Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d (2003)

Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от Morrowind » 23 Яну 2013, 12:32

Здравейте колеги,

По принцип всичко намирам с търсене във форума (страшно богата база си е :)), но този път малко не успях :)

За пръв път ми изгоря габарита на предния ляв фар, та ринговете ми не светят. Трябва да сменя крушката. До тук добре, но не съм сигурен как е най-добре да постъпя. Видях едно кличе тук: http://www.youtube.com/watch?v=QxKWMNGXEzU

Пичът сменя с някаква нормална крушка, което е интересно. От приятел дочух, че някъде 40лв на крушка трябва да очаквам за оригинална, а тук се говори за някакви съвсем обикновени евтинийки. Таа, идва и въпросът - това ли е процедурата, както е описано във видеото? Ако да, струва ли си да взимам оригинални крушки от Камор Ауто или има еквивалентна алтернатива, която да си струва?

Бонус въпросът е относно цвета - сега съм с оранжеви рингове, но все симисля, че бели или синкави ще са по-добре (за да се вързват с ксеноните ми) - каква е маркировкатана въпросните?

Пояснение: колата е E39 525d (2003), angel eyes.

Благодарско предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна на крушка на дневни светлини

Мнение от mad_presley » 23 Яну 2013, 13:56

Тук можеш да видиш как става евтиния начин за 2лв http://www.youtube.com/watch?v=GDApyupw_1Y

Ако искаш да ти свети бяло, се свързваш с колегата от Proparts и си купуваш тези за скромната сума от 60лв http://www.proparts.bg/product/46/led-a ... w-e65.html

Клипчето, което си пуснал е за Е60. При тях (фейслифтовите) това са дневните светлини, но при Е39 си е просто габарит. Оправям ти заглавието, за да не стават грешки!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от MPOWERfan » 23 Яну 2013, 22:17

Morrowind написа:Здравейте колеги,

По принцип всичко намирам с търсене във форума (страшно богата база си е :)), но този път малко не успях :)

За пръв път ми изгоря габарита на предния ляв фар, та ринговете ми не светят. Трябва да сменя крушката. До тук добре, но не съм сигурен как е най-добре да постъпя. Видях едно кличе тук: http://www.youtube.com/watch?v=QxKWMNGXEzU

Пичът сменя с някаква нормална крушка, което е интересно. От приятел дочух, че някъде 40лв на крушка трябва да очаквам за оригинална, а тук се говори за някакви съвсем обикновени евтинийки. Таа, идва и въпросът - това ли е процедурата, както е описано във видеото? Ако да, струва ли си да взимам оригинални крушки от Камор Ауто или има еквивалентна алтернатива, която да си струва?

Бонус въпросът е относно цвета - сега съм с оранжеви рингове, но все симисля, че бели или синкави ще са по-добре (за да се вързват с ксеноните ми) - каква е маркировкатана въпросните?

Пояснение: колата е E39 525d (2003), angel eyes.

Благодарско предварително!

Колеге,аз си взех крушки скоро 10 лева бяха и двете.Ако си решил да си запазиш оригиналния вид на anegel-ите пазаруваш и си ти. :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от sean-john » 23 Яну 2013, 23:59

А аз да се е*а в умника,като си купих афтърмаркет крушки и си изхвърлих оригиналните фасунки :ranting: :censored: ,ако знаех,че могат да се оправят...нямаше да се занимавам грам...и без това като свети бяло не ме кефи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: Madrid-Плевен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: комбайн в парламента

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от LUBO 555 » 24 Яну 2013, 6:35

Я вижте какво намерих
http://www.ebay.es/itm/2x-White-5W-Ange ... 267wt_1135
Към 35лв излиза с доставката
ИзображениеИзображение

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от barty » 24 Яну 2013, 8:46

Крушка за ейнджъла е точно 5 лв/бр от Христо Колев - ауто: http://hristokolev-auto.com/bg/pg/kontakti-2
Смяната им е малко шиб.ана и внимавай да не счупиш фасонката.
Аз счупих моята и след това почерпих 2 лв на един пич да ми ги смени :oops:
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d (2003)

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от Morrowind » 24 Яну 2013, 9:48

А, и аз бих черпил за смяна, че съм си с големи ръце и сакат на кило :) Та, ако имаш идея - казвй :)

MPOWERfan, това като крушките, за които говори barty, ли са или от някъде специално? Иначе да, двете ще сменям, че иначе ще "гледам" грозно :)


Благодаря на всички за кментарите!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: Madrid-Плевен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: комбайн в парламента

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от LUBO 555 » 24 Яну 2013, 19:56

Съжалявам за спама,но ако не е от интерес да се изтрие
Просто мисля,че мнозина биха решили да минат от нормалните крушки на тези
Тези са от друг продавач и доколко виждам,пратката влиза в цената и отгоре на всичко идват от Германия.Поне няма Оопастност да ги спрат на митницата и да искат после още 20-30 евра.
http://www.ebay.es/itm/Angel-Eyes-CANBU ... =RTM839189
ИзображениеИзображение

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от nightdriver » 24 Яну 2013, 20:13

LUBO 555 написа:Я вижте какво намерих
http://www.ebay.es/itm/2x-White-5W-Ange ... 267wt_1135
Към 35лв излиза с доставката


Интересно ми е , дали светят силно , ефикасни ли са , понеже ще слагам фейсови фарове и искам ринговете ми да светят бяло ! Може ли някой да качи снимка , да видим какво се получава ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от sean-john » 24 Яну 2013, 20:47

Аз съм с такива каквито е постнал колегата Любо,но не са кой знае колко на оферта.като цена...пак е добре де :) аз мойте ги взех от ebay.co.uk като дойдоха от Китай/Хонг Конг не помня точно за 37 лева и то преди 6-7 месеца не помня,митнци ддс-та глупости не съм плащал направо дойдоха в местната поща,но пише,че са 6W не 5...светят добре,по силно от оригиналните,но оригиналните май по си ме кефят...

п.с. бях правил снимки на единия фар оригинална на другия тия новите,но съм ги изгубил някъде... :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от nightdriver » 24 Яну 2013, 21:09

Нищо де , ако ги намериш ги пусни все пак :yes:
Пс . Четири крушки ли трябват за двата фара ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от b2 » 24 Яну 2013, 21:37

По една е за целия фар.
А някой да знае фасунки дали има по-евтини от Дару?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от doncheff » 26 Яну 2013, 15:10

nightdriver написа:Нищо де , ако ги намериш ги пусни все пак :yes:
Пс . Четири крушки ли трябват за двата фара ?

Само две. По крушка на фар.

Аз пък да споделя опит, си купих две крушки като оригиналните, но не 10W, a 20W. Светят по-ярко жълто. Не исках да сменям цвета, а да увелича малко яркостта на ейнджълите. И мога да кажа, че се получи. Ефекта не е огромен, но е доста по-добре. Купих ги от ebay.com за 20 лв. с доставката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от MPOWERfan » 26 Яну 2013, 16:24

doncheff написа:
nightdriver написа:Нищо де , ако ги намериш ги пусни все пак :yes:
Пс . Четири крушки ли трябват за двата фара ?

Само две. По крушка на фар.

Аз пък да споделя опит, си купих две крушки като оригиналните, но не 10W, a 20W. Светят по-ярко жълто. Не исках да сменям цвета, а да увелича малко яркостта на ейнджълите. И мога да кажа, че се получи. Ефекта не е огромен, но е доста по-добре. Купих ги от ebay.com за 20 лв. с доставката.

А имаш ли някакви проблеми колега,смисъл нагрят ли се буксите и така нататък все пак са по-силни кришките? Качи някоя друга снимка ако мошеж да видим как е. :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна на крушка на габарит (Angel Eyes)?

Мнение от mad_presley » 26 Яну 2013, 20:45

Слагането на по-силна крушка или бяла LED светлина води до ефекта загуба на ефект :D
Обяснявам го накратко, ринга е много близо до рефлектора и увеличаването на светлината води до отражение в рефлектора. При това положение не се виждат рингове, а все едно светят фаровете. С две думи тотално се изгубва ефекта Angel Eye, а оригиналния се вижда дори и на фарове.

На новите модели, които вече светят бяло и силно, самите рингове са изнесени доста напред и се виждат дори и на дълги. Както винаги съм казвал, в BMW няма нищо случайно и недообмислено.

Но пък вкусове всякакви, аз само ви казвам минусите от по-силните и по-ярките светлини за габарит :D

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook