БМВ 520d нов! Какво мислите?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.01.2006

БМВ 520d нов! Какво мислите?

Мнение от Ivo_HK » 14 Яну 2006, 7:32

Здравейте на Всички любители на БМВ,

Обрьщам се кьм вас за сьвет относно намерението ми да купя нов лек автомобил. Спрял сам се на БМВ-520d от Камор Ауто. Всеки ден не се купува автомобил и разбира се е сварзано сьс разход на средства и за това реших да го обсьдя сьс хора вече направили своето решение.

Модела ако не се льжа се произвежда от 2003 насам.

Бихте ли споделили опита и впечатленията си от този модел и какви са отрицателните черти на колата?

Благодаря ви предварително

Всичко добро
Поздрави Иво

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: Пловдив
Кара: Е60 LCI 530 xd MT

Мнение от sikar » 14 Яну 2006, 8:47

Щом ще даваш толкова пари,мисля че по-добрия варианте 525d.Тук има хора които карат този модел,и мисля че те ще ти разяснят по-добре.Форума има търсачка-виж и итам има полезни неща.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.01.2006

Мнение от Ivo_HK » 14 Яну 2006, 10:44

Благодаря ти много,

аз сам в процес на проучване още.

Но непременно ще проверя навсякъде във форума.

Лек ден

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 14 Яну 2006, 15:08

Не, навсякъде.... достатъчно е да поразгледаш последните 4-5 страници от Е39! ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Мнение от Bavarishe » 14 Яну 2006, 20:37

520Д е 4-ри цилиндров мотор и както повечето хора казват не е подходящ за 5-ца.Но ако не си състезател и искаш комфортно и по-икономично пътуване то това е твоя мотор ;)
Впрочем ми се струва,че той е продълженивто на 518и ;)
ТДС - Турбо Див Селянин

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Мнение от OPASNO LUD » 14 Яну 2006, 21:33

Човека е казал нов лек автомобил бе хора и то произведен след 2003кви Е39 заподозрехте.Трябва да решиш точно какви екстри искаш:
1.Вариант-почти гола кола-няколко екстрички ненадхварлящи 5к
2.Луксозна кола-
3.Спортна такава
4.Комбинация от 2и3

Иначе по-темата-520д е 163,а 525д е 177,а разликата е един спортен пакет-ми доста е.Лошото е че идват и напълно еднакво оборудвани стандартно това прави избора на 520ката логичен.Но 2,5 д е уникален двигател-има го само в 5цата,докато 2та литра са си масовка,а и е 4 цилиндъра.Но иначе разлика във въвежа няма да усетиш почти никаква-предимствата са в по-гладкия ход и че двигателя е по-дълголетен може би и вероятно е малко по-безшумен,Предимствата на колата са в двигателя 2лдизел е категорично по-добър от конкуренцията,2,5 пак ,но в по-малка степен

Любовника
Аватар
Мнения: 2210
Регистриран на: 10.10.2005
Местоположение: Пловдив <-> София
Пол: Мъж
Кара: Е30 90' 320i convertible, E61 530d

Мнение от BMW lover » 14 Яну 2006, 21:48

Хора, човека спомена че е готов да си я купи тази кола и пита за нейните + и - , а не кой каква му препоръчва.520 и 525 имат разлика не само по двигатели а и по АКЦИЗ :!: :!: :!:

520д не е акцизна кола и е много по изгодна - с около 7-8к, а и е много пъргавка(то ако става на въпрос аз му препоръчвам 535д ;) )

В крайна сметка се надявам да се решиш някой ден и да си закупич ТВОЯТА кола :yes:

П.П. Обърни внимание на подписа ми ;) :!:
Бъди такъв какъвто си - купи си BMW !!! ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.01.2006

Мнение от Ivo_HK » 15 Яну 2006, 5:54

Здравйте отново на всички изказали мнение по дилемата ми,

Много ви благодаря за отделеното време и откровенното споделяне на вашите виждания по въпроса.

Работата е в това че ( може и да е за срам) но аз от двигатели и цилиндри ама нищичко не разбирам. :uups: Виж по обувната индустрия докторат мога да защитя но не можем да разбираме от всичко наведнъж :lol: .


Та защо се спрях на 520д

!) Автомобилът е бебе на БМВ което говори много. Традиции; сигурност надеждност. На всичкото отгоре произведен не някъде другъде а в Германия
2)Дизайн. Невероятен и с нищо заменим
3)Просто като го видях за първи път и нещо трепа в мен казвайки ми че ще е това. Та от тогава насам не ме свърта нещо та затова проучвам мненията на собственици на това животно.

Имах удоволствието да шофирам веднъж точно 520д произведен 2005. Ми немога да го сравня с нищо което съм имал щастието да карам. От собсвеника за съжаление нищо неможах да разбера (относно мнението му след покупката) защото беше китаец а аз нещо не го разбирам този език.

Имах също шанса да разгледам заводите на БМВ в Пекин и на Мерцедес във Сайгон Виетнам. Вярно че тези заводи обслужват Азиатския пазар но организацията и начина на производство просто нямат нищо общо с мотокарите на Рекорд. Нищо против мотокарите де. Да не се разсърди някой.


Та така трепти една идея в мен та да видим докъде ще я докарам.

Иначе не съм любител на високите скорости даже мога да се определя като кротък шофьор.

А ако ще избирам екстри то това ще са от сорта на климатроник активни фарове може би кожен салон и нещо по седалките.

Между другото бихте ли обяснили защо на офертите от Камор Ауто цените са със ДДС и без ДДС? Възможно ли е да закупиш автомобила без ДДС и как става това? Може би чрез фирма или? Аз лично мисля че неможе но все пак да попитам.


А от 520 нагоре сам разбирам че е още по добре но мисля че нямам сили за такива амбиции.

А защо дизел - ами незнам. Просто подсъзнанието ми говори за повече мощност и устойчивост през зимата а и аз не наблягам на пъргавината. Може и да греша незнам.
Какъв ще е вашия съвет? Бензин или дизел?


Благодаря отново и весел уеекенд
Поздрави Иво

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 15 Яну 2006, 10:17

Ivo_HK написа:
Имах удоволствието да шофирам веднъж точно 520д произведен 2005. Ми немога да го сравня с нищо което съм имал щастието да карам. От собсвеника за съжаление нищо неможах да разбера (относно мнението му след покупката) защото беше китаец а аз нещо не го разбирам този език.

Здравей Иво, радвам се че така си открил ТВОЯТА кола! С колите е както в любовта - първите 10 сек. мозъкът ти решава дали я харесваш или не.

520 д е един от новите двигатели, които се слагат на 5. Доколкото знам той обаче не е нов като концепция и се слага отдавна на 3. Личното ми мнение, е че е най добре да си занесеш дупето в Дару или на ЕКО то и да седнеш в 525д или 530д! Комфорта разбира се е същия, но тръпката, която БМВ дава, като натиснеш газта е мнооого по голяма. :yes:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 15 Яну 2006, 16:10

CheGevara написа:...най добре да си занесеш дупето в **** или на ЕКО то и да седнеш в 525д или 530д! Комфорта разбира се е същия, но тръпката, която БМВ дава, като натиснеш газта е мнооого по голяма. :yes:
:winky:
Колегата е прав, пробвай и другите и така ще разбереш за какво става въпрос... Мисля, че в Е39 525d ще се влюбиш от пръв поглед. :mhihi: , а в 530d да не говорим. Първият обаче е поносим като цена а втория вече се отдалечава.
Но ако все пак си решил 520d -ОК, дано да си я вземеш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 15 Яну 2006, 18:31

Абе хора,човека ви говори за Е60 а вие го карате да си купува е39 :roll:
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 15 Яну 2006, 18:44

Ей да бе, пише НОВ ОТ КОМАР_АУТО :mhihi: ... Много добре, Джорджи кара 3-ка и е много доволен. Мисля си, че за 5-цата този двигател е малко слаб... Все пак няма да съжаляваш!!! 8)
Последна промяна ICE на 28 Апр 2006, 1:33, променена общо 1 път

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 15 Яну 2006, 18:45

bmwdriver написа:Абе хора,човека ви говори за Е60 а вие го карате да си купува е39 :roll:

ми те същите работи важат и за Е60 :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 15 Яну 2006, 18:55

ICE написа:Ей да бе, пише НОВ ОТ КОМАР_АУТО :mhihi: ... Много добре, Джорджи кара 3-ка и е много доволен. Мисля си че за 5-цата този двигател е малко сляб... Все пак няма да съжаляваш!!! 8)


Аз пък не мисля,че му е слаб - 0-100 8.6 сек.

П.С. И аз имам кола със същия двигател.Но за проблемите ... всичко е според зависи ;) За сега на едната и е сменена само една помпа за високо налягане до колкото знам.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.01.2006

Мнение от Ivo_HK » 15 Яну 2006, 19:10

Здравейте отново,

Ето един линк откъдето може да разберете какво имам впредвид

http://www.bmw.bg/bmw/?AC=2&C=6&CM=37

Поздрави
Иво

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook