Амортисьори SACHS vs BOGE ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 30.11.2005

Амортисьори SACHS vs BOGE ?

Мнение от Kido » 13 Яну 2006, 14:17

Здравеите колеги,


Имам следния въпрос:

1ви въпрос:
Преди 2 седмици ми смениха аморт. като ми казаха че ще сложат Sachs - 260lv. Днес отидох на същото място да сменя и другия. Бях намерил някакви италинаски Victory за 145лв и за занесох него. Механика се рабуча че не били както трябва Victorito - вилката (или както се нарича металното нещо което излиза от аморт) била с средно положение при Sachs докато на това Victory bila napylno израна докраи. Не съм наясно с това но му казах - сложи тогава Sachs щом този не е ОК.

Механика отиде и донесе 1 курия Boge. Бях чел тук на форума че някои се беше оплакал и му казах че искам да са Sachs. Механика пак влезе отзад и донесе кутия Sachs. Взе да слага аморт. Аз поисках да го видя защото ми бяха казали че този механик някои път сменял частите. И наистина аморт. пак беше Boge въпреки че беше изкаран от Sachs кутия. След някакви детски оправдания (объркал кутиите и тн) наи накрая донесе кутия Sachs s amort. Sachs вътре.

Тъи като рабрах каква е работата, погледнах си и първия аморт. които механика беше сменил преди 2 седмици и тои се оказа пак Boge.

В момента съм с 1 Boge i 1 Sachs. Въпроса ми е: видях че реално и 2та са на една и съща компания и имат един и същ website. Като цяло еднакви ли са като качество цена и или пак бях прекаран?

http://www.sachs-boge.co.uk/

______________________
1ри Въпрос

2рия ми въпроса е (надявам се не ставам много нахален) - може ли реика да се ремонтира? Имам чукане отпред (сменени аморт, носачи и накраиник) и ми казаха че е от реиката (пак този същия механик).

Благодаря на всички за помоща.

_____
Предложение:
Защо не пуснем 1 тема в която всеки да пище впечатленията си от даден сервиз механик? Знам че има доста свестни места но има и някои които са за.......

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 13 Яну 2006, 15:58

СМЕНИ МЕХАНИКА!!! :evil:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Мнение от bat Jeko » 13 Яну 2006, 16:34

Здраве да е
Иди в сервиза и си потърси правата
Защо:
Отидох на саита които си дал, и въведох модела на колата ти
Има неколко вида Shock Absorber и при BOGE и при SACHS
добре е да си наясно какви са ти сложили, просто защото те ще работят по различен начин(поведението на колата ще е различно )прочети за какви автомобили се слагат (тоуринг , спорт и т.н. и ще ме разбереш)
Почти е сигурно че не са с еднакви параметри , те на един производител да са има неколко вида та камо ли като са от два различни и то монтирани (подбрани) от Баи.....
Иди в сервиза и ако има супервизор се оплачи ако ли не намери друг начин.
Измамата е явна .
какви ли ще стане като забранят да влизаме в сервизите , тези ще станат по опасни от докторите.
А това да гу оплюем тук според мен е безсмислено този човек нема какво да му засегнеш , щом пред теб се е правил на луд.
По добре да пищем за сериозните момчета дето си струват парите и не им викат маисторе а по име .
Good luck
Еи умната :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 13 Яну 2006, 16:45

Не се коси Богето ще изтече след 6-7 месеца и щи си сложиш Закс. Ако питаш мене и двете съкс. Кони или Билщайн в момента проучвам + и -. В момента съм с Боге на 4-5000 км вече изтекли.

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 13 Яну 2006, 17:16

Аз поставих Bilstein на комбито и оттогава за близо 2 месеца имам поне 10 К км и нямам проблем засега :D Много трябва да се внимава,какво се избира ,защото както Бат Жеко каза,има различни модефикации и колата ще е различна с едните,с другите,с третите ...

Аз лично достатъчно лоши отзиви дочух от изброените от вас фирми и ако не дай си боже и при мен се случи нещо такова,ще намеря начин и ще си купя амортисьори от Швейцария или Германия :!:

Георги Пенчев
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 30.11.2005

Мнение от Kido » 13 Яну 2006, 17:22

Така,

Последвах съвета на bat Jeko и проверих номерата на частите.

Sachs - 556-832
Boge - 36-A60-A

Все пак за мое успокоение, каталога на Sachs-boge.co.uk ги дава като еднакви и взаимо заменяеми. Явно просто е било едно недоразумение, защото механика обясни че реално са едни и същи, просто носят различни фирми (което се среща често до в доста индустрии - примерно при мобилните телефони HTC Magician се продава и като Qtek S100, MDA Compact, i-mate Jam, xda II Mini и тн - реално тотално един и същ телефон произведен от HTC).

Просто това беше първия механик които за мое учудване успя да диагн. висчки неща и то правилно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Мнение от bat Jeko » 13 Яну 2006, 22:11

Здраве да е
Ех извинявам се че тaка остро подходих.
Може и човека да е бил прав и да си разбира от занаята.
За това че доста фирми правят почти еднакви неща е верно 100%.
Радвам се че всичко си ти е точно Кидо.
Извинявам се още веднаж че скочих срещу човека като футболист за дуспа. :banghead:
Ако си доволен от работата му напиши го да се знае.
Good luck :bgflag:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook