Фейс лифт стопове ъпгрейд?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от B-Cars Ltd » 16 Дек 2014, 2:01

И аз да се включа с малко инфо по темата: взех си фейс стопове от 530D - 2003 от Англия. Белите мигачи, с по 4 лед ленти за габаритите. Махнах старите, играх си малко с дремела, и чука по шасито. Влязоха и заспаха един път. Запоих после и всички кабели. Проверих ги с мултицед-а белязах ги, по цветове и т.н. Навързах ги и си работят супер. Само че заради LCM, на таблото светна чека, и мигачите малко се шашкат от време на време. Ще си я закарам на бмв гараж( на познати хора ). Въпроса ми е, след като тези дни погледна с коя версия съм на LCM. И се окаже че е сигурно "2" щото съм май 1998 производство, дали само с кликане на бутон през диагностика ще изчезне този чек. И също така ако скоро сложа и фейс фарове пак ли трябва да го кодирам на ново и за тях или мога да оставя опцията пусната със старите фарове.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от omegaart » 16 Дек 2014, 17:42

B-Cars Ltd написа:И аз да се включа с малко инфо по темата: взех си фейс стопове от 530D - 2003 от Англия. Белите мигачи, с по 4 лед ленти за габаритите. Махнах старите, играх си малко с дремела, и чука по шасито. Влязоха и заспаха един път. Запоих после и всички кабели. Проверих ги с мултицед-а белязах ги, по цветове и т.н. Навързах ги и си работят супер. Само че заради LCM, на таблото светна чека, и мигачите малко се шашкат от време на време. Ще си я закарам на бмв гараж( на познати хора ). Въпроса ми е, след като тези дни погледна с коя версия съм на LCM. И се окаже че е сигурно "2" щото съм май 1998 производство, дали само с кликане на бутон през диагностика ще изчезне този чек. И също така ако скоро сложа и фейс фарове пак ли трябва да го кодирам на ново и за тях или мога да оставя опцията пусната със старите фарове.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Само с кликане става , махат се чавки и няма пищо. Колкото до фейс фарове , ако не сменяш от обикновенни без ксенон към такива с , ще имаш нови грешки. Иначе фаровете са 1:1 освен буксите за мигачите ако не ме лъже памета , така че като ги взимаш кажи да ти резнат всички букси.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от B-Cars Ltd » 19 Дек 2014, 14:45

omegaart написа:
B-Cars Ltd написа:И аз да се включа с малко инфо по темата: взех си фейс стопове от 530D - 2003 от Англия. Белите мигачи, с по 4 лед ленти за габаритите. Махнах старите, играх си малко с дремела, и чука по шасито. Влязоха и заспаха един път. Запоих после и всички кабели. Проверих ги с мултицед-а белязах ги, по цветове и т.н. Навързах ги и си работят супер. Само че заради LCM, на таблото светна чека, и мигачите малко се шашкат от време на време. Ще си я закарам на бмв гараж( на познати хора ). Въпроса ми е, след като тези дни погледна с коя версия съм на LCM. И се окаже че е сигурно "2" щото съм май 1998 производство, дали само с кликане на бутон през диагностика ще изчезне този чек. И също така ако скоро сложа и фейс фарове пак ли трябва да го кодирам на ново и за тях или мога да оставя опцията пусната със старите фарове.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Само с кликане става , махат се чавки и няма пищо. Колкото до фейс фарове , ако не сменяш от обикновенни без ксенон към такива с , ще имаш нови грешки. Иначе фаровете са 1:1 освен буксите за мигачите ако не ме лъже памета , така че като ги взимаш кажи да ти резнат всички букси.


Мерси колега за инфото, ама аз сега съм с оригиналните ксенони на бмв от старият модел. Имам си баласти и т.н. на БМВ. Искам пак да си взема Хела оригинални пак със ксенон. Някъде четош,че не мога да ползвам старите баласти към новите фарове? Ще я мисля пак като дойде време да ги купувам. А пък за стоповете, този човек от бмв ми каза също, че освен чека който ще изчисти, ще ми подмени версията вътре
в самият ЛЦМ с няква по-нова. Нали няма шанс да ми осере пейзажа и да почнат да ми излизат точки след км и т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.07.2014
Мечтае да кара: самолет
Детайли за колата: Е39 530 комби

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от ioli85 » 17 Яну 2015, 18:35

Колеги имам следния проблем с моя автомобил (Е39 530Д 09.2001г.-комби)
Колата е с ЛСМ 3 , обикновените стопове с белия мигач , реших да сложа фейсови стопове с бял мигач-сложих ги
и светна ,но също така и ми светят страничните стопове на 50% освен реотаните.Като натисна спирачка се получава ефекта все едно съм
с крушка с две светлини на стопа . Също така ми дава грешка за изгоряла светлина на задна . Закачихме я , сложихме отметка че съм с
такива стопове , но ефекта е никакъв . И така си карах сега като коледна елха.
Някой сблъсквал ли се с това или ако имате някакви идеи да споделите....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от kalingk » 18 Яну 2015, 18:26

Всички след 2000г, са с фейс стопове.Твоята или са те прекарали,че е 2001 или са сменени преди това стоповете с префейс.Иначе,по това което питаш има схема за свързване в началните страници,трябва да е същото и за комби.Свързваш както е описано и си ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 19 Яну 2015, 0:27

По запознатите колеги да ме поправят,ако греша, но изключете чека за задните габарити и провери към стоповете дали ти остава 1 излишен кабел

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.07.2014
Мечтае да кара: самолет
Детайли за колата: Е39 530 комби

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от ioli85 » 19 Яну 2015, 20:21

lpfc1990 написа:По запознатите колеги да ме поправят,ако греша, но изключете чека за задните габарити и провери към стоповете дали ти остава 1 излишен кабел


В смисъл кой кабел да е излишен , че нещо не ми става ясно колега ? (на мен ми дава грешка за изгоряла задна , а не за стоп или габарит )

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от B-Cars Ltd » 22 Яну 2015, 18:01

Колеги малко инфо, от тези дни. Взех си бмв скенер заедно с ПА Софт. и махнах колд чек-а на габаритите, но отзад пак си светят на контакт , както и мигачите забързват от време на време. На таблото съм чист, но реално нищо не се е променило. Отзад всичко е свързано както трябва , и съответни от преди фейса има по едни стърчащ кабел за втората лампа за стопа. колата ми е е39 Май месец 1998.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.07.2014
Мечтае да кара: самолет
Детайли за колата: Е39 530 комби

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от ioli85 » 31 Яну 2015, 21:14

Колеги има ли изобщо някой , който да е слагал фейсови стопове на комби и ако може да обясни как по-точно ги подкарва,
че много акъли , а нищо не става - само гадаене на майстори.
Мерси предварително.........

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 16.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 комби

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Vaio E30 » 02 Фев 2015, 18:44

Аз съм слагал на моята кола.При комбито 98г. не са ми трябвали преходници,чукове и т.н.Всичко пасва като старите преди фейса(букси,болтове и т.н.)само където се слагат съпротивления както е описано в темата но и на външните и на вътрешните стопове!Нито съм прекодирал,махал чавки и не изписва грешка на борда и не мигат реотаните :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от B-Cars Ltd » 03 Фев 2015, 20:20

Добре колега, как и къде да ги навържа тези съпротивления??


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Фев 2015, 9:25

B-Cars Ltd написа:Добре колега, как и къде да ги навържа тези съпротивления??


Sent from my iPhone using Tapatalk

На 5 страница има схема.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от vvaskoo » 25 Мар 2015, 2:57

Колеги , намерих оригинални баласти с кабелите и сложих фейсови стопове на кола 97ма. Всичко заспа както трябва , светят правилно и няма грешки на таблото. Единственият проблем е че диодите светят доста слабо , през деня почти не може да се разбере дали са пуснати. Има ли оправия това ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от doomy525 » 25 Мар 2015, 13:32

Аз също имам въпрос. От известно време (година след слагането им) забелязвам, че ми светва крушката за мигача (заден десен) и като го пусна мига бързо т.е. не свети. Обаче като натисна спирачката и след 1-2 секунди почва да свети :lol: мисля да ида до електричар, че грам понятие си нямам от тея кабели, схеми и т.н., но какво точно да му обясна? Иначе всичко си свети. Предполагам нещо се е разпоило и не прави хубав контакт :dunno: Прави го отвреме навреме, но по тоя начин винаги заработва и го прави рядко
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 19.06.2008

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от didak_69 » 11 Апр 2015, 8:23

mad_presley написа:Колеги, имам нужда от малко помощ при свързването на фейс лифт стопове!
Интересува ме най-вече кой кабел към кой от новите стопове да свържа.Няма да ползвам електронни блокове, а ще ги свържа със съпротивления по тази схема (Thanks to @bmw520m5):

Изображение

Гледах по това DIY, но там се с електронни блокове, а и захващането нещо е различно http://www.bmwdiy.info/celis-rear/index.html

Колегата @bmwmania, ако е така добър да направи бнякоя и друга снимка на кабелите и на стоповете отзад, ще го черпя яко като дойде на морето :D

Колеги някои да каже как се сменят крушките на габарита на фейслифта отзад.Благодаря предварително!

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook