проблем мултифункция

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d '00
Мечтае да кара: F10
Детайли за колата: Брутилда

проблем мултифункция

Мнение от ico530d » 20 Авг 2013, 19:39

Колеги имам следния проблем. Имам е39 530Д 2000г. (преди фейслифта) и искам да му добавя мултифункция. Волана ми е 4лъчевия, класическия модел. Намерих един и го пробвахме само бега с бутоните да пренесем, но не работят копчетата. Буксите са свързани отзад и всичко пасна, но нито звука, нито станциите сменя. Ако някой може да помогне с акъл ще бъда много благодарен!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: проблем мултифункция

Мнение от Teogop » 20 Авг 2013, 22:21

А бутоните светят ли на габарит? Бега дава ли грешка? Темпоматът работи ли от волана?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d '00
Мечтае да кара: F10
Детайли за колата: Брутилда

Re: проблем мултифункция

Мнение от ico530d » 21 Авг 2013, 10:10

не, нямаше грешки, не изписа нищо по борда. За светлините не съм сигурен, тъй като беше светло, а и не съм обърнал толкова внимание. Доколкото съм чел, ако не темпомата, поне музиката трябва да работи. Когато натиснеш бутона за настройка на темпомата също нищо не става. Предположих, че нямам автопилот, но се надявах поне музиката да работи. Сега не съм в София (забравих да спомена), и няма как да пробвам друг волан. Мисля си даже, че проблема може да е в мен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: проблем мултифункция

Мнение от Teogop » 21 Авг 2013, 17:48

За темпомата се пуска допълнителен кабел до DDE модула. За музиката ти трябва IBUS, който се взема от LCM модула или от близък IBUS кабел. Но нещата няма да тръгнат, преди да си пуснал 2-та кабела.
Ето и документ какво да направиш точно:
http://www.ge39.com/files/EBADoc16771.pdf

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 12.10.2010
Пол: Мъж
Кара: турбо дизел
Мечтае да кара: би-турбо дизел

Re: проблем мултифункция

Мнение от SHTILL » 21 Авг 2013, 18:08

Хубаво сте наредили кабелите, сега трябва и да се активират екстрите ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: проблем мултифункция

Мнение от Ivo_Borisov » 21 Авг 2013, 22:57

ico530d написа:не, нямаше грешки, не изписа нищо по борда. За светлините не съм сигурен, тъй като беше светло, а и не съм обърнал толкова внимание. Доколкото съм чел, ако не темпомата, поне музиката трябва да работи. Когато натиснеш бутона за настройка на темпомата също нищо не става. Предположих, че нямам автопилот, но се надявах поне музиката да работи. Сега не съм в София (забравих да спомена), и няма как да пробвам друг волан. Мисля си даже, че проблема може да е в мен.

За да работи мултифункцията се пускат три кабелчета и всичко тръгва, не е необходимо активиране :) Не става само да сложиш волана.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: проблем мултифункция

Мнение от Teogop » 22 Авг 2013, 10:11

SHTILL написа:Хубаво сте наредили кабелите, сега трябва и да се активират екстрите ;)

Няма нужда от активиране, не подвеждай колегата.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.12.2020
Пол: Мъж

Re: проблем мултифункция

Мнение от Zvezdelini » 01 Мар 2021, 10:32

Здравейте колата ми е е39 520 98година с обикновения четирилъпев волан добавих мтех3 волан с i bus вградения.
Свързах мултифункцията и за сега работят бутоните от ляво за музика смяна и усилване. И остава един кабел къде трябва да го вържа?
Волана е от фейсова е39 просто е преправен да пасне лентовия кабел на него

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook