Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от milennyc » 21 Дек 2009, 8:42

Ще работят няма къде да идат..... как е ссега печока топли ли по бързо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 16.04.2007

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от fast » 21 Дек 2009, 16:43

след отключване на печката , започва да дава грешка циркулационн помпа , поне при мен така стана , за принудително запалване може да се ползва INPA , става и при топло време , също там може да се активират отделно нафтовата помпа и водната , тупкането е от нафтовата помпа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от LUCIFER'S » 21 Дек 2009, 16:59

fast написа:след отключване на печката , започва да дава грешка циркулационн помпа , поне при мен така стана...

и работеше ли с тази грешка? я раздуй всичко..
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 16.04.2007

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от fast » 21 Дек 2009, 18:09

работи си печката , пали си по таймер , няма никакъв проблем , независимо че дава грешка.
Грешката по спомен беше Aihiliary water pump short circuit to pozitiv (+)


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от milennyc » 21 Дек 2009, 19:14

fast написа:след отключване на печката , започва да дава грешка циркулационн помпа , поне при мен така стана , за принудително запалване може да се ползва INPA , става и при топло време , също там може да се активират отделно нафтовата помпа и водната , тупкането е от нафтовата помпа


Не е нужно да дава грешка след отключване, верно е че може да се пали и от ИНПА при топло време все пак и тя може да се диагностира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от nightdriver » 22 Дек 2009, 12:33

Готово колеги, кюмбето се разтупка !
Приложих системата на луцифер :bchug: /в рамките на 60сек. след запалването на двигатела, извадих бушона на печката за 10сек. и пак го поставих/ и се качих в колата и започнах да се ослушвам и след няколко секунди започна тупкането, после зачести и после се чу едно свирещо ускорение като турбина /сигурно цирк. помпа/ за кратко време, след това започна да намаля и спря и стрелката беше вече влезнала в синьото ! Всичко това в рамките на 1-2мин. Сега имам въпрос :
колко време работи заключена печка ? Преди никога не бях обръщал внимание, защото 30сек. - 1мин. след запалването и потеглям и не чувам кога спира? Питам , за да съм сигурен , че печката ми работи нормално , а и защото един колега беше писал , че заключената печка спирала , едва когата стрелката излезе от синьото , а при мен спря с влизането на стрелката в синьото :?:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от Ivo_Borisov » 23 Дек 2009, 19:31

Като чета от този линк който е дал колегата LUCIFER'S печката работи до около 70 градуса.На мен ми работи докато почти удари средата,значи е там някъде.А иначе си е голяма екстра печката.Сутрин паля,след 5 мин качвам малкия за училище и вътре вече духа топло и купето е затоплено.Само да добавя че не ми изписва грешката която пише колегата по горе.Поздрави! :wave:
Изображение


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от milennyc » 23 Дек 2009, 20:48

Ivo_Borisov написа:Като чета от този линк който е дал колегата LUCIFER'S печката работи до около 70 градуса.На мен ми работи докато почти удари средата,значи е там някъде.А иначе си е голяма екстра печката.Сутрин паля,след 5 мин качвам малкия за училище и вътре вече духа топло и купето е затоплено.Само да добавя че не ми изписва грешката която пише колегата по горе.Поздрави! :wave:


Защотото ти е отключена печката :), екстра си е и пада и разхода топли се по бързо, дори на място да работи

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от nightdriver » 24 Дек 2009, 5:29

значи за по-дълга работа , печката иска отключване !
Ще я отключа , въпреки , че и заключена върши добра работа :yes:

мерси колеги и ви желая весело посрещане на празниците :wave: :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от ///sasho » 24 Дек 2009, 5:53

nightdriver написа: ....... започна тупкането, после зачести и после се чу едно свирещо ускорение като турбина ....



Тези синптоми за нормални ли се считат? Питам , защото не съм запознат много с печките , а в момента и на моята кола от печката се чуват някакви такива странни звуци , въпреки , че не е Е39 , даже ми се е случвало на няколко пъти , да започне да пуши все едно е прагряла колата , а на диагностиката , ми казаха , че това е нормално за една печка. :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от nightdriver » 30 Дек 2009, 2:57

Колега, ако всичко това го чуваш при студено палене на колата /температура на въздуха = 5С и под 5С / и заключена печка , тези шумове се считат за нормални !
И пушенето трае , колкото и шумовете ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от Ivo_Borisov » 05 Яну 2010, 8:10

LUCIFER'S написа:
nightdriver написа:значи, стигам до извода, че за да и правя рестарт, трябва да я отключа най-напред, така ли ?


не просто палиш двигателя и до 60 секунди вадиш бушона и за не по-малко от 10 сек виж предния ми пост и снимката, че може и грешно да си го превеждам...

Аз на мойта го правих това и тръгна само да фучи вентилатора и, но не запали или свеща и за запалване или недостига до нея гориво... Иванов ще и направи една диагностика и ще се разбере.. :D

Колега LUCIFER'S оправи ли се твоята печка?Моята нещо спря да работи.Тия дни нали беше топло и от миналия ден като трябва да работи-нищо.Ресетвам я и само фучи и след малко спре :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от LUCIFER'S » 05 Яну 2010, 14:16

мойта спря и да фучи ама и аз не и обръщам внимание за сега...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от Ivo_Borisov » 05 Яну 2010, 18:41

Само малко да се постопли и ще я отворя да видя да не би да не ходи гориво или нещо.Наскоро сменях горивния филтър,може да има въздух.Ама опасни са тия печки-работят си когато искат :banghead:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 16.01.2010
Местоположение: PlD/Hs
Пол: Мъж
Кара: Bmw 525d
Мечтае да кара: BMW E92 M3

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от D.Nikolov » 27 Яну 2010, 21:55

Здравейте колеги.Несам много вещ защото от скоро карам е39,но от процетеното до сега разбрах , че ако ти е заключена печката е нормално да се чуват разни звуци и когато угася мотора да припушва отдоло,надявам се негреша.Моята печка е заключена и при падането на темп. показа всички тези "симптоми" , въпросат ми е как да разбера варшили нещо сичко това ,защо сутрин като запаля колата не загрява толкова бързо а от това което разбрах от вас колеги е , че печката служи за затопляне на мотора и купето.Ако може някой да ми разесни дали е проблем в моята печка,и как се отстранява (ии как мога да я отключа) Благодаря Ви предварително! :D

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook