Съвети и въпроси относно избор на Е39.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от FaceOff » 27 Авг 2020, 23:03

Аз само виждам, че е с префейсова броня.. Хубава диагностика, и много гледане за ръжда, и всичко останало, разбира се


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от Bogat-Beden » 28 Авг 2020, 0:07

Гледах я вече днес, даже я мисля дали да не я вземам утре.
За ръжда - има едно петно на заден ляв калник, около 1х5 см, но отдолу не съм я гледал..
Преди малко четох тук в раздела 10на годишни теми, уж не било проблем ръждата, ако е нямала силен удар преди това, или вече 10 години по-късно не стоят така нещата?
Бронята наистина стои малко неестествено, и аз предположих, че е сменяна..
Лампи по таблото не светят, моторът работи тихо и равномерно. Има леко омасляване в горната част (продавачът ми го показа), прилича на гарнитура на капак на клапаните.
Цената му е твърда, и за лев надолу не дава дума да се обели, като реално е 4000 лв, защото не са й платени мито и ДДС още...
Не съм карал е39 досега и малко се учудих как спирачките ми се сториха слабички, може да е за смяна на спирачна течност, или така си е модела, не знам..
Не, че е от голямо значение, но таблото със все копачлъците по него и скоростния лост са като нови..
Воланът е излъскан, но пък без протъркано и скъсано
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от FaceOff » 28 Авг 2020, 1:04

Не я купувай без да я вдигнеш и огледаш отдолу. Да, 10 години по-късно около 90% от Е39ките са тръгнали, или вече сериозно поизгнили. Явно държиш на бензинов мотор, но е хубаво да имаш предвид, че тези мотори са масларници.. И една диагностика е задължително
И да, спирачките не са им най-силната страна, но в случая може да има нещо за правене

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от ivanski_2 » 28 Авг 2020, 7:18

FaceOff е напълно прав, ако няма как вдигни я на крик и легни долу, в краен случай пак е нещо....
Иначе ако ще ходиш днес да я взимаш, след 15:30 ще минавам през Пловдив ако искаш мога да и хвърля едно око и да видим истата какво ще каже.

Като цяло, аз като гледам кола съм си направил (може да ви звучи глупаво, все пак са на 20 години ,но .....) задължителни дребни неща които да гледам, имам си дебеломер за лаково покритие - така проверявам за удари(детайла може да е сменен и тогава няма да го хвана де, но все пак..), после дали всички прозорци са оригинални(особено предното, че след сменята на такова такива драми съм виждал...), дали мястото на резервната гума си има бележката и дали е право или удряно, и разни такива доста други неща ... :dunno: Сигурно изглеждам :kuku: :kuku: :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от pampo » 28 Авг 2020, 7:36

Да, така е. Как си представяш 20 годишна кола да няма пребоядисвани детайли, трябва да е стояла само в гараж и да не е карана...
Моята се кара от мен и жена ми много градско, постоянно има щети и мн често се пребоядисват детайли. Ако я продавам и дойде някой да ми мери лаковото покритие, мн ще се смея.

Аз в тоя диапазон по-скоро бих търсил карана и обслужвана тук. Тея нов внос искат и доста обслужване и реставрации, особено ако са ги подхвърляли с години по разни борси и търгаши. А и тукашните най-често имат газ, което пак са 1500лв разход при нов внос...
Ето пример
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=grhj0i

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от ivanski_2 » 28 Авг 2020, 8:00

pampo написа:Да, така е. Как си представяш 20 годишна кола да няма пребоядисвани детайли, трябва да е стояла само в гараж и да не е карана...
Моята се кара от мен и жена ми много градско, постоянно има щети и мн често се пребоядисват детайли. Ако я продавам и дойде някой да ми мери лаковото покритие, мн ще се смея.

Аз в тоя диапазон по-скоро бих търсил карана и обслужвана тук. Тея нов внос искат и доста обслужване и реставрации, особено ако са ги подхвърляли с години по разни борси и търгаши...


Ами моята е такава, няма удари, не е стояла в гаража определено, пък ти си се смей :mhihi: Иначе мерихме геометрията и какво ли не мериха още там в 6+ и казха на 100% че няма удари или ако има е толкова леко че няма нищо криво и никакви интервенции по греди и тнт..... Да за форума 6-7к са джобни пари, но не ми се даваха ей така за някой кош дето ще тресе и дърпа.... и то 20 годишна....
Иначе пребоядисване е ок, много даже, но кит-а не :mhihi: И моятта скоро ще е пребоядисана цялата.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от Bogat-Beden » 28 Авг 2020, 9:49

ivanski, благодаря, но май ще се откажа като цяло.
Момчета, мерси за мненията, полезни са ми много :bchug:

КОлата се оказа 2000ната година, цената й е 350+ лв, защото не са й платени мито и ДДС, петното от ръжда на задната вежда е всъщност цялата вежда по ръба..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 30.04.2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от m17aka73 » 17 Сеп 2020, 13:12

Здравейте колеги, решил съм да минавам на 5ца, че 3ката омаля :mhihi:
Насочил съм се към безниново 2.8 или 3.0 седан, та наскоро видях тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=gwxl1q
Някой с наблюдения за колата? Изглежда е гаражна с добър, на пръв поглед, външен вид, на горе-долу сносна цена (предполагам се дължи на липсата на екстри).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от dokie » 17 Сеп 2020, 23:41

m17aka73 написа:Здравейте колеги, решил съм да минавам на 5ца, че 3ката омаля :mhihi:
Насочил съм се към безниново 2.8 или 3.0 седан, та наскоро видях тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=gwxl1q
Някой с наблюдения за колата? Изглежда е гаражна с добър, на пръв поглед, външен вид, на горе-долу сносна цена (предполагам се дължи на липсата на екстри).

Задължително на канал за ръжди и гледаш и долния ръб на всяка врата - от Германия без ръжда за 20г. си е 6-ца от тотото или е правена... Екстри се добавят относително лесно при наличие на желание... Една диагностика и обстоен оглед... и малко пазарлък... Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Окт 2020, 20:32

Отдавна не съм писал, но дойде и това време. :mhihi: Ако някой от вас иска да се раздели с 530д седан 2002-2003 автоматик с повечко есктри може да драсне. Обява, че търся няма да пускам, че обикновено почват да се предлагат разни неща различни от търсените. Ако нещо много не съответства с правилата (не съм ги чел от 6-7 години) може да триете. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от anttonev » 16 Окт 2020, 14:59

Тази гледал ли я е някой, търся бензин, ама на, 40ки няма комбита много. https://mobile.bg/11601987962040585

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Окт 2020, 14:23

https://www.cars.bg/offer/5ec3b536e859e05f680a0313

Тази не е ли на колега от форума или се бъркам? :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 21.04.2015
Местоположение: гр.Карлово
Пол: Мъж
Кара: 94' Е34 М51D25
Мечтае да кара: E32

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от NDNikolovv » 21 Окт 2020, 19:05

anttonev написа:Тази гледал ли я е някой, търся бензин, ама на, 40ки няма комбита много. https://mobile.bg/11601987962040585

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Видимо от снимките - от едната страна задния тампон за вдигане на крик е хлътнал навътре, от другата не го виждам (най-вероятно е в прага или го няма), предните и двата за сиви (боядисани). Задния капак и той е друго сиво. Няма лошо да има боядисвани детайли , но е39 от Германия,Австрия,Холандия,а дори и повечето из Италия ги е подгонила ръждата. Ако не ти пречи,че ще тръгне след първата зима е хубава иначе. :lalala: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 280
Регистриран на: 24.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '98 e36 328i Тouring
Мечтае да кара: e36 ///M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от clarcky » 05 Дек 2020, 8:59

Здравейте, търся мнение от разбиращите относно този автомобил: https://m.mobile.bg/details/11599803233192554

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от bioz » 05 Дек 2020, 15:03

clarcky написа:Здравейте, търся мнение от разбиращите относно този автомобил: https://m.mobile.bg/details/11599803233192554
Не виждам да е сменял вериги и банани. Значи на теб ще се падне тая чест.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook