижда нейното движение. Първоначалната цена на тунера беше $65, но в последсъвие се качи на $77, а сега е $90. По принцип китайците са отворени за преговори, но при повече от една бройка в БГ ще се наложи да се плати мито и ДДС. Това малко може да обезмисли пазаренето с продавача.
Относно вариантите на тунера - в БГ работят всики, но нашата ефирна телевизия се вмества в параметрите на най-орязания всриант на тунера.
На практика всеки ефитен ТВ тунер може да се интегрира в нашите коли и да му се направи управление от волана и бутоните на дисплея.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.10.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e39 530d

Re: Цифрова тв

Мнение от Стоян 1982 » 25 Юни 2016, 9:15

Доколкото разбрах,порьчвам си тези работи,слагам ги в моя тв модул и тв тръгва или трябва да се правят някакви други преработки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Цифрова тв

Мнение от Ivo_Borisov » 25 Юни 2016, 9:56

Както е обяснено на сайта, прочети го внимателно, не е никак трудно. Слагаш тия неща и трябва да тръгне.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Цифрова тв

Мнение от nightdriver » 25 Юни 2016, 12:58

добре де , за какви 140$ говорите , като платката от горния сайт струва 54евро и 14евро доставка - 68е тотал ?
нещо друго ли има за поръчване ?
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook