Претапициране на волан

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Претапициране на волан

Мнение от deyan-enchev » 15 Дек 2014, 17:53

^ направо си е комплимент на това "нещо" да му викаш кожа :mhihi: .... какви ли не боклуци има на пазара :no:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.02.2008

Re: Претапициране на волан

Мнение от Advantag3 » 04 Мар 2015, 12:40

Здравейте колеги,
точно в най-горната част на волана, кожата е доста протъркана, даже има малка дупка с диаметър 3мм и мисля, че е време за претапициране.
Та за тапициране знам къде да отида, но ме интересува дали може да се промени малко дебелината на волана. Волана е трилъчев мулти и искам да стане с дебелината на М волана.
Притеснявам се дали няма да изглежда неестествено и даже грозно. Видях няколко волана, които са публикували колегите и не ми харесват резултатите (поне на снимка).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Претапициране на волан

Мнение от zzvvmm » 05 Мар 2015, 7:10

Към по-дебел става, но към по-тънак мисля че не.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Претапициране на волан

Мнение от chris_barnes » 05 Мар 2015, 19:35

Advantag3 написа:да неестествено и даже грозно. Видях няколко волана, които са публикували колегите и не ми харесват резултатите (поне на снимка).


Чак като на М волана няма да е окей, но ако го претапицират с нова кожа върху твоята ще стане лекинко по-дебел и мисля, че ще ти е добре. Иначе ако искаш М волан, просто вземи такъв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Претапициране на волан

Мнение от braina » 06 Мар 2015, 13:52

Ще се одебели с около мм. колега, но за дебелината на м ще тряя и дунапрен да сложиш или нещо от сорта :mrgreen:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.02.2008

Re: Претапициране на волан

Мнение от Advantag3 » 09 Мар 2015, 0:41

С дунапрен не мисля, че ще се получи. Трябва си твърда основа и то със специфична форма. Предполагам, че ще си остане само като идея. Най-вероятно ще сменя направо волана. Дано си намеря такъв с читава кожа.
Благодаря ви за мненията и съветите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Претапициране на волан

Мнение от braina » 12 Мар 2015, 10:01

Съвета ми е да си търсиш някой, много износен на изгодна цена. След това, само си го претапицираш и имаш чисто нов волан, на цената на запазен стра. :bchug:
Изображение

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Претапициране на волан

Мнение от Ilko Ivanov » 17 Мар 2015, 13:42

Поредния уникат на Радо :

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Претапициране на волан

Мнение от spower » 20 Мар 2015, 10:55

След като дадох за претапициране скоростния лост на е39ката и дадох 30 лв за незадоволителна работа се замислих толкова ли е трудно човек сам да си претапицира волан или нещо друго... М волана ми беше с напукана кожа, докато работех в сервиза по-пълната промяна на колата / нова боя + М пакет/ мина един горублянски търговец на коли, с който поговорихме и ме разубеди да претапицирам волана. Неговият съвет беше да го дам за боядисване ставало супер.. Е навих се и го дадох до работата ми на едни момчета от лидерпортек да го боядисат. Но както знаем стара българска поговорка гласи: С пръдня боя не става! и тук в пълна сила се оказа вярна. 4м след боядисването на волана виждам пукнатини ...
Какво направих: понеже другата ми кола е астра Г с обикновения гумен геврек реших да купя евтин опелски волан с кожа с учебна цел. Речено сторено. За 20 лв купих с бутоните волан без бег в окаяно състояние. След два дена обикаляне в търсене на кожа най-после открих и взех биволска кожа. Разплетох старата кожа от опелския геврек, по нея направих кройка от новата кожа. Използват се специални полиестерни конци само да вмъкна. Почнах с обшиването на кожата около волана. За нещастие се оказа по-мека от оригиналната и по-разтеглива... Образуваха се бръчки .. грозна работа... Гледах мислих, мерих и накрая я разших. Направих нова кройка съобразена с % на разтягане на кожата и до късно през нощта ших ли ших. Е получи се от втория път :) С упоритост всичко се постига няма невъзможни неща.
Като материали разкарване и нерви може би се изравни с цената за "майсторско" претапициране, но въпроса тук беше мога ли не мога ли сам да го направя. Кройката ших с ръчна шевна машина Сингер 1922г произведена. Мога да кажа, че прави отлични шевове и точни тигели. Сега предстои волана на е39ката ;)
20150320_071229.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Претапициране на волан

Мнение от deyan-enchev » 20 Мар 2015, 11:17

Браво колега, похвален ентусиазъм и сръчност.

ПС: Относно горния "уникат" наистина уникално сте развалили Алпина дизайна. :help:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Претапициране на волан

Мнение от Ilko Ivanov » 20 Мар 2015, 17:42

deyan-enchev написа:........... наистина уникално сте развалили Алпина дизайна. :help:

Поинтересувай се как изглежда фейсовия ALPINA волан и тогава давай подобни заключения :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Претапициране на волан

Мнение от deyan-enchev » 20 Мар 2015, 17:53

^ прекрасната кожа визирам. Ама да речем това е имало на склад.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Претапициране на волан

Мнение от Ilko Ivanov » 20 Мар 2015, 18:10

deyan-enchev написа:^ прекрасната кожа визирам. Ама да речем това е имало на склад.

Именно за това ти казвам да се поинтересуваш повечко ;)
Не е имало това на склад ,а това съм преценил ,че е най близко до оригинала.
На склад има почти всичко .....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Претапициране на волан

Мнение от deyan-enchev » 20 Мар 2015, 18:29

Извинявам се, че кожата не ми харесва и не прилича на оригиналната - да гладка е като Nappa, но прилича на изкуствена. Ще се поинтересувам как нещо, което за мен е грозно да ми стане красиво.
Форума е да споделяме мнения, не да казваме на черното бяло, ако нечие мнение не съответства с чуждо не е нужно да се налага.
Успех :OT:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Претапициране на волан

Мнение от BT9028BA » 20 Мар 2015, 18:39

Естествена кожа

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook