Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от (bubsa) » 10 Яну 2020, 22:59

Здравейте.
При диагностика на моята печка излиза проблем със "духалката" и :confused: И следователно не тръгва дори принудително.Когато опитваме да я пуснеме принудително се чува само цъкане от помпата и не се случва нищо друго.
Какво е разрешението на този проблем и къде се намира тази духалка :dunno:
Колата е е53 фйсова ако има значение.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от didodi » 11 Яну 2020, 9:57

Едната полувина на печката е този фан така да се каже, сменяш го и пак на топло.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 12 Яну 2020, 20:00

Този фан излиза и при проблем с електрониката, диагностика на живи данни ще покаже дали проблема е във вентилатора или електрониката.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от (bubsa) » 12 Яну 2020, 21:10

Има ли човек в София,който ги ремонтира успешно или да търся печка втора ръка?
Един малко тъп въпрос.Тази проблемна електроника и духалката пред шофьорското място в тази кутия(то това си е самата печка май) ли са или на друго място?
Интересно,че кутията отпред пред мотора цяло лято се нагряваше зверски,а сега май не :dunno:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от FaceOff » 13 Яну 2020, 19:57

(bubsa) написа:Има ли човек в София,който ги ремонтира успешно или да търся печка втора ръка?
Един малко тъп въпрос.Тази проблемна електроника и духалката пред шофьорското място в тази кутия(то това си е самата печка май) ли са или на друго място?
Интересно,че кутията отпред пред мотора цяло лято се нагряваше зверски,а сега май не :dunno:


В София - Дойчин Николов - 087 835 1927, не съм му ползвал услугите, но съм чувал, че ги прави. Пращал съм моята във Варна - Веселин - 088 826 6080 ,от цялата страна му пращат печки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от sasho1bs » 14 Фев 2020, 11:57

И моята печка май умря.Проблема при мен е че колата започва да духа топло чак когато стигне 2 рата черта.Не ме притеснява че не работи но дали от нея почва да загрява толкова трудно? Когато съм на място в купето температурата пада и като съм на около 1500 оборота духа по топло.Според майстора ми проблема е в помпата на печката и за това не става достатъчно топло в купето когато колата достигне нормална температура на мотора.При вас има ли го този проблем?Може ли да се изолира печката и да имам нормално парно като загрее автомобила?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от пешко1 » 04 Мар 2021, 13:56

Колеги след ремонт на платката за управление нямам никаква връзка с печката . От пин 1 към плюса на колата пали без проблем.преди ремонта на платката поне се опитваше да тръгне ,но не палеше .Сега изобщо я няма . Нито от таймера тръгва ,нито на 5 градуса .Бушона е здрав знам как се рестартира .Може ли да има нужда от допълнително отключване на диагностика или си е заминало управлението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Мар 2021, 20:11

Няма да тръгне от таймера докато не се ретрофитне както трябва. Не става само с отметка със скенера, още по малко на Е53.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от пешко1 » 04 Мар 2021, 20:29

Не само от таймера ...не реагира изобщо и под 5 градуса.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.02.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530D
Мечтае да кара: BMW M5 CLUBSPORT

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от constantine98 » 08 Сеп 2021, 18:01

Здравейте, моля за съвет, как точно се ползва и работи печката не Е39 ? Имам отключени опциите за принудително стартиране, и таймерите, като съм с MK4 на български. След всичките страници, видях само за проблеми и решения, но не и как и на какъв принцип работи. Желая като изляза сутринта в 7 за работа, 10тина минути преди това да е стоплила в купето, да я запаля, да изчистя от сняг и да тръгна. Никъде не прочетох как да я настроя коректно, не намирам някакъв manual. Благодаря предварително.
AUS FREUDE AM FAHREN

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Jiktak70 » 19 Сеп 2021, 22:55

Темата с печките е сериозна и като почне да застудява чак тогава се сещаме за тях...
Попаднах на една руска тема за отключване на печките, не знам колко е вярна, но ми се стори доста подробна, дълга и сложна... Нека знаещите се изкажат, защото е засегнато и кодирането ... - ЛИНК
:| Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет! Сократ...., който карал BMW ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Jiktak70 » 23 Сеп 2021, 0:54

PeReZ написа:Една читава диагностика и се разбира, кажи речи.
Откакто ползвам Webasto програмата, за да направя дистанционно за печките, си обясних някои неща, за които преди това съм бил в грешка, та диагностиката няма да навреди и на колегата :) :

Успех!


Колега, малко е стара темата, но тази програма с какъв кабел я връзваш с печката, отделен специален или може и с K-DCAN?
Благодаря предварително!
:| Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет! Сократ...., който карал BMW ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от PeReZ » 08 Окт 2021, 14:05

Във видеото ползвам Webasto Thermo Test програмата с мой си интерфейс - IBUS interface.
Друго, с което може да се ползва, е K+DCAN интерфейс, само че вместо TXD1 свързваме IBUS към пин8 на DCAN интерфейса.

ПП: Не помня да видях каквато и да е разлика между функционалността на INPA и софтуера на Webasto.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от (bubsa) » 09 Окт 2021, 15:32

FaceOff написа:
(bubsa) написа:Има ли човек в София,който ги ремонтира успешно или да търся печка втора ръка?
Един малко тъп въпрос.Тази проблемна електроника и духалката пред шофьорското място в тази кутия(то това си е самата печка май) ли са или на друго място?
Интересно,че кутията отпред пред мотора цяло лято се нагряваше зверски,а сега май не :dunno:


В София - Дойчин Николов - 087 835 1927, не съм му ползвал услугите, но съм чувал, че ги прави. Пращал съм моята във Варна - Веселин - 088 826 6080 ,от цялата страна му пращат печки.

Малко късно виждам отговора :mhihi:
Препоръчаха ми Дойчин и от друго място.Препоръчвам го!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от sambeto » 17 Дек 2021, 12:20

Привет, ще питам тука, че повече хора ще видят.
Имам е65 745д.
Печката беше заключена, отключиха ми я и вече имам Aux Heating в менюто.
Няма грешки в печката. Като се пусне се чува,че почва да работи, има и пушек малко. Абе работи.
Настроих таймера, и излязох. В уречения час започне да мига червения вентилатор и печката почна да работи.
Връщам се след 20 минути, влизам в колата, обаче духа студено през тия решетки.
Един вика помпата, други викат не е помпата щом няма грешки... ама трябвало да се увеличат градусите на макс при тоя модел преди да се пусне печката,а ама нам си какво...и те така.
Тая помпа за (ако е тя) за мойта кола била 900 и кусур лева :mhihi:
Идеи някакви? :mhihi:
За Варна става въпрос.
Благодаря!

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook