TV тунер

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 1.07.2007
Местоположение: Пазарджик

TV тунер

Мнение от spas111 » 23 Май 2009, 20:55

Колеги колата е с голямата навигация но нямаше тв днес купих тв тунера и натените какво още ми трябва и ако знаете каде могат да го сложат.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Мнение от Ilko Ivanov » 25 Май 2009, 6:30

Трябва ти схемата на инсталацията за връзка между МК-3 /4/ и ТВ-модула.После ти трябва човек който да ти я направи и монтира на колата,и за капак на всичко някой ще трябва да ти прекодира колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 1.07.2007
Местоположение: Пазарджик

Мнение от spas111 » 25 Май 2009, 9:57

ivanov 530d написа:Трябва ти схемата на инсталацията за връзка между МК-3 /4/ и ТВ-модула.После ти трябва човек който да ти я направи и монтира на колата,и за капак на всичко някой ще трябва да ти прекодира колата.

Мерси за отговора колега.
Ако някои знае къде могат да направят тези операции нека каже.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е 60

за тунера

Мнение от nishtonovo » 25 Май 2009, 10:21

Колега,ако си в София,обади се на 0888 616108 / Наско / и говори с него за монтаж и допълнително инфо. Много са грамотни момчетата в сервиза и предполагам ще ти свършат работа,както на мен-многократно. Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 31.03.2008
Местоположение: София

Мнение от BoT » 27 Май 2009, 22:20

Преди да ходиш където и да е,купи си кабела за ТвТунера и го включи.Ако ти излезне в менюто няма кво да кодираш.Антенките седят под корите на задните колонки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 27 Май 2009, 22:33

Ако колата си е с навигация, няма абсолютно никаква нужда за кодиране при поставянето на TV тунер!
Трябва ти кабел номер 5 от схемата http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=65&fg=50 или ако намериш някой да ти го направи.
Ето така изглежда на живо:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 1.07.2007
Местоположение: Пазарджик

Мнение от spas111 » 28 Май 2009, 22:02

Благодаря за помоща колеги. Утре ще ходя до Мкар да поръчам кабела. Ако имам някакви проблеми ще се обърна за помощ.


Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 9.09.2007
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: 525dА-2003

Мнение от mashina » 25 Юни 2009, 12:49

Изображение[/quote] Tози кабел не трябва ли да
стигне от бъгажника до навито,вижда ми се къс.
И как да разбера дали имам такъв отзад,по цвят ли?Към
радио модула има един сноп с кабели.Ако сложа ТВ
модул,той замества ли радио модула,в смисъл на неговото
място ли се слага?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 25 Юни 2009, 13:05

mashina написа:Tози кабел не трябва ли да
стигне от бъгажника до навито,вижда ми се къс.
И как да разбера дали имам такъв отзад,по цвят ли?Към
радио модула има един сноп с кабели.Ако сложа ТВ
модул,той замества ли радио модула,в смисъл на неговото
място ли се слага?

Tози кабел е за връзка м/у навигационния компютър и ТВ модула.Кабелите, които отиват напред са в черната и бялата букса, които се свързват с вече съществуващите в колата ;)

Ето подредбата на модулите в багажника (ТВ модула е зад чейджъра)
Изображение


Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 9.09.2007
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: 525dА-2003

Мнение от mashina » 25 Юни 2009, 22:39

Значи аз ТВ тунера го имам,от къде да взема тези два снопа кабели дето влизат в бялата и синята букса на ТВ тунера?Да не би да трябва да извадя тези от радио модула и да ги включа към тунера?Ако е така,ТВ тунера замества радио модула,който в такъв случай става излишен.Или обубщено;ако имаш ТВ тунер,не ти трябва радио модул и през тунера си гледаш ТВ и слушаш радио...Така ли е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 9.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d вагон

Мнение от map13 » 25 Юни 2009, 22:58

mashina написа:Значи аз ТВ тунера го имам,от къде да взема тези два снопа кабели дето влизат в бялата и синята букса на ТВ тунера?Да не би да трябва да извадя тези от радио модула и да ги включа към тунера?Ако е така,ТВ тунера замества радио модула,който в такъв случай става излишен.Или обубщено;ако имаш ТВ тунер,не ти трябва радио модул и през тунера си гледаш ТВ и слушаш радио...Така ли е?

Кабела нов е към 100лв .. не е така :winky:
радио модула и тунера са с различни кабели ! няма сложно при връзването ... като си го купиш, няма начин да го объркаш !


Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 9.09.2007
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: 525dА-2003

Мнение от mashina » 25 Юни 2009, 23:41

Ок. единият край на кабела
влиза в ТВ тунера,а другият?Трябва да се прекара през цялата кола за да стигне до невигацията и тя да се свали за да се върже към нея ли? :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 9.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d вагон

Мнение от map13 » 25 Юни 2009, 23:49

mashina написа:Ок. единият край на кабела
влиза в ТВ тунера,а другият?Трябва да се прекара през цялата кола за да стигне до невигацията и тя да се свали за да се върже към нея ли? :shock:

колегата mad_presley най-добре да каже ... не съм много сигурен ... как точно . трябва да го погледна .. но със сигурност нищо не се разглобява освен за антените .. цялото действие се развива отзад ... и никъде другаде !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 26 Юни 2009, 1:11

mashina написа:Ок. единият край на кабела
влиза в ТВ тунера,а другият?Трябва да се прекара през цялата кола за да стигне до невигацията и тя да се свали за да се върже към нея ли? :shock:

Навигацията ти е точно над ТВ модула, напред имаш един прост екран, който вече е свързан с навигацията ;)

Имаше да се пуснат още 2-3 кабела за антените и към радио модула, но сега не ми се рови из WDS да ги търся.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 31.03.2008
Местоположение: София

Мнение от BoT » 26 Юни 2009, 9:33

Кабела е само м/у МК и ТВ,като се изключва едната букса на тунера и се включва в женската на новия кабел.Нещо като преход се получава. Антените се монтират отстрани в задните колони .А май се и добавяше букса в голямата на радиото :) Има из нета pdf с указания за монтаж.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook