е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от Alexi » 17 Авг 2010, 20:37

кво като е издухал гарнитура прави се не е за основен ремонт чак вие го наплашихте :mhihi: най много да е крива или спукана главата ,тогава вече малко по дебело идва

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от boksioraE39 » 17 Авг 2010, 20:42

DAEL написа:
blgrad написа:колега не се занимаваи с ремонти ще те боли главата наи добре смяна с мотор втора ръка

Я се обоснови като даваш такива съвети (поредните), защо ще го боли главата, за това, че ще има след ремонта двигател с чисто нови карантий, или с разлика от два-триста лева за тоя ремонт ще кара по дълго от такъв втора употреба?????
И според мен е крайно време да спреш да трупаш мнения с такива.... умни постове!!! :ranting:


Колега изпревари ме с мнението си! :yes:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от NAPSTERS » 17 Авг 2010, 20:57

нормално прегрят мотор да пуши на масло, както казаха колегите сваля се главата и се виждат пораженията, може да минеш само с гарнитура и обслужване главата, шлаиф, пасване на клапани , гумички за клапаните и т.н. ако цилиндрите неса надрани и нямат ръб невждам смисъл да търсиш друг мотор при положение че може да се ремонтира твоя ;)
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 26.02.2009

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от ruko85 » 22 Авг 2011, 17:47

Здравей те.
Карам 520i-Е39, и вчера докато карах кам един приател, който е майстор колата ми загря,от там ми казаха да нея гася.
Пуснахме климатика,взехме да доливаме вода,термостата не включваше и дадоха на касо и включи в крайна сметка, но лампата светна и темперетурата не падна, след няколко минути спадна до едно положение и до там. И така двигатела ми прегря та въпроса ми е следния да отварям ли двигателя или да си търся друг.Дали след като го отворяи ако подлежи на поправка е по добре да си го оправя, или чиста сметка е да търся друг въпреки,че не е гаранция.
Незнам дали има тук, кадето живея такав майстор,който да ми го направи добре града е малък.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от barty » 22 Авг 2011, 21:48

ruko85 написа:Здравей те.
Карам 520i-Е39, и вчера докато карах кам един приател, който е майстор колата ми загря,от там ми казаха да нея гася.
Пуснахме климатика,взехме да доливаме вода,термостата не включваше и дадоха на касо и включи в крайна сметка, но лампата светна и темперетурата не падна, след няколко минути спадна до едно положение и до там. И така двигатела ми прегря та въпроса ми е следния да отварям ли двигателя или да си търся друг.Дали след като го отворяи ако подлежи на поправка е по добре да си го оправя, или чиста сметка е да търся друг въпреки,че не е гаранция.
Незнам дали има тук, кадето живея такав майстор,който да ми го направи добре града е малък.


:mhihi: Абе пич, пусни си тема :mhihi: А и въпросите, които ми идват са:

1. Майстора, като ти е казал да не я гасиш сега да ти я оправя :idea: Оп, по-добре не той :idea:
2. Климатика какво общо има с прегряването?
3. Защо чакате да прегрее :?:
4. По-горе е описано че докато не се отвори мотора не се знае какви са пораженията
5. Къде живееш?
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 26.02.2009

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от ruko85 » 22 Авг 2011, 22:23

Извинявам се, но малко не сам на ясно с форома.
Климатика го казах просто по навик,но както и да е.
А относно прегряването опитах се да обесня,че колата взе да загрява и при положение,че не можахме да я охладим темперетурата отид на макс,от там след нещата които съм изброил спадна до едно положение.
В момента колата варви,карах я около 2 километра.Двигателя си работи както преди.
Просто се чудя в момента ка да процедирам,какво точно да направя,затова питам защото не сам на ясно.
Гледах не е смесило антифриз с масло или обратното.
Аз съм от Смолян.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от omegaart » 22 Авг 2011, 22:24

barty написа:
ruko85 написа:Здравей те.
Карам 520i-Е39, и вчера докато карах кам един приател, който е майстор колата ми загря,от там ми казаха да нея гася.
Пуснахме климатика,взехме да доливаме вода,термостата не включваше и дадоха на касо и включи в крайна сметка, но лампата светна и темперетурата не падна, след няколко минути спадна до едно положение и до там. И така двигатела ми прегря та въпроса ми е следния да отварям ли двигателя или да си търся друг.Дали след като го отворяи ако подлежи на поправка е по добре да си го оправя, или чиста сметка е да търся друг въпреки,че не е гаранция.
Незнам дали има тук, кадето живея такав майстор,който да ми го направи добре града е малък.


:mhihi: Абе пич, пусни си тема :mhihi: А и въпросите, които ми идват са:

1. Майстора, като ти е казал да не я гасиш сега да ти я оправя :idea: Оп, по-добре не той :idea:
2. Климатика какво общо има с прегряването?
3. Защо чакате да прегрее :?:
4. По-горе е описано че докато не се отвори мотора не се знае какви са пораженията
5. Къде живееш?


2. при включен климатик се охлажда повече колата ... върти перки мерки :)

по другите точки си абсолютно прав.

Най-често е гарнитура на глава + евентуално глава ( пилене или смяна ). Зависи от сервиза и майстора м/у 250-600лв :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 986
Регистриран на: 21.08.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: 96-8' 523ti

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от bmw_n00b » 23 Авг 2011, 6:49

Ако е превъртяла водната помпа или термостата не отваря и няма циркулация през радиатора какви перки-мерки..? Стигне ли червеното, гасиш и отваряш капака!
Изображение Schnappi, Das Kleine Krokodil

интерФЕЙСА на форума... нещо ми е непрегледен...

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 28.06.2021
Пол: Мъж

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от KriStyle » 29 Юни 2021, 13:59

Да питам малко по-нова информация може ли някой да даде на тази тема

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от Grozdanoff » 02 Юли 2021, 21:07

KriStyle написа:Да питам малко по-нова информация може ли някой да даде на тази тема


Задай си въпроса бе колега, човека сигурно кара F11 вече, теб какво те интересува.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 28.06.2021
Пол: Мъж

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от KriStyle » 04 Юли 2021, 11:01

Grozdanoff написа:
KriStyle написа:Да питам малко по-нова информация може ли някой да даде на тази тема


Задай си въпроса бе колега, човека сигурно кара F11 вече, теб какво те интересува.

Моята след като и включих климатика започна да вдига градусите ненормално бързо едвам се прибрах до дома.
Майстора каза че съм за гарнитура и че си е изпяла песента е39ката
Струва ли си да търся двигател или да си правя моя (съществува вариант и за продан на моята и оглеждане за 530д ако може малко информация за дизела)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от Grozdanoff » 08 Юли 2021, 12:48

Потърси второ мнение! Това че един майстор ти е казал нещо, не означава че е точно. Относно ако е издухан гарнитурата е малко спорен въпроса кое ще ти излезе по рентабилно, аз смених гарнитурата, но не обвързвам никого с това решение.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 28.06.2021
Пол: Мъж

Re: е39 520i прегря + гъст светлосин пушек от ауспуха

Мнение от KriStyle » 10 Юли 2021, 15:47

Не мисля че си струва да сменям гарнитура да шлайфам глава и да сменям сегменти и пак да си остане 20ка

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook