530д проблем с ниско налягане на гориво

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 10.06.2011

Re: 530д проблем с ниско налягане на гориво

Мнение от sinhron123 » 12 Юли 2011, 8:08

Гледахме вчера с помпаджията, и излиза че е помпата за високо налягане и тя не може да си докара правилното налягане и сигурно ще излезе от нея, или от регулатора, ама най вероятно от нея. Има там в нея едно клапанче за обратната нафта ако стои отворено може да връща нафтата от там.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.10.2010
Пол: Мъж

Re: 530д проблем с ниско налягане на гориво

Мнение от kufteto » 14 Юли 2011, 21:32

Колеги здравейте!
Прочетох за някакво клапанче в ГНП-то за обратната нафта, и ако съм разбрал правилно, то е вътре в помпата. Имам следния проблем. От някъде ми влиза въздух в нафтовите маркучи, смених клапанчето по налягане и проверих всички маркучи, включително и гофрираните на потопяемата помпа. Никъде няма проблем. Случва се понякога като я настъпя и после върна газта дори да угасне. Когато я паркирам горивните маркучи се изпразват. Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем моля за съвет, и се извинявам на колегата, че му ползвам темата.
530д автомат 184к.с.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 10.06.2011

Re: 530д проблем с ниско налягане на гориво

Мнение от sinhron123 » 20 Юли 2011, 9:55

махни задната седялка, там под двата капака на резервоара, сложи нови скобички на всички маркучи и ги затегни добре. Мойта така беще като ги вадих и не ги затегнах добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.10.2010
Пол: Мъж

Re: 530д проблем с ниско налягане на гориво

Мнение от kufteto » 27 Юли 2011, 21:15

колеги проверил съм всички маркучи, но в крайна сметка като тотално угасна разбрах къде е проблема....попма в резервоара ...благодаря за мненията

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 31.01.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: bmw e39 (530d)
Мечтае да кара: m6 i x6
Детайли за колата: колата ми е комби 2000 година

Re: 530д проблем с ниско налягане на гориво

Мнение от utrepnik » 17 Юли 2022, 9:48

Здравейте колеги. Тмата е доста стара но искам да попитам за въпросното клапан че (ниско налягане на горивото), номер 11 от схемата. Та въпроса ми е днес го свали и го сложих на компресор да видя на какво налягане работи е то едвам вдига 2 бара, после бадух с уста и изпуска по малко, дали е за смяна. А относно колата в ниските е мудна после набира и като превклуча на друга предавка пак забива и после пак набира. На диагностика дава 4704 Pre-supply pressure monitoring

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook