ACC Active Cruise Control

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 14.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: дълго и безаварийно колицата.

ACC Active Cruise Control

Мнение от nakoye » 25 Фев 2013, 9:01

Здравейте колеги,
гледах един клип наскоро с BMW E38 7 series With ACC Active Cruise Control (http://www.youtube.com/watch?v=vO5AdLOXeWs) та идеята ми е - може ли да се сложи тази екстра на е39 и заслужава ли си инвестицията ако някой го е правил.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от meha » 25 Фев 2013, 9:08

Вероятно може и да може да се монтира,но на каква цена :roll:
В Е39 тази екстра я няма,на самото табло дори няма лампа (количките),така че таблото е едно от малкото неща,които ще ти трябват!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от Elesar74 » 26 Фев 2013, 11:32

Има го мястото на АCC колега, но там няма никой. Виж си таблото, поне на моето се виждат количките.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 14.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: дълго и безаварийно колицата.

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от nakoye » 26 Фев 2013, 12:43

ако е само заради лампичката под количките - няма да сменям таблото въпроса е какво още ще е необходимо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от gentata » 26 Фев 2013, 20:04

Колкото съм гледал по другите форуми отпред има някакъв датчик от него се взима информацията (разтоянието, наличието) за предната кола/камион/автобус или каквото е там и самия модул. Но до там знам. По каква шина въври комуникацията съсвместимо ли е с Е39 и т.н. неизвестни :dunno: Но ще поразровя пък може да излезе нещо.
:driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 10.06.2011
Местоположение: Sofia East side...
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: М - БОЛИ М - СЪРБИ!!!

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от СТАЛИН » 26 Фев 2013, 20:39

а бе и аз до скоро се чудех за какво аджаба са ми тия колички нарисувани на таблото.....дайте инфо колеги да Ъпгрейдваме :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от gentata » 27 Фев 2013, 1:29

ACC - Active Cruise Control системата се вгражда в Е38 след 2000г. т.е. в последните модели. За да работи са необходими:
1. Радарен сензор №1 в схемата във който всъщност е всичко и стойката №2.
2. Инсталацията.
3. Модификация на предната броня че да се намести радарния сензор.
4. Табло (голям борд) от Е38 не само заради светещата индикация с количките а и ако искате да имате и светодиодната индикация за зададената скорост на темпомата - това обаче незнам дали е съвместимо с нашите темпомати.
5.Мултифункционален волан (М-мулти май няма да върши работа) като на Е38 заради бутона за избор на разтоянието до предния, което да поддържа ACC - номер 8 от схемата.
6. Свързването на всичко това.
7. Кодиране - най-трудната част с оглед на това че няма абсолютно никаква свободна информация за него.
8. Настройка (калибрация) на сензора - до колкото разбирам изобщо не е лесна работа.

В един от немските сайтовете споменават че се прави ретрофит за сумата от 2000 Еuro но мисля че ставаше въпрос за Е38. Друг вариант за нашите условия е да се намери (не лека задача) една E38-ца с ACC за донор и от нея на 39-ката но за какви пари ще се спазари не се знае и това само за хардуера кодирането вече е друг въпрос.
И най-важното: Системата е вграждана само в Е38 с големите двигатели M67D40 (740d), M62TU (740i), M73 (750i) със автоматични скоростни кутии и DSC. От това следва че тази система е приложима за Е39 евентуално само за 535i/540i след 97-ма ако вземем впредвит TU-то на М62 (с ванос) и с DSC. ACC комуникира със DME / DDE, IKE / LCM и DSC по CAN-bus.
Ето го описанието на ACC (англииски) и клип, който предполагам сте гледали, ето и ръководство за потребителя (на немски).

http://www.7-forum.com/forum/4/acc-nach ... 76568.html
http://www.e39-forum.de/thread.php?postid=445666

Та това е информацията която намерих и колкото съм я разбрал 8)
:driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 14.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: дълго и безаварийно колицата.

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от nakoye » 06 Мар 2013, 21:57

Тя тая работа май стана доста не бъдна за мен, защото май тая екстра изисква автоматична скоростна кутия, та май че си карам само с обикновения автопилот.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.04.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 540i

Re: ACC Active Cruise Control

Мнение от oGi_84 » 15 Окт 2020, 6:25

Аз съм с 96' 540iA- b44 , интересна е екстрата, ако някой има желание мога да съм донор, ще си платя ако се получи...

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook