Камера за обратно виждане

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от gentata » 08 Авг 2020, 17:26

bmw20009 написа:..Да, търсих бяя, но исках мнение за нещо изпитано :)

Преди бях с една за около $6-7 (CMOS), която изкара няколко години но по една или друга причина вътре се запраши и започна да не се вижда добре, особенно вечер. Последно взех тази и картината е идеална но пък им умря подсветката (светодиодите) за номера. Попаравимо е но трябва малко занимавка.
По принцип търси със CCD матрица, те са по скъпи но за сметка на това изображението е в пъти по-добро от на CMOS камерите, които пък са по-евтините.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.01.2019
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 325i
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от steffvn23 » 26 Сеп 2021, 11:32

Здравейте колеги , имам следният проблем с камерата на e46 седан преди фейса!Купих колата с навигация , марка ( ще излъжа каква е ) , но е андройд. От година насам имам проблем с камерата за обратно виждане , първо започна да се изключва когато си пойска , но от месец-два изцяло спря да работи , чел съм за проблеми свързани с усукани кабели или скъсани жици в гофрето на багажника , но го разглобих нацяло багажникът и не намерих някъде огънати , прекъснати или разкачени кабели свързващи камерата? На скоро чух , че може и самата камера да си е заминала , ако е така , продават ли се отделно само камери или ако някой е имал същият проблем , ще се радвам на всякакви мнения и полезни съвети! Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от wladio » 28 Яну 2024, 17:39

Здравейте колеги,
Имам следния проблем с камерата-при стартиране на медията, която е андроид 12,камерата работи коректно, и след като зареди мултимедията, камерата вече дава черно бяло, размазано, нещо като троен пейзаж, и след това се изключва и изписва че няма сигнал, с две думи камерата работи коректно до като не е заредила мултимедията, след това нещо се смущава и не иска. Изключвам захранването на медията, включвам го, включвам задна всичко е наред до като зареди медията и пак така.....
Някой имал ли е подобен проблем
Камерата е от типа с плафон ако е от значение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от PeReZ » 28 Яну 2024, 21:42

Според мен мултимедията има настройка за това какъв формат картина й подава камерата за заден ход.
И вероятно, когато операционната система все още не е заредила, тя по подразбиране е настроена за, например, CVBS сигнал, затова тогава картината е наред.
А когато зареди операционната система, сигурно е нагласена да търси друг формат картина, например AHD, само че камерата подава CVBS и тогава картината е черно-бяла и разделена все едно на няколко по-малки екрана.

Това, което трябва да направиш, е да откриеш къде е настройката за формата на картината от камерата за заден ход.
Обикновено настройката е като включиш задна и натиснеш някъде по екрана и се появява иконката за настройки, натискаш я, намираш къде има нещо от сорта на CVBS, NTSC, AHD, AVI и т.н.
Правиш го на CVBS, изключваш задна, включваш задна и проверяваш дали така е наред. Ако не, пробваш следващата настройка и така, докато не откриеш настройката, с която картината е наред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от wladio » 29 Яну 2024, 8:35

Благодаря ти много.
И другото което открих е, че като включа габарити, изключва веднага камерата. Как като всичко е отделно,??? Като захранване и т. Н
Еми не открих такива настройки никъде в менюто дето ми казваш....
Или може би не знам къде да ги търся
Когато е включена камерата няма никакви настройки на монитора
Ако се сещаш, къде мога да търся, сподели, ще съм благодарен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от wladio » 03 Фев 2024, 14:01

Така и не можах да открия, къде мога да сменя формата на картината
Ако някой знае как, какво и къде, ще съм благодарен да сподели.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.10.2023
Кара: E90

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от acm89 » 03 Фев 2024, 14:05

wladio написа:Така и не можах да открия, къде мога да сменя формата на картината
Ако някой знае как, какво и къде, ще съм благодарен да сподели.

Factory setings е при мен. Каква ти е медията? Медел....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от PeReZ » 03 Фев 2024, 18:29

При тези, които аз познавам, е така: включваш задна, след което натискаш някъде по екрана, при което се появява иконка за настройки.
При други е във Factory settings, при трети е забита в Settings.
Каква е камерата (модел или линк), каква е мултимедията (модел или линк)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от wladio » 04 Фев 2024, 14:44

https://www.aliexpress.com/item/1005006150677878.html

https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... f19cYY5ULj
Търсих на всякъде в настройки, няма опция на за подобни промени, или поне аз не откривам, ако има
Готово,
Имало меню с парола, там били тези допълнителни настройки
Но пък сега ми дава образа нагоре с краката
Това как да коригирам

Благодаря на колегата "аст89"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от wladio » 21 Мар 2024, 18:20

Не бях обърнал до сега внимание, при всички ли през камерата дава, номера на колата зад мен наобратно, или само при мен? Това нормално ли е или се коригира и то?
IMG_20240321_164921.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от PeReZ » 21 Мар 2024, 19:46

Картината от камерата за заден ход трябва да е огледално обърната, така както се вижда и образа в огледалата ти. Иначе когато нещо е отляво на колата, ти щеше да го виждаш отдясно на дисплея.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook