сериозен проблем със ел. стъкла

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.04.2010
Пол: Мъж
Кара: е39
Мечтае да кара: bmw x6
Детайли за колата: не всеки има късмета да кара BMW,ама всеки тайно си го мечтае.

сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от ni4ko164 » 15 Апр 2010, 22:10

колеги,имам е39-ка 525тдс комби 1999.Имам доста сериозен проблем,т.е. не ми функционират предно ляво и задно ляво стъкло.Чува се шум при натискане на бутона,значи машинката работи.Причината значи е в механизма който от търсенето ми във форума разбрах, че е проблемен.Какво да направя все-пак нови машинка плюс моторче струват доста пари,а и говорим за стара кола.Въпроса ми е имали някой колега да си е оправил стъклата сам.БЛАГОДАРЯ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 2.09.2008
Местоположение: Бургас, Несебър, Слънчев бряг
Кара: Е38

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от maty_m » 16 Апр 2010, 8:40

За оправяне не стават, но ако не искаш да слагаш нови има и друго решение - потърси втора употреба, тук във форума има колкото искаш. Друг е въпроса колко време ще те изкарат. Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от Николай Диянов » 16 Апр 2010, 11:07

Колега провери ли за разкачени кабели и дали достига напрежение до машинката. Друг възможен проблем може да е и модула на стъклата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525tds Automatic 1998

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от gazdov » 16 Апр 2010, 11:31

то каде си? в княжежо ги ремонтират.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от blacksapphire » 16 Апр 2010, 12:24

Най-вероятно са се скъсали жилата или се е счупил някои държач. Има такива цели комплекти жило+държачи+колелцето, което се слага на моторчето = тук в Пловдив 45 лева :yes:

Оригинално пластмасовата част е занитена към моторчето, разпробива се и после се прави с болтчета и гайки :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 327
Регистриран на: 20.11.2007
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: е39 525

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от 520_i » 16 Апр 2010, 15:07

blacksapphire написа:Най-вероятно са се скъсали жилата или се е счупил някои държач. Има такива цели комплекти жило+държачи+колелцето, което се слага на моторчето = тук в Пловдив 45 лева :yes:

Оригинално пластмасовата част е занитена към моторчето, разпробива се и после се прави с болтчета и гайки :)


Къде се продават тези комплекти в Пловдив?
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от blacksapphire » 16 Апр 2010, 16:46

В магазина на бул. Руски след х-л Лайпциг посока гарата. Ето ти и тел 0898512640

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от Giorceto » 16 Апр 2010, 17:26

Зимно време редовно си отварям вратите и си оправям държача на стъклото, който е доста балъшки направен и изпуска стълкото. Отвори си отзад кората на вратата и ще видиш проблема, така може да си пишем 3 дни ....
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 327
Регистриран на: 20.11.2007
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: е39 525

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от 520_i » 16 Апр 2010, 17:38

blacksapphire написа:В магазина на бул. Руски след х-л Лайпциг посока гарата. Ето ти и тел 0898512640


:yes: :bowdown:
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 7.10.2008
Местоположение: София - област

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от Stoilov » 18 Апр 2010, 8:42

В Микрон Доцев в София за задния прозорец миналата година юли ми взеха стотина лева.
С една година гаранция. Момчетата си разбират от работата.
В Google ако напишиш Микрон Доцев ще им намериш адреса и телефони ако искаш.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.04.2010
Пол: Мъж
Кара: е39
Мечтае да кара: bmw x6
Детайли за колата: не всеки има късмета да кара BMW,ама всеки тайно си го мечтае.

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от ni4ko164 » 21 Апр 2010, 18:49

отворих си врата и всичко беше ОК.Жилата си беха добре,механизма си работеше,колелцата си вартеха супер.Проблема е че при зглобката дори и след едночасова настройка и смазка на рамената и какво ли не и нестава и нестава.Прискърцва и стига донякаде.Обаче ми писна и си порачах целия механизъм 2-а ръка и изгорях с 140 лв :banghead: . Благодаря ,че опитахте да ми помогнете


Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 28.11.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: lp_play вече не посещава този саит

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от lp_play » 22 Апр 2010, 4:33

ni4ko164 написа:отворих си врата и всичко беше ОК.Жилата си беха добре,механизма си работеше,колелцата си вартеха супер.Проблема е че при зглобката дори и след едночасова настройка и смазка на рамената и какво ли не и нестава и нестава.Прискърцва и стига донякаде.Обаче ми писна и си порачах целия механизъм 2-а ръка и изгорях с 140 лв :banghead: . Благодаря ,че опитахте да ми помогнете


браточка аз сега влизам, както и може би други потенциално дето биха помогнали а и ти явно си доста нетърпелив :) щом си предпо4ел да дадеш 140 кинта вместо да изчакаш (ако трябва 1-2 месеца) до като попаднеш на някои които ще ти каже
можеше да си провериш машинката дали ти бачка супер лесно като я разкачиш (за кабелите само става дума) от системата да не я претовариш и директно и пуснеш (към електромоторчето) + и - от някъде 12в (обратното ако ги свържеш прозореца отива в другата посока), обеден съм 4е тя ти работи и не се е налагало да даваш толкова кинти, а самото управление за прозорците ... едно има в предна дясна врата - можеш да провери6 всички свръзки там, и самите копчета на шофьорската врата пак са някъв панел (незнам кои е главен от 2та), само ми се струва че щом 2 прозореца не ти работят.. ще е малко странно да е от "механизмите" дето викаш че си поръчал, по скоро е от команд-панелите или свръзките между тях, или в краен слу4ай - образувана грешка в компютара...
а и .. ти ако си си играл толкова време да базараш там при условие 4е "стигало до някъде" ..... тям по принцип не е направено да се центрова.. не е добра идея да гънеш гнездата на ролките или недай си боже да правиш същото и с водачите... да не би проблема ти да си има по дълга история от колкото описваш? ;)
Изображение
Тези, които пишат на кирилица не са "повече" българи от тези, които не го правят ;)
Тези, които не пишат граматически правилно, не го правят защото са неграмотни ;)
Тези, които са "перфектни" в правописа не значи че са културни ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.04.2010
Пол: Мъж
Кара: е39
Мечтае да кара: bmw x6
Детайли за колата: не всеки има късмета да кара BMW,ама всеки тайно си го мечтае.

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от ni4ko164 » 23 Апр 2010, 15:26

проблема е от скоро.ровичкането беше иначе доста време.изгорях с 140 лв,но несъжалявам щото всичко си пасна,всичко си смазах и сега е по–добро можеби от заводско :D .Който кара такава марка кола найстина трябва да свиква да цака.За опел машинката струва 30 лв а за БМВ 140лв.Удобствата се заплащат.Благодарско на всички които опитаха по някакав начин да ми помогнат

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 16.10.2011
Местоположение: общ.Мездра с,Брусен
Пол: Мъж
Кара: е39 2000 ванос 09.98година

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от ceco2311 » 26 Фев 2012, 11:32

здравеи те колеги как се маха кората че имам проблем с машинката на задно ляво стъкло

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.04.2010
Пол: Мъж
Кара: е39
Мечтае да кара: bmw x6
Детайли за колата: не всеки има късмета да кара BMW,ама всеки тайно си го мечтае.

Re: сериозен проблем със ел. стъкла

Мнение от ni4ko164 » 26 Фев 2012, 15:10

тя е на щипки. имаш само един болт и той е на ръкохватката за отваряне. Внимавай много да не счупиш някоя щипка защото са малко калпави. Джоба в кората също се отлепя много лесно и трябва да внимаваш много. потърси в ютуб има и видео обяснения как се демонтира.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook