Табло (километраж) смяна?!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39

Табло (километраж) смяна?!

Мнение от Noob4o » 12 Апр 2009, 18:35

Та няколко въпросчета за хората които разбират от електроника. Преди да си направя някой скъп експеримент ще попитам следното:
1. Мога ли на е39 97 набор 2.5 ТДС да сложа табло (километража където е) от кола с десен волан - Англичанка (моето е с голям борд, такова е и английското)???
2. А дали мога да му сложа табло от 2.8 бензин или 3.0 команреал или някакъв друг мотор и друга година...пак да е с голям борд???

Сигурно ще има много капани ама понеже хабер си нямам - питам :confused:
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 19.03.2009
Местоположение: sofiq

Мнение от begaibe » 12 Апр 2009, 18:37

не се излагаи с глупости

караш тдс а ще слагаш от бензинова кола :mhihi:

иначе няма проблем дори колата да е била с ляв/десен волан, изпробвано!

а защо изобщо искаш даси сменяш таблото, след като вече колеги ремонтират изгорелите пиксели, които маи не са толко изгорели

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от mad_presley » 12 Апр 2009, 18:42

Noob4o написа:Та няколко въпросчета за хората които разбират от електроника. Преди да си направя някой скъп експеримент ще попитам следното:
1. Мога ли на е39 97 набор 2.5 ТДС да сложа табло (километража където е) от кола с десен волан - Англичанка (моето е с голям борд, такова е и английското)???
2. А дали мога да му сложа табло от 2.8 бензин или 3.0 команреал или някакъв друг мотор и друга година...пак да е с голям борд???

Сигурно ще има много капани ама понеже хабер си нямам - питам :confused:

Никакъв проблем да сложиш от англичанка, важното е да е от дизел.Естествено, преди да го платиш трябва да го тестваш.

От бензин на дизел и обратно табло няма как да тръгне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39

Мнение от Noob4o » 12 Апр 2009, 18:50

Ами колегата mad_presley ми е виждал таблото и каза че няма оправия освен с някакъв лентов кабел, който не се намирал лесно...той го е намерил в някакъв китайски сайт до колкото имам спомени но им няма много доверие а струва към 100-ина лева.

А mad_presley това означава ли че мога да сложа от 3-ка дизел команреал 2002 (такава се продава на части) ???
The Ultimate Driving Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 12 Апр 2009, 19:38

Noob4o написа:А mad_presley това означава ли че мога да сложа от 3-ка дизел команреал 2002 (такава се продава на части) ???

Не, трябва ти от Е39 дизел.Иди в моргата по пътя за Каменар при Иван, там има няколко Е39 дизел, може да си харесаш някое табло.Дава ги по 100лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Мнение от stasko5 » 12 Апр 2009, 20:22

А какъв е проблема с таблото че и аз имам един дребен по километража да видя дали е същото

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39

Мнение от Noob4o » 12 Апр 2009, 23:55

Изгоряха почти всички пиксели на борда, чека и колко километра съм минал (дето ми изписва) и разни други лампички с две думи оправия няма, а адски много дразни.
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.11.2009
Пол: Мъж
Кара: 520i 98
Мечтае да кара: M6

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от atila_besniq » 08 Дек 2009, 17:38

Незнам дали тук му е мястото ама и аз да попитам нещо,имам е39 520i и проблема които имам е ,че ми се появяват само девятки на основния километраж.Един познат има софт и кабел и пробвахме да ги оправим ама не става ,от време на време оба4е се оправят и после пак само девятки,а сущо така и градусите ми се ебават ту ми ги показва във фаренхаит ту по целзий.някакви предлуйения :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от Noob4o » 20 Дек 2009, 11:53

atila_besniq написа:Незнам дали тук му е мястото ама и аз да попитам нещо,имам е39 520i и проблема които имам е ,че ми се появяват само девятки на основния километраж.Един познат има софт и кабел и пробвахме да ги оправим ама не става ,от време на време оба4е се оправят и после пак само девятки,а сущо така и градусите ми се ебават ту ми ги показва във фаренхаит ту по целзий.някакви предлуйения :kuku:

Прати ЛС на @mad_presley той ще ти каже дали може да ти го отремонтира дистанционно или поне ще има адекватно мнение за проблема :winky:
The Ultimate Driving Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от El Diablo » 20 Дек 2009, 11:57

mad_presley написа:
От бензин на дизел и обратно табло няма как да тръгне.


брато и аз така знам ама тоя твоя авер, иванов530д, как беше сложил табло от м5, на неговата 530д :mrgreen:

снимката :>

gallery/image_page.php?album_id=175&image_id=26878

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от mad_presley » 20 Дек 2009, 12:06

BMW-E39 написа:брато и аз така знам ама тоя твоя авер, иванов530д, как беше сложил табло от м5, на неговата 530д :mrgreen:

снимката :>

gallery/image_page.php?album_id=175&image_id=26878

Това е само за специалисти, а и се получава само в по-малко от 10% от случаите :D

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.09.2010
Пол: Мъж

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от elby » 11 Апр 2019, 10:26

А при смяна на табло от бензиново E39 на бензиново Е39 нещо трябва ли да се прави ? И ако трябва - каква е цената за услугата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от g_dobreff » 16 Апр 2019, 15:47

elby написа:А при смяна на табло от бензиново E39 на бензиново Е39 нещо трябва ли да се прави ? И ако трябва - каква е цената за услугата?


Бордовете трябва да са същите. Таблото с големия борд е с два кабела, а това с малкия само с 1.
Имай предвид, че от V8 моторите червения сектор на оборотомера започва по-рано.
От префейс на фейс няма проблеми, но трябва да се програмира и да се калибрира датчика на ъгъла на завиване.
От фейс на префейс не съм пробвал, но не мисля, че ще е проблем.
Може и от англичанки - няма проблеми.

Във всички случаи ще трябва да си направиш кодиране на таблото. Със скенер става за 5 минути.

Поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.05.2013
Пол: Мъж

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от bo4ev » 05 Мар 2020, 14:53

Здравейте колеги, понеже на мойто е39 530д 2001 му беше зле дисплея, както и стрелката за гориво и изгоряла подсветка, смених таблото с такова от дизелово е53 английско. Сега главния километраж ми е в мили и показва различни километри от тези които бяха. Като превърна милите в км пак се различават доста. Главния километраж не взема ли инфо от ЕКУ-то ??? Как мога да си превърна поне дневния километраж да в км? Другото нещо е, че на мястото на лампичката за DSC сега има същата иконка, но отдолу пише също 4х4. При отиване на М режим на автомата тази лампа светва, когато натисна бутона на DSC няма никаква реакция. Някакви съвети ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Табло (километраж) смяна?!

Мнение от g_dobreff » 06 Мар 2020, 16:30

За километрите има начин доколкото съм чувал, но си трябва някой който разбира. За останалите въпроси таблото трябва да се кодира със софт (скенер върши работа).

Поздрави.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook