Фейс лифт стопове ъпгрейд?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: 96' e39 520
Детайли за колата: m52b20

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от hishnika » 12 Дек 2015, 21:33

Здравейте

Изпаднаха стопове от фейсовите (не оригинални, тайвански) но с 4-тири реотана, та съм решил да ги монтирам, но нито имам букса от фейс кола нито пък фасонки за крушките :conf:

Оригиналните фейсови имат ли някакъв холдър за крушките като тези преди фейса, или всяка крушка има отделна фасонка :?:

Изчетох много мнения колко трябва да са резисторите и много спор, много нещо, последно с какви параметри трябва да взема, за да нямам проблем с премигването :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 14 Дек 2015, 1:45

hishnika написа:Здравейте

Изпаднаха стопове от фейсовите (не оригинални, тайвански) но с 4-тири реотана, та съм решил да ги монтирам, но нито имам букса от фейс кола нито пък фасонки за крушките :conf:

Оригиналните фейсови имат ли някакъв холдър за крушките като тези преди фейса, или всяка крушка има отделна фасонка :?:

Изчетох много мнения колко трябва да са резисторите и много спор, много нещо, последно с какви параметри трябва да взема, за да нямам проблем с премигването :?:


Най-вероятно тези тайванските ще имат някакъв друг тип на захранване , има вероятност да си стане буксата директно към старата ,много зависи какъв "тайвански модел" си взел, качи 1 снимка поне някой колега да погледне и да ти помогне ,ако някой е минал по твоя път ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Юли 2016, 11:21

Аз от нямане какво да правя, развалих готова работа :lol:
Моите ги бях вързал с резистори макар че съм с ЛСМ 3. Та днес махнах резисторите, ретрофитнах за лед задни светлини, махнах чековете и всичко е точно засега. Не ми свети нищо освен диодите, няма премигване и т.н. Нямам пискане на борда. Ще видя довечера на тъмно как ще светят но мисля че ще са добре.
Хванах захранването от кабелчето за външната крушка / то реално там си ги бях вързал/, като външната я намерих както е описал колегата gentata, като включите мигач при махнат ключ и светва съответната страна на която е включен мигача. Мерих напрежението и преди и след ретрофита е 14 в на запалена кола, напрежението не се променя. Забравих да замеря ампеража преди за да сравня, но след ми е 0.25 на ma като меря което трябва да значи 250 ma / това с моя китайски уред/. А със резисторите преди да ги махна и след ретрофита, мерих след тях ми показваше 150 ma.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 03 Юли 2016, 15:33

Ако мериш на обхват 200mA и показанието ти е това което казваш (0,25) значи тока е 25mA, което си е идеален ток като за светодиод.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 18.01.2009

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от dkwrs » 09 Юли 2016, 9:51

колеги и аз да се запиша в темата и аз имам някакъв странен проблем след интервенцията с резисторите диодните пръчки светят прекалено слабо денем почти не се виждат че работят навързах резистори 100ом и 0,22 ом по 5 вата всеки както е описано ако може някакъв съвет да светнат малко повече Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 12 Юли 2016, 19:28

dkwrs написа:колеги и аз да се запиша в темата и аз имам някакъв странен проблем след интервенцията с резисторите диодните пръчки светят прекалено слабо денем почти не се виждат че работят навързах резистори 100ом и 0,22 ом по 5 вата всеки както е описано ако може някакъв съвет да светнат малко повече Благодаря предварително

Ако наистина резистора е 0,22 Ома то това е проблема. Лайт модула направо ги изключва светлините ако има товар с толкова малко съпротивление, което си е направо късо съединение.
Намерете някой с компютър и нуждата от съпротивления отпада :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 18.01.2009

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от dkwrs » 13 Юли 2016, 15:58

аз ли бъркам пак а колко ома трябва да резистора направил съм го както е по схемата в темата по назад

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от kalingk » 15 Юли 2016, 7:03

22ома,а не 0.22ома.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 18.01.2009

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от dkwrs » 15 Юли 2016, 16:14

Извинявам се моя грешка 22ома та никой не ми отговори защо светят слабо денем

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от kalingk » 27 Юли 2016, 7:00

Те през деня няма как да светят силно,едвам се вижда,че светят.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от BRAAT » 27 Авг 2016, 11:39

Един въпрос. Имам комби '98-ми набор . ЛСМ 3 е модула, сложих фейсови стопове, но като се включи ха бари та, заедно с него светкат и стоповете, но слабо. Като натисна спирачката си светкат силно. Момчето което кодира колата, каза че е отметнал в програмата, че колата вече е с фейсовите стопове. Но според него пак трябва да се сложат съпротивления. Нямам баласти за стоповете. От това ли идва проблема?
Другото е че леко премигват пурите. Не съм чел цялата тема, сега е почвам, но ще бъда благодарен ако има запознати, как да процедирам. Какви съпротивления трябва да купя и къде точно да ги запоя. Буксите са едно към едно на моите и на фейсовите стопове. Даже и цветовете си съвпадат. Та нищо не съм резъл, нито запоявал.
Също ми ги изкарва и като грешка.
Студения чек или както там му се казва играе ли някаква роля. Говоря като се даде на контакт колата и отзад започват да премигват като полицейска кола ледовете.
Мерси предварително.

Sent from my A0001 using Tapatalk
SHARK-а му е майката!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 28 Авг 2016, 18:17

С каква програма прекодира стоповете? Освен ,че трябва да им зададе за фейс стопове и да промени подаваното напрежение ,прекодирането на лайт модула се състои и в това ,че трябва да изключи проверката на задните габарити (реотаните) за изгоряла крушка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 28 Авг 2016, 18:46

С NCS става прекодирането. Необходимо е да се зададат задните габарити че са LED и да се изключат чековете.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от kalingk » 28 Авг 2016, 18:56

Само.че не съм сигурен дали става на всички лцм3 модули,поне при мен не стана.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 28 Авг 2016, 18:58

Правил съм го успешно на LCM-III-B и LCM-IV.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook