Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Jiktak70 » 02 Яну 2022, 19:36

Ivo_Borisov написа:Няма да тръгне от таймера докато не се ретрофитне както трябва. Не става само с отметка със скенера, още по малко на Е53.


Здравейте, подкарах печката на моя дизелак Е53 2005г, като преди това тествах всички компоненти с програмата на Вебасто - циркулационна помпа(смених я с нова, но после и старата тръгна), духалка на печката, подкачващата за нафтата.
Имам монтирано дистанционно и с него пускам печката, но в купето не тръгва климата да духа, нямам оригинална навигация, с китайска съм. Със Скенера съм отметнал тикчето за печката и понеже разбрах, че има и клапан, който изолира водата за печката и климата от цялата охладителна система се чудя ако кодирам с Експерта модулите дали ще може печката да подава команда на климата да се пуска?
Предполагам, че това трябва да кодирам в модулите IHKA and KMB, видях го от една чужда група, но за Е46 май беше:

KMB:

STANDHEIZUNG
aktiv
ZUHEIZBETRIEB
bm_ab_pu96
ohne_bm

IHKA:

STANDHEIZUNG_KONZEPT
sh_high_ohne_sperventil
ZUHEIZER
k_bus
ZUSATZWASSERPUMPE
aktiv

Моля, поправете ме да не прецакам нещо ако греша. Благодаря предварително.
:| Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет! Сократ...., който карал BMW ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от strik3rs » 07 Яну 2022, 17:42

Здравейте колеги!
Да споделя моя опит с печката :
1. Имам колата от доста време, но никога не съм се сещал че може да има печка
2. От както имам дете вече се замислих за топлото и благодарение на един приятел, разбрах че имам печка.
3. Свалих печката и прави при Дойчин. Не го познавах, видях мнението на колегите в темата. Мога да кажа, че е рядко срещан човек. Направи печката, обясни ми кое какво и е било заминало.
4. Сложихме печката в колата и не знаех дали работи( с малкия борд съм, не съм пипал нищо за кодиране по колата свързано с печката)
5. Намерих едно момче което има програма за БМВ. Колата беше загряла като стигнах при него и когато я върза на програмата тя не работеше.
6. Открихме че се пуска след като вкюча парното. На първа степен от парното и печката веднага запалваше.
За сега печката работи по този начин.
Имам няколко въпроса:
1. Видях в темата, че печката работи под 5 градуса - това означава ли че когато стане температурата да кажем 7/8 градуса и дори да пусна парното тя няма да запали?
2. Нормално ли е когато колата е загряла и е в работна температура да работи печката ?
3. Също така, ако се подкара печката да работи преди да се качим в колата, някой знае ли каква консумиция на ток ще бъде ( въпроса е за акумулатора, все пак е навън колата а е студено)
Ще ви бъда благодарен за малко помощ и ако някъде е отговорено на тези въпроси, ще помоля да ме насочите на коя страница и се извинявам предварително...

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook