Съвет за свещи

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Съвет за свещи

Мнение от cerberus » 24 Авг 2019, 11:49

Boyadjiev написа:Общата ми теория е, че гадните свещи вече с каквито и да бъдат сменени, винаги ще е по-добре :ok::


Като разгледах разликите между 2 електродните BKR6EK и 4 електродните BKR6EQUP, има голяма вероятност искрата на 2 електродните да е значително по-зле от искрата на 4 електродните. И да се окаже, че 1 електродните DENSO К20ТТ са значително по-добре от BKR6EK и по-зле от BKR6EQUP. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Съвет за свещи

Мнение от maxoyn » 24 Авг 2019, 13:03

Няма логика, масово се хвалят BKR6EK пред BKR6EQUP тук и в чужди форуми.
Аз преди години смених на м52б25 3-електродни champion (такива бяха в колата години без оплаквания) с BKR6EQUP и колата уж стана една идея по-мудна. Може да ми е в главата, не се знае..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Съвет за свещи

Мнение от cerberus » 24 Авг 2019, 20:47

Не знам какво хвалят, гледах двата вида свещи BKR6EK и BKR6EQUP. Топлинните числа са им еднакви. Резистора на ЕК е 1кОм, а на EQUP е 5кОм-а (5кОм-а е и на DENSO K20TT). Мястото където се образува искрата на ЕК и EQUP е коренно различно. На ЕК на мен ми се струва, че има твърде малко контактна площ с горивната смес, респективно по-слабо образуване на... запалително ядро (не съм сигурен за термина). А искрата на EQUP е доста по свободна за достъп... поне аз така си мисля. Може да не вземам някой важен фактор под внимание :dunno:
П.П. Докато се ровех, за информация намерих едно предписание на БМВ от 99-та година, в което препоръчват да се ползват BKR6EQUP за М52 двигатели, даже и за тези с един ванос.
П.П.2: За това се навих за DENSO K20TT, защото силно ме притесняваше разликата в резисторите. Понеже нямам никаква представа как се отразяват на работата на свеща и тока от бобините... :oops:

ngk-bkr6ek.jpg
ngk-bkr6equp.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Съвет за свещи

Мнение от valko323 » 27 Юни 2022, 12:07

Малко да съживя тази тема... Ако колегата долу, който е постигнал такива добри резултати с Денсо-то, може да потвърди дали е бил с м520б20, защото гледам няколко поста по-надолу, че колега с М52 ТУ има тотално противоположно впечатление от тях? Аз преди 3 години някъде смених 6те свещи с NGK bkr6equp на М52Б25ТУ, и сега след около 50к на газ ми се струват, че са за смяна и се чудя дали пак да заложа на тях или да не разнообразя.

cerberus написа:
Николай_Славов написа:... Не се обърках ами направо си взех 6 бр. Denso K20TT и си ги смених ...


Аз направих същото. :yes: Ще е твърде недостатъчно да кажа, че резултата е уникален, смайващ и почти умопомрачителен... :bowdown: Смея да твърдя, че колата е в топ кондиция, и по производителност сигурно надвишава заводските си параметри. До днес винаги е карана със NGK BKR6EK (двуелектродни с еднокилоомов резистор), каквито ги дават и по каталог за M52B20 мотор.
...
П.П. На следващата смяна, мисля да взема иридиевите от ТТ серията :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Съвет за свещи

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 03 Юли 2022, 16:36

valko323 написа:Малко да съживя тази тема... Ако колегата долу, който е постигнал такива добри резултати с Денсо-то, може да потвърди дали е бил с м520б20, защото гледам няколко поста по-надолу, че колега с М52 ТУ има тотално противоположно впечатление от тях? Аз преди 3 години някъде смених 6те свещи с NGK bkr6equp на М52Б25ТУ, и сега след около 50к на газ ми се струват, че са за смяна и се чудя дали пак да заложа на тях или да не разнообразя.

cerberus написа:
Николай_Славов написа:... Не се обърках ами направо си взех 6 бр. Denso K20TT и си ги смених ...


Аз направих същото. :yes: Ще е твърде недостатъчно да кажа, че резултата е уникален, смайващ и почти умопомрачителен... :bowdown: Смея да твърдя, че колата е в топ кондиция, и по производителност сигурно надвишава заводските си параметри. До днес винаги е карана със NGK BKR6EK (двуелектродни с еднокилоомов резистор), каквито ги дават и по каталог за M52B20 мотор.
...
П.П. На следващата смяна, мисля да взема иридиевите от ТТ серията :yes:

Сложи си тези които са предписани от производителя след като нямаш проблеми цеи 50 000 км на газ ,е нормално след този пробег да трябва да ги подмениш при каране на алтернативно гориво от това което е произведена колата.При други автомобили е вярно ,че при ларане на LPG трябва да е еднополюсна свеща,но при тези двигатели има значение и за бобините какъв тип свещ че сложиш,затова си сложи отново NGK BKR6EQUP, като си провери лулите и бобините дали всичко е ок при тях

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Съвет за свещи

Мнение от Grozdanoff » 13 Юли 2022, 19:16

bam-bam написа:Колата е е39 520и с газова, двоен ванус, 150 коня.
Понеже всеки майстор си хвали неговите свещи, да питам какви бихте предложили вие от личен опит, не от фенщина :)
Не успях да разбера и оригиналните какви са, понеже няма много инфо в раздела.


Виж каква е спецификацията на свещите за 520 и я спази! Марката не е от такова значение, но трябва да са модела препоръчан от БеНВе!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 13.04.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530iA '02 Sedan
Мечтае да кара: E39 530iA '02 Sedan
Детайли за колата: M54B30
ZF 5HP19

Re: Съвет за свещи

Мнение от s73r01d » 22 Ное 2022, 16:47

s73r01d написа:Много проучвания съм правил за свещи, тези препоръчани от БМВ смърдят, лично мнение. Стар дизайн са.

Карам със Denso IK20TT, чувствителна разлика във вървежа сравнено с препоръчаните на Бош, обещали са 100к километра да изкарат, ще видим. Скъпо идват, че ги има само в Щатите и 6 бройки комплекта идва малко над 120 лв с доставката.



Още карам с тия свещи, на ~65k ги вадих да меря с микрометър, малко над 1.1мм бяха, натиснах ги до 0.9 Това беше преди ~2години и 10к км. Върви като изоглавено.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook