Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 18 Ное 2018, 20:58

Няма начин да не стане колега. Но всичко можеше да заработи и само с кодиране на модула на климатроника както писах по горе. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от bmw20009 » 18 Ное 2018, 21:06

Ivo_Borisov написа:Няма начин да не стане колега. Но всичко можеше да заработи и само с кодиране на модула на климатроника както писах по горе. :)

Чак сега го разбрах :) така и така се чудех защо иска две помпи :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от hummer » 19 Ное 2018, 11:07

numizmat написа:Не разбрах от коментарите какъв ми е проблема?


Без да я закачиш на някоя диагностика няма кой да ти каже ..
Може да е свеща като при мен,може да е електроника..може да е циркулационната помпа.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от b00st » 19 Ное 2018, 13:24

Така и аз да се включа, колата е X5 E53, с печка Webasto, по принцип си е отключена. Задействах я днес за пръв път на изгасена кола директно от навигацията я пускам AUX Heating, печката запали много бързо, пуши си от ауспухчето ѝ нормално, самата печка грее, та като я пипнах ми остана ръката на нея и от маркуча излиза топла вода, НО в купето духаше студено и печката поработи 5-6 минути и си спря самичка. Довечера ще я закача на диагностиката да видим какво не е наред, но ме учуди защо маркуча беше топъл, а в купето въздуха студен?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от b00st » 30 Ное 2018, 16:50

Проблема е отстранен. На диагностиката не излезе никаква грешка, гледах я и на BMW Scanner и на ISTA, но след като се порових по чуждите форуми разбрах, че и предположенията са ми верни - оказа се ел. помпата под левия фар но. 9 от схемата. Печката е Webasto Thermo Top Z при мен.
https://www.etkbmw.com/bmw/EN/search/se ... CE/64_1411
В резултат на което няма циркулация и печката просто работи 4-5 минути, прегрява и се изключва. Взех нова PIERBURG и я смених, долях антифриз и вече си духа топло като я оставя и активирана през таймера или ръчно 8)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.03.2015
Пол: Мъж
Кара: БМВ е39 комби 2001

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от plivmi » 11 Фев 2019, 15:10

Здравейте всички,изчетох всичко по темата ''Печка" но моят проблем не го открих. Та моята работеше добре,но от известно време след нагласяне на времето за включване температурата на водата е в началото на синята зона и купето е студено,а преди температурата на водата беше в края на синята зона и купето беше топло! И още нещо,при стартиране на двигателят печката се включва сама,но в началото пуши бял дим както при не добре изгоряла нафта,иначе в движение колата си загрява и вътре е адски горещо,след като изгася си има нормалното продухване на системата! БМВ е39 2001 комби

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от didodi » 12 Мар 2019, 11:42

Скапана ел.водна помпа като на колегата от поста над теб. И моята бая пуши когато работи , може би зашото е без аспуха в момента.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от dido_06 » 11 Дек 2019, 8:09

Здравейте, колеги. Печката не работи и ще я нося на ремонт. Самата печка я свалих, но не знам и какво е състоянието на горивната помпа. Ако може да ме насочите къде се намира самата помпа? Колата е е39 530д.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от dido_06 » 12 Дек 2019, 17:08

dido_06 написа:Здравейте, колеги. Печката не работи и ще я нося на ремонт. Самата печка я свалих, но не знам и какво е състоянието на горивната помпа. Ако може да ме насочите къде се намира самата помпа? Колата е е39 530д.


Оправих, се, намерих я. Ако някой се чуди като мен, намира се под шофьорската седалка, малко по-назад от горивната помпа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Dimitar_VN » 12 Дек 2019, 19:10

Колеги да ви попитам.Печката има ли собствена водна помпа или ползва тази от клапите за парното?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от didodi » 12 Дек 2019, 22:05

Ако е преди фейса , ползва помпата под клапаните за парното , фейсовите имат собствена помпа която е монтирана на самата печка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Dimitar_VN » 13 Дек 2019, 13:58

Ще трябва да погледна,моята е 2000г. преди фейс.А и тази помпа не ми работи,ще трябва да я сменя.Може от това да не ми тръгва печката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от dido_06 » 14 Дек 2019, 14:11

Здравейте, колеги. Занесох печката на ремонт. От всичко само водната помпа е пробила. Най-вероятно и заради нея предния собственик е извадил клемата за управлението, като колата е стояла дълго време с изключена клема и 2 пина от 6 са изгнили. Както и да е, ще сменя помпата, обаче преди година като я носих на диагностика успя да се свърже печката с компа, сега не успя. Ще се подменят и пиновете, въпроса е друг. Ако има проблем по платката има ли как да се програмира нова да си работи с колата? Искам да си е всичко оригинално, а не с дистанционно или таймер, понеже това ми предложиха. С голямата навигация съм и искам с нея да си действа печката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от PeReZ » 14 Дек 2019, 16:45

Няма никакъв проблем да си смениш платката или цялата печка, ако под "нова" имаш предвид платка от друго БМВ от същата епоха.
Можеш да я оставиш да си тръгва сама, когато запалиш, а навън е под определени градуси, или да си кодираш и възможността да я пускаш през навигацията и през таймер, въведен през навигацията. Въпрос на твое решение и потребности.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от dido_06 » 14 Дек 2019, 23:54

PeReZ написа:Няма никакъв проблем да си смениш платката или цялата печка, ако под "нова" имаш предвид платка от друго БМВ от същата епоха.
Можеш да я оставиш да си тръгва сама, когато запалиш, а навън е под определени градуси, или да си кодираш и възможността да я пускаш през навигацията и през таймер, въведен през навигацията. Въпрос на твое решение и потребности.


Ясно. Просто ми трябва платка от печка от БМВ. Майстора при който е печката спомена, че не може да ми я програмира ако се смени платката.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook